• Kolín 1914–1918
  • čtení v muzeu
  • Jan Havránek

Zvýšila se návštěvnost kolínských expozic našeho muzea | (8. 1. 2016)

V roce 2015 si expozice Regionálního muzea v Červinkovském domě, Dvořákově muzeu pravěku a Staré farní škole v Kolíně prohlédlo 15 138 návštěvníků.

Jedná se o patnáctiprocentní zvýšení návštěvnosti oproti roku 2014. S velkým zájmem veřejnosti se setkaly zejména výstavy "Poklady starého Egypta" a "Objevy pod pyramidami", připravené ve spolupráci s Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur a Českým egyptologickým ústavem FFUK v Praze. Stále větší oblibu si získávají také lektorské programy pro naše nejmenší návštěvníky.

Všechny expozice Regionálního muzea v Kolíně, Českém Brodě a Kouřimi v roce 2015 navštívilo celkem 25 634 osob, což je bohužel o více než čtvrtinu méně než v roce 2014. Důvodem snížené návštěvnosti je uzavření Muzea lidových staveb v Kouřimi z důvodu jeho rekonstrukce a dostavby.

Dožínky v kouřimském skanzenu

více - Dožínky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Dožínky", který se koná v sobotu 18. srpna v 10.00 - 18.00 hodin.
(10.8.2018)

Reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem"

více - Reportáž o výstavě
V neděli 5. srpna uvedla Česká televize v rámci pořadu "Toulavá kamera" reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem", která do 16. září probíhá v našem muzeu.
(6.8.2018)

Výstava "Zmizelé Českobrodsko"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na komorní výstavu o lidové architektuře na Českobrodsku, která se koná ve dnech 14. července - 16. září.
(8.7.2018)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje v době pozdního léta, která bude k vidění ve dnech 14. července - 9. září.
(8.7.2018)