• Jan Havránek
  • Jak se žilo za císaře pána

Zvýšila se návštěvnost kolínských expozic našeho muzea | (8. 1. 2016)

V roce 2015 si expozice Regionálního muzea v Červinkovském domě, Dvořákově muzeu pravěku a Staré farní škole v Kolíně prohlédlo 15 138 návštěvníků.

Jedná se o patnáctiprocentní zvýšení návštěvnosti oproti roku 2014. S velkým zájmem veřejnosti se setkaly zejména výstavy "Poklady starého Egypta" a "Objevy pod pyramidami", připravené ve spolupráci s Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur a Českým egyptologickým ústavem FFUK v Praze. Stále větší oblibu si získávají také lektorské programy pro naše nejmenší návštěvníky.

Všechny expozice Regionálního muzea v Kolíně, Českém Brodě a Kouřimi v roce 2015 navštívilo celkem 25 634 osob, což je bohužel o více než čtvrtinu méně než v roce 2014. Důvodem snížené návštěvnosti je uzavření Muzea lidových staveb v Kouřimi z důvodu jeho rekonstrukce a dostavby.

Výstava "Keltové"

více - Výstava
V Národním muzeu v Praze probíhá do 24. 2. 2019 atraktivní výstava "Keltové".
(25.5.2018)

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.