• Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

Zvýšila se návštěvnost kolínských expozic našeho muzea | (8. 1. 2016)

V roce 2015 si expozice Regionálního muzea v Červinkovském domě, Dvořákově muzeu pravěku a Staré farní škole v Kolíně prohlédlo 15 138 návštěvníků.

Jedná se o patnáctiprocentní zvýšení návštěvnosti oproti roku 2014. S velkým zájmem veřejnosti se setkaly zejména výstavy "Poklady starého Egypta" a "Objevy pod pyramidami", připravené ve spolupráci s Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur a Českým egyptologickým ústavem FFUK v Praze. Stále větší oblibu si získávají také lektorské programy pro naše nejmenší návštěvníky.

Všechny expozice Regionálního muzea v Kolíně, Českém Brodě a Kouřimi v roce 2015 navštívilo celkem 25 634 osob, což je bohužel o více než čtvrtinu méně než v roce 2014. Důvodem snížené návštěvnosti je uzavření Muzea lidových staveb v Kouřimi z důvodu jeho rekonstrukce a dostavby.

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás k prohlídce adventní a vánoční instalace v Muzeu lidových staveb v Kouřimi, která bude k vidění ve dnech 1. - 30. prosince.
(23.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje