Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Vánoce v měšťanském domě
  • Návrat k přírodě
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby

Zvýšila se návštěvnost kolínských expozic našeho muzea | (8. 1. 2016)

V roce 2015 si expozice Regionálního muzea v Červinkovském domě, Dvořákově muzeu pravěku a Staré farní škole v Kolíně prohlédlo 15 138 návštěvníků.

Jedná se o patnáctiprocentní zvýšení návštěvnosti oproti roku 2014. S velkým zájmem veřejnosti se setkaly zejména výstavy "Poklady starého Egypta" a "Objevy pod pyramidami", připravené ve spolupráci s Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur a Českým egyptologickým ústavem FFUK v Praze. Stále větší oblibu si získávají také lektorské programy pro naše nejmenší návštěvníky.

Všechny expozice Regionálního muzea v Kolíně, Českém Brodě a Kouřimi v roce 2015 navštívilo celkem 25 634 osob, což je bohužel o více než čtvrtinu méně než v roce 2014. Důvodem snížené návštěvnosti je uzavření Muzea lidových staveb v Kouřimi z důvodu jeho rekonstrukce a dostavby.

sobota - neděle:

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické adventní a vánoční instalace, která je k vidění ve dnech 26. listopadu - 30. prosince.
(18.11.2022)

Výstava "O včelách a včelařství"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která je pro veřejnost otevřena ve dnech 15. listopadu - 14. května.
(9.11.2022)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(20.10.2022)

Svatohavelské posvícení v kouřimském skanzenu

více - Svatohavelské posvícení v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatohavelské posvícení", který se koná v neděli 16. října v 10.00 - 16.00 hodin.
(9.10.2022)