• Sladkosti na Kolínsku
  • Umění ve službách reklamy
  • Nejen nepřátelé

Veigertovský dům září opravenou fasádou | (11. 9. 2015)

FotogalerieV letních měsících výrazně pokračila rekonstrukce hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně.

Hlavní průčelí domu již září zrekonstruovanou štukovou fasádou v kombinaci modrošedé a světle šedé barvy. Vyměněna byla také všechna okna, která byla zhotovena podle původního stavu z poloviny 19. století. V interiérech bylo dokončeno restaurování barokní štukové výzdoby a nástěnných maleb z 19. století. Na nádvoří domu probíhá výstavba nové budovy s víceúčelovým sálem, depozitáři, knihovnou historického oddělení a výtahem, který umožní bezbariérový přístup do většiny prostor v horních podlažích.

Fotogalerie:

zavřeno

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Reportáž o zvonici chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně

více - Reportáž o zvonici chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně
V neděli 25. ledna uvedl Český rozhlas reportáž o svatobartolomějské zvonici, v níž promluvil ředitel našeho muzea Mgr. Vladimír Rišlink.
(25.1.2021)

Povídání o českých loupežnících

více - Povídání o českých loupežnících
V pondělí 18. ledna promluvil v České televizi v rámci pořadu "Sama doma" historik našeho muzea PhDr. Vladimír Jakub Mrvík, Ph.D.
(19.1.2021)

Povídání o tradici svátku Tří králů

více - Povídání o tradici svátku Tří králů
V pondělí 4. ledna promluvil v České televizi v rámci pořadu "Sama doma" historik našeho muzea PhDr. Vladimír Jakub Mrvík, Ph.D.
(4.1.2021)

Reportáž o výstavě "Nejen nepřátelé"

více - Reportáž o výstavě
V neděli 3. ledna uvedla Česká televize v rámci pořadu "Toulavá kamera" reportáž o výstavě "Nejen nepřátelé - staří Řekové a jejich sousedé", která právě probíhá v našem muzeu.
(3.1.2021)