Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Přednáška
  • expozice Dějiny Kolína
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Návrat k přírodě
  • Ozdoby dávné doby

Veigertovský dům září opravenou fasádou | (11. 9. 2015)

FotogalerieV letních měsících výrazně pokračila rekonstrukce hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně.

Hlavní průčelí domu již září zrekonstruovanou štukovou fasádou v kombinaci modrošedé a světle šedé barvy. Vyměněna byla také všechna okna, která byla zhotovena podle původního stavu z poloviny 19. století. V interiérech bylo dokončeno restaurování barokní štukové výzdoby a nástěnných maleb z 19. století. Na nádvoří domu probíhá výstavba nové budovy s víceúčelovým sálem, depozitáři, knihovnou historického oddělení a výtahem, který umožní bezbariérový přístup do většiny prostor v horních podlažích.

Fotogalerie:

sobota - neděle:

Otevření stálé expozice "Dějiny Kolína"

více - Otevření stálé expozice
Ve čtvrtek 26. ledna byla ve Veigertovském domě slavnostně otevřena první část stálé expozice "Dějiny Kolína".
(28.1.2023)

Zima na vsi v kouřimském skanzenu

více - Zima na vsi v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na nový národopisný pořad "Zima na vsi", který se koná v sobotu 4. února v 10.00 - 16.00 hodin.
(28.1.2023)

Lektorské programy pro školy v Mašínově statku

více - Lektorské programy pro školy v Mašínově statku
V Mašínově statku - Památníku tří odbojů v Lošanech jsou pro žáky druhého stupně základních škol a pro studenty středních škol připraveny doprovodné vzdělávací programy.
(15.1.2023)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(3.1.2023)