• Jarní tábor
  • Jak se žilo za císaře pána
  • Kolínská výtvarná scéna 1918–1968

Veigertovský dům září opravenou fasádou | (11. 9. 2015)

FotogalerieV letních měsících výrazně pokračila rekonstrukce hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně.

Hlavní průčelí domu již září zrekonstruovanou štukovou fasádou v kombinaci modrošedé a světle šedé barvy. Vyměněna byla také všechna okna, která byla zhotovena podle původního stavu z poloviny 19. století. V interiérech bylo dokončeno restaurování barokní štukové výzdoby a nástěnných maleb z 19. století. Na nádvoří domu probíhá výstavba nové budovy s víceúčelovým sálem, depozitáři, knihovnou historického oddělení a výtahem, který umožní bezbariérový přístup do většiny prostor v horních podlažích.

Fotogalerie:

Výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie".
(16.2.2018)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(16.2.2018)

Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici

více - Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici
V pondělí 12. února uvedla Česká televize v rámci pořadu "Reportéři ČT" reportáž o bývalém klášteru v Klášterní Skalici. Promluvil v ní pracovník našeho muzea Michal Vevera.
(13.2.2018)

Rozhovor s ředitelem muzea

více - Rozhovor s ředitelem muzea
Týdeník Kolínský pres přinesl v úterý 2. února rozhovor s Mgr. Vladimírem Rišlinkem o aktuálním dění v Regionálním muzeu.
(13.2.2018)