• Nejen nepřátelé
  • Vladimír Jan Hnízdo
  • Volání dálek

Veigertovský dům září opravenou fasádou | (11. 9. 2015)

FotogalerieV letních měsících výrazně pokračila rekonstrukce hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně.

Hlavní průčelí domu již září zrekonstruovanou štukovou fasádou v kombinaci modrošedé a světle šedé barvy. Vyměněna byla také všechna okna, která byla zhotovena podle původního stavu z poloviny 19. století. V interiérech bylo dokončeno restaurování barokní štukové výzdoby a nástěnných maleb z 19. století. Na nádvoří domu probíhá výstavba nové budovy s víceúčelovým sálem, depozitáři, knihovnou historického oddělení a výtahem, který umožní bezbariérový přístup do většiny prostor v horních podlažích.

Fotogalerie:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Muzejní noc v Českém Brodě

více - Muzejní noc v Českém Brodě
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na bohatý program Muzejní noci, který se koná v sobotu 25. května v 18.00 - 22.00 hodin.
(16.5.2019)

Noc kostelů

více - Noc kostelů
V rámci letošního programu Noci kostelů se v pátek 24. května můžete zúčastnit několika komentovaných prohlídek s výkladem historiků našeho muzea.
(16.5.2019)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace přibližující tradiční obyčeje pozdního jara, která je k vidění ve dnech 21. května - 20. června.
(13.5.2019)

Vycházka "Šest zaniklých kouřimských kostelů"

více - Vycházka
Zveme Vás na vlastivědnou vycházku na místa spojená se středověkými církevními dějinami Kouřimi, která se koná v sobotu 4. května od 14.00 hodin.
(27.4.2019)