• Vánoce v měšťanském domě
  • Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

Dny evropského dědictví v Kouřimi a Českém Brodě | (4. 9. 2015)

U příležitosti Dnů evropského dědictví jsou v sobotu 12. září expozice v Muzeu Kouřimska v Kouřimi a Podlipanském muzeu v Českém Brodě otevřeny za symbolické vstupné 1,- Kč.

V Podlipanském muzeu v Českém Brodě je ve 13.00 - 16.00 hodin pro děti připravena Loupežnická výtvarná dílna, která se vztahuje k právě probíhající výstavě "Loupežníci na Českobrodsku a Kouřimsku".

Tentýž den se také za symbolické vstupné 1,- Kč konají prohlídky kostela sv. Štěpána a chrámové zvonice v Kouřimi.

Mimořádně otevřena je také kouřimská zahrada Klášterka s pozůstatky cisterciáckého proboštství sv. Martina.

Podlipanské muzeum v Českém Brodě je v sobotu 12. září pro veřejnost otevřeno v 11.00 - 17.00 hodin, Muzeum Kouřimska, kostel sv. Štěpána a zahrada Klášterka v Kouřimi v 10.00 - 22.00 hodin.

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás k prohlídce adventní a vánoční instalace v Muzeu lidových staveb v Kouřimi, která bude k vidění ve dnech 1. - 30. prosince.
(23.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje