• Přednáška
  • Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

Dny evropského dědictví v Kouřimi a Českém Brodě | (4. 9. 2015)

U příležitosti Dnů evropského dědictví jsou v sobotu 12. září expozice v Muzeu Kouřimska v Kouřimi a Podlipanském muzeu v Českém Brodě otevřeny za symbolické vstupné 1,- Kč.

V Podlipanském muzeu v Českém Brodě je ve 13.00 - 16.00 hodin pro děti připravena Loupežnická výtvarná dílna, která se vztahuje k právě probíhající výstavě "Loupežníci na Českobrodsku a Kouřimsku".

Tentýž den se také za symbolické vstupné 1,- Kč konají prohlídky kostela sv. Štěpána a chrámové zvonice v Kouřimi.

Mimořádně otevřena je také kouřimská zahrada Klášterka s pozůstatky cisterciáckého proboštství sv. Martina.

Podlipanské muzeum v Českém Brodě je v sobotu 12. září pro veřejnost otevřeno v 11.00 - 17.00 hodin, Muzeum Kouřimska, kostel sv. Štěpána a zahrada Klášterka v Kouřimi v 10.00 - 22.00 hodin.

Pořad "Historie.cs"

více - Pořad
V sobotu 10. listopadu uvedla Česká televize pořad "Historie.cs: I války mají svůj konec", v němž mimo jiné promluvil historik našeho muzea RSDr. Ladislav Jouza.
(12.11.2018)

Přednáška "Životní styl v dobách první republiky"

Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná ve středu 14. listopadu v 17.00 hodin.
(8.11.2018)

Videomapping ke stému výročí republiky

více - Videomapping ke stému výročí republiky
V rámci oslav stého výročí republiky v neděli 28. října posloužilo průčelí hlavní budovy našeho muzea pro projekci působivého videomappingu.
(28.10.2018)

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"