• Jak se žilo za císaře pána
  • Kolínská výtvarná scéna 1918–1968

Dny evropského dědictví v Kouřimi a Českém Brodě | (4. 9. 2015)

U příležitosti Dnů evropského dědictví jsou v sobotu 12. září expozice v Muzeu Kouřimska v Kouřimi a Podlipanském muzeu v Českém Brodě otevřeny za symbolické vstupné 1,- Kč.

V Podlipanském muzeu v Českém Brodě je ve 13.00 - 16.00 hodin pro děti připravena Loupežnická výtvarná dílna, která se vztahuje k právě probíhající výstavě "Loupežníci na Českobrodsku a Kouřimsku".

Tentýž den se také za symbolické vstupné 1,- Kč konají prohlídky kostela sv. Štěpána a chrámové zvonice v Kouřimi.

Mimořádně otevřena je také kouřimská zahrada Klášterka s pozůstatky cisterciáckého proboštství sv. Martina.

Podlipanské muzeum v Českém Brodě je v sobotu 12. září pro veřejnost otevřeno v 11.00 - 17.00 hodin, Muzeum Kouřimska, kostel sv. Štěpána a zahrada Klášterka v Kouřimi v 10.00 - 22.00 hodin.

Výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie".
(16.2.2018)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(16.2.2018)

Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici

více - Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici
V pondělí 12. února uvedla Česká televize v rámci pořadu "Reportéři ČT" reportáž o bývalém klášteru v Klášterní Skalici. Promluvil v ní pracovník našeho muzea Michal Vevera.
(13.2.2018)

Rozhovor s ředitelem muzea

více - Rozhovor s ředitelem muzea
Týdeník Kolínský pres přinesl v úterý 2. února rozhovor s Mgr. Vladimírem Rišlinkem o aktuálním dění v Regionálním muzeu.
(13.2.2018)