• Nejen nepřátelé
  • Vladimír Jan Hnízdo
  • Volání dálek

Probíhá laboratorní zpracování archeologických nálezů z Veigertovského domu | (7. 8. 2015)

FotogalerieSpolečnost Labrys, o. p. s. zpracovává nálezy z archeologického výzkumu hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně.

Probíhá čištění a sestavování stovek středověkých a raně novověkých nádob z keramiky, skla, kovu i dřeva, renesančních kachlů i konzervace kožených zbytků středověké a raně novověké obuvi. K nejzajímavějším nálezům nepochybně patří soubor středověkých mincí a renesanční keramické dětské hračky. Všechny objevené předměty výmluvně dokumentují život ve Veigertovském domě za osm století jeho existence.

Po dokončení rekonstrukce domu budou vystaveny v samostatné stálé expozici.

Fotogalerie:
Nálezy raně novověké keramiky z Veigertovského domu Zeleně glazovaná miska ze 17. století Raně novověká keramika Renesanční keramický kachel Zlomky středověkého skla Fragmenty kožené obuvi Raně novověký měděný kotlík Keramický koník - raně novověká dětská hračka Raně středověká keramika Středověký hrnek Středověká keramika Zlomky středověkého skla Zlomky pozdně středověkého džbánu

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Muzejní noc v Českém Brodě

více - Muzejní noc v Českém Brodě
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na bohatý program Muzejní noci, který se koná v sobotu 25. května v 18.00 - 22.00 hodin.
(16.5.2019)

Noc kostelů

více - Noc kostelů
V rámci letošního programu Noci kostelů se v pátek 24. května můžete zúčastnit několika komentovaných prohlídek s výkladem historiků našeho muzea.
(16.5.2019)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace přibližující tradiční obyčeje pozdního jara, která je k vidění ve dnech 21. května - 20. června.
(13.5.2019)

Vycházka "Šest zaniklých kouřimských kostelů"

více - Vycházka
Zveme Vás na vlastivědnou vycházku na místa spojená se středověkými církevními dějinami Kouřimi, která se koná v sobotu 4. května od 14.00 hodin.
(27.4.2019)