• Přednáška
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby
  • Tesaříci ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně

Probíhá laboratorní zpracování archeologických nálezů z Veigertovského domu | (7. 8. 2015)

FotogalerieSpolečnost Labrys, o. p. s. zpracovává nálezy z archeologického výzkumu hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně.

Probíhá čištění a sestavování stovek středověkých a raně novověkých nádob z keramiky, skla, kovu i dřeva, renesančních kachlů i konzervace kožených zbytků středověké a raně novověké obuvi. K nejzajímavějším nálezům nepochybně patří soubor středověkých mincí a renesanční keramické dětské hračky. Všechny objevené předměty výmluvně dokumentují život ve Veigertovském domě za osm století jeho existence.

Po dokončení rekonstrukce domu budou vystaveny v samostatné stálé expozici.

Fotogalerie:
Nálezy raně novověké keramiky z Veigertovského domu Zeleně glazovaná miska ze 17. století Raně novověká keramika Renesanční keramický kachel Zlomky středověkého skla Fragmenty kožené obuvi Raně novověký měděný kotlík Keramický koník - raně novověká dětská hračka Raně středověká keramika Středověký hrnek Středověká keramika Zlomky středověkého skla Zlomky pozdně středověkého džbánu

sobota - neděle:

Výstava "Lidové stavby Čech"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na výstavu, která se koná do 30. října.
(26.9.2022)

Noc literatury

více - Noc literatury
Zveme Vás na program Noci literatury v Kolíně, který se koná ve středu 21. září v 18.00 - 22.00 hodin.
(14.9.2022)

Dny evropského dědictví

více - Dny evropského dědictví
Zveme Vás na bohatý program Dnů evropského dědictví na Kolínsku, který se koná ve dnech 10. - 18. září.
(5.9.2022)

Otevření Mašínova statku - Památníku tří odbojů v Lošanech

více - Otevření Mašínova statku - Památníku tří odbojů v Lošanech
Zveme Vás na slavnostní otevření Památníku tří odbojů v Lošanech, které se koná v pátek 26. srpna od 15.00 hodin.
(19.8.2022)