• Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

Probíhá laboratorní zpracování archeologických nálezů z Veigertovského domu | (7. 8. 2015)

FotogalerieSpolečnost Labrys, o. p. s. zpracovává nálezy z archeologického výzkumu hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně.

Probíhá čištění a sestavování stovek středověkých a raně novověkých nádob z keramiky, skla, kovu i dřeva, renesančních kachlů i konzervace kožených zbytků středověké a raně novověké obuvi. K nejzajímavějším nálezům nepochybně patří soubor středověkých mincí a renesanční keramické dětské hračky. Všechny objevené předměty výmluvně dokumentují život ve Veigertovském domě za osm století jeho existence.

Po dokončení rekonstrukce domu budou vystaveny v samostatné stálé expozici.

Fotogalerie:
Nálezy raně novověké keramiky z Veigertovského domu Zeleně glazovaná miska ze 17. století Raně novověká keramika Renesanční keramický kachel Zlomky středověkého skla Fragmenty kožené obuvi Raně novověký měděný kotlík Keramický koník - raně novověká dětská hračka Raně středověká keramika Středověký hrnek Středověká keramika Zlomky středověkého skla Zlomky pozdně středověkého džbánu

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v MLS v Kouřimi"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v Muzeu lidových staveb v Kouřimi".
(15.1.2019)

Edice "Polabští překladatelé"

více - Edice
V Regionálním muzeu je v prodeji první publikace z naší nové ediční řady "Polabští překladatelé", která v překladu Jaroslava Janíka přibližuje dílo "Poemy" Oscara Vladislase de Lubicz - Milosz.
(12.1.2019)

Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu

více - Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Tříkrálová koleda", který se koná v neděli 6. ledna v 10.00 - 16.00 hodin.
(29.12.2018)

Adventní Otevřená ulice

více - Adventní Otevřená ulice
Zveme Vás na program adventní Otevřené ulice v okolí kolínského chrámu sv. Bartoloměje, v jehož rámci bude v neděli 16. prosince ve večerních hodinách zpřístupněn také Červinkovský dům.
(10.12.2018)