• Jan Havránek
  • Jak se žilo za císaře pána

Probíhá laboratorní zpracování archeologických nálezů z Veigertovského domu | (7. 8. 2015)

FotogalerieSpolečnost Labrys, o. p. s. zpracovává nálezy z archeologického výzkumu hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně.

Probíhá čištění a sestavování stovek středověkých a raně novověkých nádob z keramiky, skla, kovu i dřeva, renesančních kachlů i konzervace kožených zbytků středověké a raně novověké obuvi. K nejzajímavějším nálezům nepochybně patří soubor středověkých mincí a renesanční keramické dětské hračky. Všechny objevené předměty výmluvně dokumentují život ve Veigertovském domě za osm století jeho existence.

Po dokončení rekonstrukce domu budou vystaveny v samostatné stálé expozici.

Fotogalerie:
Nálezy raně novověké keramiky z Veigertovského domu Zeleně glazovaná miska ze 17. století Raně novověká keramika Renesanční keramický kachel Zlomky středověkého skla Fragmenty kožené obuvi Raně novověký měděný kotlík Keramický koník - raně novověká dětská hračka Raně středověká keramika Středověký hrnek Středověká keramika Zlomky středověkého skla Zlomky pozdně středověkého džbánu

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)