• Sladkosti na Kolínsku
  • Umění ve službách reklamy
  • Nejen nepřátelé

Probíhá laboratorní zpracování archeologických nálezů z Veigertovského domu | (7. 8. 2015)

FotogalerieSpolečnost Labrys, o. p. s. zpracovává nálezy z archeologického výzkumu hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně.

Probíhá čištění a sestavování stovek středověkých a raně novověkých nádob z keramiky, skla, kovu i dřeva, renesančních kachlů i konzervace kožených zbytků středověké a raně novověké obuvi. K nejzajímavějším nálezům nepochybně patří soubor středověkých mincí a renesanční keramické dětské hračky. Všechny objevené předměty výmluvně dokumentují život ve Veigertovském domě za osm století jeho existence.

Po dokončení rekonstrukce domu budou vystaveny v samostatné stálé expozici.

Fotogalerie:
Nálezy raně novověké keramiky z Veigertovského domu Zeleně glazovaná miska ze 17. století Raně novověká keramika Renesanční keramický kachel Zlomky středověkého skla Fragmenty kožené obuvi Raně novověký měděný kotlík Keramický koník - raně novověká dětská hračka Raně středověká keramika Středověký hrnek Středověká keramika Zlomky středověkého skla Zlomky pozdně středověkého džbánu

zavřeno

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Rozhovor o fotografiích Josefa Sudka

více - Rozhovor o fotografiích Josefa Sudka
Kolínský PRES zveřejnil v pátek 19. března rozhovor s historičkou umění Mgr. Petrou Hollerovou o kolekci fotografií Josefa Sudka, uložené v Regionálním muzeu v Kolíně.
(19.3.2021)

Lidové písně z Kouřimska

více - Lidové písně z Kouřimska
Naše muzeum vydalo druhý díl publikace, jejímž autorem je etnograf a historik Mgr. Adam Votruba, Ph.D.
(12.2.2021)

Jak temné bylo temno?

více - Jak temné bylo temno?
V sobotu 6. února promluvil v pořadu "Historie.cs", vysílaném Českou televizí, historik našeho muzea PhDr. Vladimír Jakub Mrvík, Ph.D.
(8.2.2021)

Reportáž o zvonici chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně

více - Reportáž o zvonici chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně
V neděli 25. ledna uvedl Český rozhlas reportáž o svatobartolomějské zvonici, v níž promluvil ředitel našeho muzea Mgr. Vladimír Rišlink.
(25.1.2021)