• Volání dálek Lektorský
  • Volání dálek
  • IMAGINÁRNÍ SETKÁNÍ FOTOGRAFŮ 2019

Probíhá laboratorní zpracování archeologických nálezů z Veigertovského domu | (7. 8. 2015)

FotogalerieSpolečnost Labrys, o. p. s. zpracovává nálezy z archeologického výzkumu hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně.

Probíhá čištění a sestavování stovek středověkých a raně novověkých nádob z keramiky, skla, kovu i dřeva, renesančních kachlů i konzervace kožených zbytků středověké a raně novověké obuvi. K nejzajímavějším nálezům nepochybně patří soubor středověkých mincí a renesanční keramické dětské hračky. Všechny objevené předměty výmluvně dokumentují život ve Veigertovském domě za osm století jeho existence.

Po dokončení rekonstrukce domu budou vystaveny v samostatné stálé expozici.

Fotogalerie:
Nálezy raně novověké keramiky z Veigertovského domu Zeleně glazovaná miska ze 17. století Raně novověká keramika Renesanční keramický kachel Zlomky středověkého skla Fragmenty kožené obuvi Raně novověký měděný kotlík Keramický koník - raně novověká dětská hračka Raně středověká keramika Středověký hrnek Středověká keramika Zlomky středověkého skla Zlomky pozdně středověkého džbánu

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Ocenění dostavby Veigertovského domu

více - Ocenění dostavby Veigertovského domu
Architektka Irena Hrabincová získala druhé místo mezi finalisty Ceny Klubu za starou Prahu za novostavbu v historickém prostředí.
(22.3.2019)

Komentovaná prohlídka výstavy "Imaginární setkání fotografů 2019"

více - Komentovaná prohlídka výstavy
Zveme Vás na komentovanou prohlídku výstavy s výkladem fotografa Reného Hraly, která se koná v neděli 24. března ve 14.00 hodin v Červinkovském domě.
(19.3.2019)

Výstava "Dobrodružství cyklistiky"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea Českého krasu v Berouně na výstavu "Dobrodružství cyklistiky - éra vysokého kola v Čechách", která se koná ve dnech 14. března - 6. května.
(11.3.2019)

Imaginární setkání fotografů 2019

více - Imaginární setkání fotografů 2019
Na webu www.novinky.cz vyšel článek o výstavě fotografií Jiřího Egerta a Reného Hraly, která právě probíhá v našem muzeu.
(9.3.2019)