• Jak se žilo za císaře pána
  • Kolínská výtvarná scéna 1918–1968

Veigertovský dům se mění do krásy | (17. 6. 2015)

FotogalerieRekonstrukce a dostavba hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně zdárně pokračuje.

Na přelomu května a června pokročily práce na obnově štukové fasády na hlavním průčelí, do něhož budou brzy vsazena nová okna. Pokračují restaurátorské a rekonstrukční práce na nástěnných malbách, štukové výzdobě a kamenických prvcích v místnostech přízemí a prvního patra. Ve dvoupodlažním podkroví se postupně dokončují prostory kanceláří pro zaměstnance a depozitáře přírodovědného oddělení. V celé budově se připravuje položení nových podlah. Na nádvoří domu vyrůstá moderní přístavba. Z ní byl zatím realizován suterén, v němž najdou místo depozitáře historického oddělení.
Fotogalerie:

Výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie".
(16.2.2018)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(16.2.2018)

Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici

více - Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici
V pondělí 12. února uvedla Česká televize v rámci pořadu "Reportéři ČT" reportáž o bývalém klášteru v Klášterní Skalici. Promluvil v ní pracovník našeho muzea Michal Vevera.
(13.2.2018)

Rozhovor s ředitelem muzea

více - Rozhovor s ředitelem muzea
Týdeník Kolínský pres přinesl v úterý 2. února rozhovor s Mgr. Vladimírem Rišlinkem o aktuálním dění v Regionálním muzeu.
(13.2.2018)