• Dobrodružství cyklistiky
  • Nejen nepřátelé
  • Vladimír Jan Hnízdo

Veigertovský dům se mění do krásy | (17. 6. 2015)

FotogalerieRekonstrukce a dostavba hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně zdárně pokračuje.

Na přelomu května a června pokročily práce na obnově štukové fasády na hlavním průčelí, do něhož budou brzy vsazena nová okna. Pokračují restaurátorské a rekonstrukční práce na nástěnných malbách, štukové výzdobě a kamenických prvcích v místnostech přízemí a prvního patra. Ve dvoupodlažním podkroví se postupně dokončují prostory kanceláří pro zaměstnance a depozitáře přírodovědného oddělení. V celé budově se připravuje položení nových podlah. Na nádvoří domu vyrůstá moderní přístavba. Z ní byl zatím realizován suterén, v němž najdou místo depozitáře historického oddělení.
Fotogalerie:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje vrcholného a pozdního léta, která bude k vidění ve dnech 13. července - 8. září.
(5.7.2019)

Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu

více - Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na program Řemeslného pohádkového léta, který se koná každou sobotu od 29. června do 10. srpna.
(22.6.2019)

Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích

více - Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích
Zveme Vás na komentovanou prohlídku kostelů sv. Jiljí a sv. Aloise v Uhlířských Janovicích, která se koná v sobotu 22. června v 11.00 hodin.
(17.6.2019)

"Tajemství Svatojánské noci" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, která bude k vidění ve dnech 22. června - 7. července.
(15.6.2019)