• Střílíme si z času
  • Zapomenutá vůně střelného prachu
  • Ludmila Padrtová
  • Josef Čáslava – Návrat v čase

Veigertovský dům se mění do krásy | (17. 6. 2015)

FotogalerieRekonstrukce a dostavba hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně zdárně pokračuje.

Na přelomu května a června pokročily práce na obnově štukové fasády na hlavním průčelí, do něhož budou brzy vsazena nová okna. Pokračují restaurátorské a rekonstrukční práce na nástěnných malbách, štukové výzdobě a kamenických prvcích v místnostech přízemí a prvního patra. Ve dvoupodlažním podkroví se postupně dokončují prostory kanceláří pro zaměstnance a depozitáře přírodovědného oddělení. V celé budově se připravuje položení nových podlah. Na nádvoří domu vyrůstá moderní přístavba. Z ní byl zatím realizován suterén, v němž najdou místo depozitáře historického oddělení.
Fotogalerie:

sobota - neděle:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v Muzeu Kouřimska a v kostele sv. Štěpána v Kouřimi"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v Muzeu Kouřimska a v kostele sv. Štěpána v Kouřimi".
(24.1.2022)

Výběrové řízení na pozici "Pracovník vztahů k veřejnosti"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Pracovník vztahů k veřejnosti" - zaměření na Muzeum lidových staveb v Kouřimi, Muzeum Kouřimska v Kouřimi a Podlipanské muzeum v Českém Brodě.
(3.1.2022)

Reportáž o výstavě "Zapomenutá vůně střelného prachu"

více - Reportáž o výstavě
TV Kolín uvedla v neděli 26. prosince reportáž o výstavě, která právě probíhá ve Veigertovském domě.
(29.12.2021)

Prohlídka výstavy "Krajinou k abstrakci - Ludmila Padrtová"

více - Prohlídka výstavy
Zveme Vás na komentovanou prohlídku výstavy s výkladem autora - historika umění Zdenka Primuse, která se koná v úterý 4. ledna v 17.00 hodin.
(28.12.2021)