• Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

Veigertovský dům se mění do krásy | (17. 6. 2015)

FotogalerieRekonstrukce a dostavba hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně zdárně pokračuje.

Na přelomu května a června pokročily práce na obnově štukové fasády na hlavním průčelí, do něhož budou brzy vsazena nová okna. Pokračují restaurátorské a rekonstrukční práce na nástěnných malbách, štukové výzdobě a kamenických prvcích v místnostech přízemí a prvního patra. Ve dvoupodlažním podkroví se postupně dokončují prostory kanceláří pro zaměstnance a depozitáře přírodovědného oddělení. V celé budově se připravuje položení nových podlah. Na nádvoří domu vyrůstá moderní přístavba. Z ní byl zatím realizován suterén, v němž najdou místo depozitáře historického oddělení.
Fotogalerie:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v MLS v Kouřimi"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v Muzeu lidových staveb v Kouřimi".
(15.1.2019)

Edice "Polabští překladatelé"

více - Edice
V Regionálním muzeu je v prodeji první publikace z naší nové ediční řady "Polabští překladatelé", která v překladu Jaroslava Janíka přibližuje dílo "Poemy" Oscara Vladislase de Lubicz - Milosz.
(12.1.2019)

Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu

více - Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Tříkrálová koleda", který se koná v neděli 6. ledna v 10.00 - 16.00 hodin.
(29.12.2018)

Adventní Otevřená ulice

více - Adventní Otevřená ulice
Zveme Vás na program adventní Otevřené ulice v okolí kolínského chrámu sv. Bartoloměje, v jehož rámci bude v neděli 16. prosince ve večerních hodinách zpřístupněn také Červinkovský dům.
(10.12.2018)