• Sladkosti na Kolínsku
  • Umění ve službách reklamy
  • Nejen nepřátelé

Veigertovský dům se mění do krásy | (17. 6. 2015)

FotogalerieRekonstrukce a dostavba hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně zdárně pokračuje.

Na přelomu května a června pokročily práce na obnově štukové fasády na hlavním průčelí, do něhož budou brzy vsazena nová okna. Pokračují restaurátorské a rekonstrukční práce na nástěnných malbách, štukové výzdobě a kamenických prvcích v místnostech přízemí a prvního patra. Ve dvoupodlažním podkroví se postupně dokončují prostory kanceláří pro zaměstnance a depozitáře přírodovědného oddělení. V celé budově se připravuje položení nových podlah. Na nádvoří domu vyrůstá moderní přístavba. Z ní byl zatím realizován suterén, v němž najdou místo depozitáře historického oddělení.
Fotogalerie:

zavřeno

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Povídání o českých loupežnících

více - Povídání o českých loupežnících
V pondělí 18. ledna promluvil v České televizi v rámci pořadu "Sama doma" historik našeho muzea PhDr. Vladimír Jakub Mrvík, Ph.D.
(19.1.2021)

Povídání o tradici svátku Tří králů

více - Povídání o tradici svátku Tří králů
V pondělí 4. ledna promluvil v České televizi v rámci pořadu "Sama doma" historik našeho muzea PhDr. Vladimír Jakub Mrvík, Ph.D.
(4.1.2021)

Reportáž o výstavě "Nejen nepřátelé"

více - Reportáž o výstavě
V neděli 3. ledna uvedla Česká televize v rámci pořadu "Toulavá kamera" reportáž o výstavě "Nejen nepřátelé - staří Řekové a jejich sousedé", která právě probíhá v našem muzeu.
(3.1.2021)

Výstava o barokní architektuře

více - Výstava o barokní architektuře
Od 3. prosince do 31. ledna můžete v přednáškovém sále Veigertovského domu navštívit komorní výstavu "Lombardští architekti a barokní stavby ve Středočeském kraji".
(30.11.2020)