Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Přednáška
  • expozice Dějiny Kolína
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Návrat k přírodě
  • Ozdoby dávné doby

Veigertovský dům se mění do krásy | (17. 6. 2015)

FotogalerieRekonstrukce a dostavba hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně zdárně pokračuje.

Na přelomu května a června pokročily práce na obnově štukové fasády na hlavním průčelí, do něhož budou brzy vsazena nová okna. Pokračují restaurátorské a rekonstrukční práce na nástěnných malbách, štukové výzdobě a kamenických prvcích v místnostech přízemí a prvního patra. Ve dvoupodlažním podkroví se postupně dokončují prostory kanceláří pro zaměstnance a depozitáře přírodovědného oddělení. V celé budově se připravuje položení nových podlah. Na nádvoří domu vyrůstá moderní přístavba. Z ní byl zatím realizován suterén, v němž najdou místo depozitáře historického oddělení.
Fotogalerie:

sobota - neděle:

Otevření stálé expozice "Dějiny Kolína"

více - Otevření stálé expozice
Ve čtvrtek 26. ledna byla ve Veigertovském domě slavnostně otevřena první část stálé expozice "Dějiny Kolína".
(28.1.2023)

Zima na vsi v kouřimském skanzenu

více - Zima na vsi v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na nový národopisný pořad "Zima na vsi", který se koná v sobotu 4. února v 10.00 - 16.00 hodin.
(28.1.2023)

Lektorské programy pro školy v Mašínově statku

více - Lektorské programy pro školy v Mašínově statku
V Mašínově statku - Památníku tří odbojů v Lošanech jsou pro žáky druhého stupně základních škol a pro studenty středních škol připraveny doprovodné vzdělávací programy.
(15.1.2023)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(3.1.2023)