• Příběh vějíře
  • František Karel Foltýn
  • Nejen nepřátelé

Výstavu "Poklady starého Egypta" si prohlédlo více než šest a půl tisíce návštěvníků | (4. 6. 2015)

31. května v našem muzeu skončila výstava "Poklady starého Egypta - sbírka Josefa Ferdinanda Toskánského", která byla připravena ve spolupráci s Národním muzeem - Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur.

Výstava byla zahájena 12. září 2014, a za necelých devět měsíců jejího trvání si ji prohlédlo 6 550 zájemců. V poslední době se tak jedná o nejúspěšnější výstavní projekt našeho muzea. Atraktivitu výstavy zvyšovalo několik komentovaných prohlídek s výkladem egyptologů, lektorské programy pro děti i rozsáhlý cyklus doprovodných přednášek.

Volným pokračováním bude výstava "Objevy pod pyramidami - výzkumy Českého egyptologického ústavu FFUK v Egyptě a Súdánu", která bude v Dvořákově muzeu pravěku zahájena 10. září 2015.

sobota, neděle:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Komentované prohlídky výstavy "Nejen nepřátelé"

více - Komentované prohlídky výstavy
Zveme Vás na komentované prohlídky výstavy "Nejen nepřátelé - staří Řekové a jejich sousedé", které se v rámci programu "Archeologické léto" konají ve Dvořákově muzeu pravěku.
(3.7.2020)

Zvýhodněná vstupenka do muzeí v Kolíně a Kutné Hoře

více - Zvýhodněná vstupenka do muzeí v Kolíně a Kutné Hoře
V našem muzeu si můžete zakoupit zvýhodněnou vstupenku do tří příspěvkových organizací Středočeského kraje - Regionálního muzea v Kolíně, Českého muzea stříbra Kutná Hora a GASK - Galerie Středočeského kraje.
(1.7.2020)

Den královského přemyslovského města Kolína

více - Den královského přemyslovského města Kolína
Zveme Vás na komponovaný program, připravený spolkem Města Otakarova ve spolupráci s Městem Kolín, Městskou knihovnou Kolín a Regionálním muzeem v Kolíně, který se koná ve středu 8. července od 14.30 hodin.
(1.7.2020)

Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu

více - Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na program Řemeslného pohádkového léta, který se koná o prázdninových sobotách od 4. července do 15. srpna.
(27.6.2020)