• Sladkosti na Kolínsku
  • Umění ve službách reklamy
  • Vážky
  • Nejen nepřátelé

Výstavu "Poklady starého Egypta" si prohlédlo více než šest a půl tisíce návštěvníků | (4. 6. 2015)

31. května v našem muzeu skončila výstava "Poklady starého Egypta - sbírka Josefa Ferdinanda Toskánského", která byla připravena ve spolupráci s Národním muzeem - Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur.

Výstava byla zahájena 12. září 2014, a za necelých devět měsíců jejího trvání si ji prohlédlo 6 550 zájemců. V poslední době se tak jedná o nejúspěšnější výstavní projekt našeho muzea. Atraktivitu výstavy zvyšovalo několik komentovaných prohlídek s výkladem egyptologů, lektorské programy pro děti i rozsáhlý cyklus doprovodných přednášek.

Volným pokračováním bude výstava "Objevy pod pyramidami - výzkumy Českého egyptologického ústavu FFUK v Egyptě a Súdánu", která bude v Dvořákově muzeu pravěku zahájena 10. září 2015.

sobota - neděle:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Komentovaná prohlídka výstavy "Sladkosti na Kolínsku"

více - Komentovaná prohlídka výstavy
Zveme Vás na komentovanou prohlídku výstavy "Sladkosti na Kolínsku - z historie výroby čokolády, cukrovinek a kávových náhražek", která se koná v úterý 28. září ve 14.00 hodin.
(21.9.2021)

Kutnohorsko a Kolínsko známé i neznámé

více - Kutnohorsko a Kolínsko známé i neznámé
Do 31. října si v Muzeu lidových staveb v Kouřimi můžete prohlédnout část putovní výstavy fotografií Josefa Čáslavy, která přibližuje krásy Kolínska a Kutnohorska.
(15.9.2021)

Veřejné projednání záměru revitalizace Podlipanského muzea v Českém Brodě

více - Veřejné projednání záměru revitalizace Podlipanského muzea v Českém Brodě
Přijďte se seznámit s naším záměrem na obnovu budovy českobrodského muzea ve čtvrtek 16. září v 17.00 hodin.
(13.9.2021)

Výstava "Pocta Antonínu Balšánkovi"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která se koná ve dnech 17. září 2021 - 8. května 2022.
(11.9.2021)