• Literární čtvtek s Ladou
  • Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

Výstavu "Poklady starého Egypta" si prohlédlo více než šest a půl tisíce návštěvníků | (4. 6. 2015)

31. května v našem muzeu skončila výstava "Poklady starého Egypta - sbírka Josefa Ferdinanda Toskánského", která byla připravena ve spolupráci s Národním muzeem - Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur.

Výstava byla zahájena 12. září 2014, a za necelých devět měsíců jejího trvání si ji prohlédlo 6 550 zájemců. V poslední době se tak jedná o nejúspěšnější výstavní projekt našeho muzea. Atraktivitu výstavy zvyšovalo několik komentovaných prohlídek s výkladem egyptologů, lektorské programy pro děti i rozsáhlý cyklus doprovodných přednášek.

Volným pokračováním bude výstava "Objevy pod pyramidami - výzkumy Českého egyptologického ústavu FFUK v Egyptě a Súdánu", která bude v Dvořákově muzeu pravěku zahájena 10. září 2015.

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v MLS v Kouřimi"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v Muzeu lidových staveb v Kouřimi".
(15.1.2019)

Edice "Polabští překladatelé"

více - Edice
V Regionálním muzeu je v prodeji první publikace z naší nové ediční řady "Polabští překladatelé", která v překladu Jaroslava Janíka přibližuje dílo "Poemy" Oscara Vladislase de Lubicz - Milosz.
(12.1.2019)

Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu

více - Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Tříkrálová koleda", který se koná v neděli 6. ledna v 10.00 - 16.00 hodin.
(29.12.2018)

Adventní Otevřená ulice

více - Adventní Otevřená ulice
Zveme Vás na program adventní Otevřené ulice v okolí kolínského chrámu sv. Bartoloměje, v jehož rámci bude v neděli 16. prosince ve večerních hodinách zpřístupněn také Červinkovský dům.
(10.12.2018)