• Komentovaná prohlídka
  • Verše malované štětcem
  • MEZI KMENY A STATEM
  • MESTANSKY_DUM

Výstavu "Poklady starého Egypta" si prohlédlo více než šest a půl tisíce návštěvníků | (4. 6. 2015)

31. května v našem muzeu skončila výstava "Poklady starého Egypta - sbírka Josefa Ferdinanda Toskánského", která byla připravena ve spolupráci s Národním muzeem - Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur.

Výstava byla zahájena 12. září 2014, a za necelých devět měsíců jejího trvání si ji prohlédlo 6 550 zájemců. V poslední době se tak jedná o nejúspěšnější výstavní projekt našeho muzea. Atraktivitu výstavy zvyšovalo několik komentovaných prohlídek s výkladem egyptologů, lektorské programy pro děti i rozsáhlý cyklus doprovodných přednášek.

Volným pokračováním bude výstava "Objevy pod pyramidami - výzkumy Českého egyptologického ústavu FFUK v Egyptě a Súdánu", která bude v Dvořákově muzeu pravěku zahájena 10. září 2015.

Výběrové řízení na pozici "Technický pracovník"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Technický pracovník".
(6.9.2017)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(5.9.2017)

Dny evropského dědictví v Kouřimi, Českém Brodě a Hradeníně

více - Dny evropského dědictví v Kouřimi, Českém Brodě a Hradeníně
Letošní program Dnů evropského dědictví se koná také v pobočkách našeho muzea - v Muzeu lidových staveb a Muzeu Kouřimska v Kouřimi, Podlipanském muzeu Českém Brodě a na tvrzi v Hradeníně.
(2.9.2017)

Byl udělen titul Mistr tradiční rukodělné výroby Středočeského kraje

více - Byl udělen titul Mistr tradiční rukodělné výroby Středočeského kraje
V sobotu 19. srpna byl v Muzeu lidových staveb v Kouřimi kováři Zdeňku Grausamovi slavnostně udělen titul Mistr tradiční rukodělné výroby Středočeského kraje za rok 2017.
(28.8.2017)
logo_kudyznudy_215

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje