• Muzejní noc v Kolíně
  • Zapomenutá vůně střelného prachu
  • Tesaříci ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně
  • Prohlídka městem

Výstavu "Poklady starého Egypta" si prohlédlo více než šest a půl tisíce návštěvníků | (4. 6. 2015)

31. května v našem muzeu skončila výstava "Poklady starého Egypta - sbírka Josefa Ferdinanda Toskánského", která byla připravena ve spolupráci s Národním muzeem - Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur.

Výstava byla zahájena 12. září 2014, a za necelých devět měsíců jejího trvání si ji prohlédlo 6 550 zájemců. V poslední době se tak jedná o nejúspěšnější výstavní projekt našeho muzea. Atraktivitu výstavy zvyšovalo několik komentovaných prohlídek s výkladem egyptologů, lektorské programy pro děti i rozsáhlý cyklus doprovodných přednášek.

Volným pokračováním bude výstava "Objevy pod pyramidami - výzkumy Českého egyptologického ústavu FFUK v Egyptě a Súdánu", která bude v Dvořákově muzeu pravěku zahájena 10. září 2015.

sobota - neděle:

Výstava "Vážky Českobrodska"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu "Vážky Českobrodska", která se koná ve dnech 26. května - 30. října.
(23.5.2022)

Naše muzeum bylo oceněno v soutěži Gloria musaealis

více - Naše muzeum bylo oceněno v soutěži Gloria musaealis
V národní soutěži Gloria musaealis v kategorii Muzejní publikace roku 2021 získala zvláštní ocenění kniha Lenky Mazačové a Roberta Honse "Dobrodružství cyklistiky - Éra vysokého kola v Čechách", kterou vydalo Regionální muzeum v Kolíně.
(21.5.2022)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, přibližující dnes již zapomenuté lidové obyčeje pozdního jara, která je k vidění ve dnech 21. května - 19. června.
(15.5.2022)

Výběrové řízení na pozici "Edukátor v Mašínově statku v Lošanech"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Edukátor v Mašínově statku - památníku tří odbojů v Lošanech".
(10.5.2022)