• Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

Výstavu "Poklady starého Egypta" si prohlédlo více než šest a půl tisíce návštěvníků | (4. 6. 2015)

31. května v našem muzeu skončila výstava "Poklady starého Egypta - sbírka Josefa Ferdinanda Toskánského", která byla připravena ve spolupráci s Národním muzeem - Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur.

Výstava byla zahájena 12. září 2014, a za necelých devět měsíců jejího trvání si ji prohlédlo 6 550 zájemců. V poslední době se tak jedná o nejúspěšnější výstavní projekt našeho muzea. Atraktivitu výstavy zvyšovalo několik komentovaných prohlídek s výkladem egyptologů, lektorské programy pro děti i rozsáhlý cyklus doprovodných přednášek.

Volným pokračováním bude výstava "Objevy pod pyramidami - výzkumy Českého egyptologického ústavu FFUK v Egyptě a Súdánu", která bude v Dvořákově muzeu pravěku zahájena 10. září 2015.

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás k prohlídce adventní a vánoční instalace v Muzeu lidových staveb v Kouřimi, která bude k vidění ve dnech 1. - 30. prosince.
(23.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje