• Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

U Veigertovského domu se tyčí vysoký jeřáb | (1. 5. 2015)

FotogalerieV souvsilosti s rekonstrukcí hlavní budovy našeho muzea získalo Karlovo náměstí v Kolíně na určitý čas neobvyklou dominantu.

Ve středu 29. dubna byl před Veigertovským domem do výše třiceti metrů vztyčen jeřáb, jehož rameno dosahuje délky padesáti metrů. Slouží k dopravě materiálu pro stavbu budovy s depozitáři a víceúčelovým sálem, která byla založena na nádvoří domu. Vzhledem k nedostatečným rozměrům historického průjezdu to bylo jediné možné řešení. Hlavní průčelí domu krátce před tím zahalilo lešení, které slouží k opravě fasády se štukovou výzdobou.

Fotogalerie:
Jeřáb před Veigertovským domem Jeřáb před Veigertovským domem Jeřáb před Veigertovským domem Jeřáb před Veigertovským domem

Pořad "Historie.cs"

více - Pořad
V sobotu 10. listopadu uvedla Česká televize pořad "Historie.cs: I války mají svůj konec", v němž mimo jiné promluvil historik našeho muzea RSDr. Ladislav Jouza.
(12.11.2018)

Přednáška "Životní styl v dobách první republiky"

Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná ve středu 14. listopadu v 17.00 hodin.
(8.11.2018)

Videomapping ke stému výročí republiky

více - Videomapping ke stému výročí republiky
V rámci oslav stého výročí republiky v neděli 28. října posloužilo průčelí hlavní budovy našeho muzea pro projekci působivého videomappingu.
(28.10.2018)

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"