• Střílíme si z času
  • Zapomenutá vůně střelného prachu
  • Ludmila Padrtová
  • Josef Čáslava – Návrat v čase

U Veigertovského domu se tyčí vysoký jeřáb | (1. 5. 2015)

FotogalerieV souvsilosti s rekonstrukcí hlavní budovy našeho muzea získalo Karlovo náměstí v Kolíně na určitý čas neobvyklou dominantu.

Ve středu 29. dubna byl před Veigertovským domem do výše třiceti metrů vztyčen jeřáb, jehož rameno dosahuje délky padesáti metrů. Slouží k dopravě materiálu pro stavbu budovy s depozitáři a víceúčelovým sálem, která byla založena na nádvoří domu. Vzhledem k nedostatečným rozměrům historického průjezdu to bylo jediné možné řešení. Hlavní průčelí domu krátce před tím zahalilo lešení, které slouží k opravě fasády se štukovou výzdobou.

Fotogalerie:
Jeřáb před Veigertovským domem Jeřáb před Veigertovským domem Jeřáb před Veigertovským domem Jeřáb před Veigertovským domem

sobota - neděle:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v Muzeu Kouřimska a v kostele sv. Štěpána v Kouřimi"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v Muzeu Kouřimska a v kostele sv. Štěpána v Kouřimi".
(24.1.2022)

Výběrové řízení na pozici "Pracovník vztahů k veřejnosti"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Pracovník vztahů k veřejnosti" - zaměření na Muzeum lidových staveb v Kouřimi, Muzeum Kouřimska v Kouřimi a Podlipanské muzeum v Českém Brodě.
(3.1.2022)

Reportáž o výstavě "Zapomenutá vůně střelného prachu"

více - Reportáž o výstavě
TV Kolín uvedla v neděli 26. prosince reportáž o výstavě, která právě probíhá ve Veigertovském domě.
(29.12.2021)

Prohlídka výstavy "Krajinou k abstrakci - Ludmila Padrtová"

více - Prohlídka výstavy
Zveme Vás na komentovanou prohlídku výstavy s výkladem autora - historika umění Zdenka Primuse, která se koná v úterý 4. ledna v 17.00 hodin.
(28.12.2021)