• Jan Havránek
  • Jak se žilo za císaře pána

U Veigertovského domu se tyčí vysoký jeřáb | (1. 5. 2015)

FotogalerieV souvsilosti s rekonstrukcí hlavní budovy našeho muzea získalo Karlovo náměstí v Kolíně na určitý čas neobvyklou dominantu.

Ve středu 29. dubna byl před Veigertovským domem do výše třiceti metrů vztyčen jeřáb, jehož rameno dosahuje délky padesáti metrů. Slouží k dopravě materiálu pro stavbu budovy s depozitáři a víceúčelovým sálem, která byla založena na nádvoří domu. Vzhledem k nedostatečným rozměrům historického průjezdu to bylo jediné možné řešení. Hlavní průčelí domu krátce před tím zahalilo lešení, které slouží k opravě fasády se štukovou výzdobou.

Fotogalerie:
Jeřáb před Veigertovským domem Jeřáb před Veigertovským domem Jeřáb před Veigertovským domem Jeřáb před Veigertovským domem

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)