Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Přednáška
  • expozice Dějiny Kolína
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Návrat k přírodě
  • Ozdoby dávné doby

U Veigertovského domu se tyčí vysoký jeřáb | (1. 5. 2015)

FotogalerieV souvsilosti s rekonstrukcí hlavní budovy našeho muzea získalo Karlovo náměstí v Kolíně na určitý čas neobvyklou dominantu.

Ve středu 29. dubna byl před Veigertovským domem do výše třiceti metrů vztyčen jeřáb, jehož rameno dosahuje délky padesáti metrů. Slouží k dopravě materiálu pro stavbu budovy s depozitáři a víceúčelovým sálem, která byla založena na nádvoří domu. Vzhledem k nedostatečným rozměrům historického průjezdu to bylo jediné možné řešení. Hlavní průčelí domu krátce před tím zahalilo lešení, které slouží k opravě fasády se štukovou výzdobou.

Fotogalerie:
Jeřáb před Veigertovským domem Jeřáb před Veigertovským domem Jeřáb před Veigertovským domem Jeřáb před Veigertovským domem

sobota - neděle:

Otevření stálé expozice "Dějiny Kolína"

více - Otevření stálé expozice
Ve čtvrtek 26. ledna byla ve Veigertovském domě slavnostně otevřena první část stálé expozice "Dějiny Kolína".
(28.1.2023)

Zima na vsi v kouřimském skanzenu

více - Zima na vsi v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na nový národopisný pořad "Zima na vsi", který se koná v sobotu 4. února v 10.00 - 16.00 hodin.
(28.1.2023)

Lektorské programy pro školy v Mašínově statku

více - Lektorské programy pro školy v Mašínově statku
V Mašínově statku - Památníku tří odbojů v Lošanech jsou pro žáky druhého stupně základních škol a pro studenty středních škol připraveny doprovodné vzdělávací programy.
(15.1.2023)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(3.1.2023)