• Přednáška
  • Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

U Veigertovského domu se tyčí vysoký jeřáb | (1. 5. 2015)

FotogalerieV souvsilosti s rekonstrukcí hlavní budovy našeho muzea získalo Karlovo náměstí v Kolíně na určitý čas neobvyklou dominantu.

Ve středu 29. dubna byl před Veigertovským domem do výše třiceti metrů vztyčen jeřáb, jehož rameno dosahuje délky padesáti metrů. Slouží k dopravě materiálu pro stavbu budovy s depozitáři a víceúčelovým sálem, která byla založena na nádvoří domu. Vzhledem k nedostatečným rozměrům historického průjezdu to bylo jediné možné řešení. Hlavní průčelí domu krátce před tím zahalilo lešení, které slouží k opravě fasády se štukovou výzdobou.

Fotogalerie:
Jeřáb před Veigertovským domem Jeřáb před Veigertovským domem Jeřáb před Veigertovským domem Jeřáb před Veigertovským domem

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Etnograf - Dokumentátor Regionálního odborného pracoviště pro péči o tradiční lidovou kulturu"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Etnograf - Dokumentátor Regionálního odborného pracoviště pro péči o tradiční lidovou kulturu".
(1.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje