• Přednáška
  • Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

Probíhá rekonstrukce a dostavba Veigertovského domu | (2. 4. 2015)

FotogalerieStavební práce na hlavní budově našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně jsou v plném proudu.

Na nádvoří domu probíhá zakládání přístavby pro víceúčelový sál, depozitáře, pracovnu a knihovnu historického oddělení, které je spojeno s náročným odtěžením skalního masivu. Čilý stavební ruch panuje také uvnitř vlastního historického domu. V podkroví vznikají kanceláře pro zaměstnance muzea a depozitář přírodovědného oddělení. V celém domě jsou prováděny zednické práce a rozvody sítí, ve druhém patře se již zřetelně rýsuje prostor budoucího sálu pro pořádání krátkodobých výstav. V místnostech prvního patra restaurátoři postupně odkrývají historické nástěnné malby. Velkou radost máme zvláště z krásných maleb s motivem šinoaserií, které se objevují v jedné z místností, obrácené do Karlova náměstí. Jejich půvab plně vynikne teprve v další fázi po upevnění barevných vrstev a provedení zcelujících retuší. Do své původní krásy se vrací také členitý prostor rozlehlých středověkých sklepů, jejichž stěny již byly zbaveny ohavného cementového nástřiku z doby poslední opravy.

Fotogalerie:

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Etnograf - Dokumentátor Regionálního odborného pracoviště pro péči o tradiční lidovou kulturu"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Etnograf - Dokumentátor Regionálního odborného pracoviště pro péči o tradiční lidovou kulturu".
(1.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje