• Jan Havránek
  • Přednáška
  • Jak se žilo za císaře pána

Probíhá rekonstrukce a dostavba Veigertovského domu | (2. 4. 2015)

FotogalerieStavební práce na hlavní budově našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně jsou v plném proudu.

Na nádvoří domu probíhá zakládání přístavby pro víceúčelový sál, depozitáře, pracovnu a knihovnu historického oddělení, které je spojeno s náročným odtěžením skalního masivu. Čilý stavební ruch panuje také uvnitř vlastního historického domu. V podkroví vznikají kanceláře pro zaměstnance muzea a depozitář přírodovědného oddělení. V celém domě jsou prováděny zednické práce a rozvody sítí, ve druhém patře se již zřetelně rýsuje prostor budoucího sálu pro pořádání krátkodobých výstav. V místnostech prvního patra restaurátoři postupně odkrývají historické nástěnné malby. Velkou radost máme zvláště z krásných maleb s motivem šinoaserií, které se objevují v jedné z místností, obrácené do Karlova náměstí. Jejich půvab plně vynikne teprve v další fázi po upevnění barevných vrstev a provedení zcelujících retuší. Do své původní krásy se vrací také členitý prostor rozlehlých středověkých sklepů, jejichž stěny již byly zbaveny ohavného cementového nástřiku z doby poslední opravy.

Fotogalerie:

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)