Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Přednáška
  • expozice Dějiny Kolína
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Návrat k přírodě
  • Ozdoby dávné doby

Ve Veigertovském domě probíhá restaurátorský průzkum | (14. 1. 2015)

FotogalerieV hlavní budově našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně se připravuje odkrytí a restaurování historických nástěnných maleb.

V rámci probíhajícího restaurátorského průzkumu bylo zjištěno, že téměř ve všech interiérech prvního patra Veigertovského domu se pod mnoha vrstvami pozdějších nátěrů zachovaly dekorativní nástěnné malby z 18. a 19. století. Umělecky nejkvalitnější výzdoba se nachází na klenbách dvou místností v průčelním traktu budovy. Zde a v dalších prostorách prvního patra budou v rámci probíhající obnovy domu nástěnné malby odkryty, zrestaurovány a doplněny, a tak významně obohatí plánovanou muzejní expozici o dějinách Kolína. Na klenbách průjezdu a dvou hlavních místností v přízemí budou restaurovány zachovalé historické omítky s renesanční a barokní štukovou výzdobou.
Fotogalerie:

sobota - neděle:

Otevření stálé expozice "Dějiny Kolína"

více - Otevření stálé expozice
Ve čtvrtek 26. ledna byla ve Veigertovském domě slavnostně otevřena první část stálé expozice "Dějiny Kolína".
(28.1.2023)

Zima na vsi v kouřimském skanzenu

více - Zima na vsi v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na nový národopisný pořad "Zima na vsi", který se koná v sobotu 4. února v 10.00 - 16.00 hodin.
(28.1.2023)

Lektorské programy pro školy v Mašínově statku

více - Lektorské programy pro školy v Mašínově statku
V Mašínově statku - Památníku tří odbojů v Lošanech jsou pro žáky druhého stupně základních škol a pro studenty středních škol připraveny doprovodné vzdělávací programy.
(15.1.2023)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(3.1.2023)