• Sladkosti na Kolínsku
  • Umění ve službách reklamy
  • Nejen nepřátelé

Ve Veigertovském domě probíhá restaurátorský průzkum | (14. 1. 2015)

FotogalerieV hlavní budově našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně se připravuje odkrytí a restaurování historických nástěnných maleb.

V rámci probíhajícího restaurátorského průzkumu bylo zjištěno, že téměř ve všech interiérech prvního patra Veigertovského domu se pod mnoha vrstvami pozdějších nátěrů zachovaly dekorativní nástěnné malby z 18. a 19. století. Umělecky nejkvalitnější výzdoba se nachází na klenbách dvou místností v průčelním traktu budovy. Zde a v dalších prostorách prvního patra budou v rámci probíhající obnovy domu nástěnné malby odkryty, zrestaurovány a doplněny, a tak významně obohatí plánovanou muzejní expozici o dějinách Kolína. Na klenbách průjezdu a dvou hlavních místností v přízemí budou restaurovány zachovalé historické omítky s renesanční a barokní štukovou výzdobou.
Fotogalerie:

zavřeno

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Rozhovor o fotografiích Josefa Sudka

více - Rozhovor o fotografiích Josefa Sudka
Kolínský PRES zveřejnil v pátek 19. března rozhovor s historičkou umění Mgr. Petrou Hollerovou o kolekci fotografií Josefa Sudka, uložené v Regionálním muzeu v Kolíně.
(19.3.2021)

Lidové písně z Kouřimska

více - Lidové písně z Kouřimska
Naše muzeum vydalo druhý díl publikace, jejímž autorem je etnograf a historik Mgr. Adam Votruba, Ph.D.
(12.2.2021)

Jak temné bylo temno?

více - Jak temné bylo temno?
V sobotu 6. února promluvil v pořadu "Historie.cs", vysílaném Českou televizí, historik našeho muzea PhDr. Vladimír Jakub Mrvík, Ph.D.
(8.2.2021)

Reportáž o zvonici chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně

více - Reportáž o zvonici chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně
V neděli 25. ledna uvedl Český rozhlas reportáž o svatobartolomějské zvonici, v níž promluvil ředitel našeho muzea Mgr. Vladimír Rišlink.
(25.1.2021)