• Jarní tábor
  • Jak se žilo za císaře pána
  • Kolínská výtvarná scéna 1918–1968

Ve Veigertovském domě probíhá restaurátorský průzkum | (14. 1. 2015)

FotogalerieV hlavní budově našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně se připravuje odkrytí a restaurování historických nástěnných maleb.

V rámci probíhajícího restaurátorského průzkumu bylo zjištěno, že téměř ve všech interiérech prvního patra Veigertovského domu se pod mnoha vrstvami pozdějších nátěrů zachovaly dekorativní nástěnné malby z 18. a 19. století. Umělecky nejkvalitnější výzdoba se nachází na klenbách dvou místností v průčelním traktu budovy. Zde a v dalších prostorách prvního patra budou v rámci probíhající obnovy domu nástěnné malby odkryty, zrestaurovány a doplněny, a tak významně obohatí plánovanou muzejní expozici o dějinách Kolína. Na klenbách průjezdu a dvou hlavních místností v přízemí budou restaurovány zachovalé historické omítky s renesanční a barokní štukovou výzdobou.
Fotogalerie:

Výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie".
(16.2.2018)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(16.2.2018)

Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici

více - Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici
V pondělí 12. února uvedla Česká televize v rámci pořadu "Reportéři ČT" reportáž o bývalém klášteru v Klášterní Skalici. Promluvil v ní pracovník našeho muzea Michal Vevera.
(13.2.2018)

Rozhovor s ředitelem muzea

více - Rozhovor s ředitelem muzea
Týdeník Kolínský pres přinesl v úterý 2. února rozhovor s Mgr. Vladimírem Rišlinkem o aktuálním dění v Regionálním muzeu.
(13.2.2018)