• Přednáška
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby
  • Tesaříci ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně

Ve Veigertovském domě probíhá restaurátorský průzkum | (14. 1. 2015)

FotogalerieV hlavní budově našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně se připravuje odkrytí a restaurování historických nástěnných maleb.

V rámci probíhajícího restaurátorského průzkumu bylo zjištěno, že téměř ve všech interiérech prvního patra Veigertovského domu se pod mnoha vrstvami pozdějších nátěrů zachovaly dekorativní nástěnné malby z 18. a 19. století. Umělecky nejkvalitnější výzdoba se nachází na klenbách dvou místností v průčelním traktu budovy. Zde a v dalších prostorách prvního patra budou v rámci probíhající obnovy domu nástěnné malby odkryty, zrestaurovány a doplněny, a tak významně obohatí plánovanou muzejní expozici o dějinách Kolína. Na klenbách průjezdu a dvou hlavních místností v přízemí budou restaurovány zachovalé historické omítky s renesanční a barokní štukovou výzdobou.
Fotogalerie:

sobota - neděle:

Výstava "Lidové stavby Čech"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na výstavu, která se koná do 30. října.
(26.9.2022)

Noc literatury

více - Noc literatury
Zveme Vás na program Noci literatury v Kolíně, který se koná ve středu 21. září v 18.00 - 22.00 hodin.
(14.9.2022)

Dny evropského dědictví

více - Dny evropského dědictví
Zveme Vás na bohatý program Dnů evropského dědictví na Kolínsku, který se koná ve dnech 10. - 18. září.
(5.9.2022)

Otevření Mašínova statku - Památníku tří odbojů v Lošanech

více - Otevření Mašínova statku - Památníku tří odbojů v Lošanech
Zveme Vás na slavnostní otevření Památníku tří odbojů v Lošanech, které se koná v pátek 26. srpna od 15.00 hodin.
(19.8.2022)