• Sladkosti na Kolínsku
  • Umění ve službách reklamy
  • Nejen nepřátelé

V roce 2014 si muzejní expozice v Kolíně prohlédlo téměř 13000 návštěvníků | (7. 1. 2015)

V loňském roce navštívilo expozice našeho muzea v Červinkovském domě, Dvořákově muzeu pravěku a Staré farní škole 12924 osob.

Celkově to bylo o pouhých 96 návštěvníků méně než v roce 2013, což dokládá skutečnost, že zájem veřejnosti o kolínské expozice a výstavy našeho muzea zůstává na přibližně stejné úrovni.

Největší pozornosti se těšily výstavy "Nálety na Kolín 1944 - 1945" (2373 návštěvníků) a "Poklady starého Egypta" (2119 návštěvníků do 30. 12. 2014).

Z nejvíce navštěvovaných doprovodných programů je třeba připomenout lektorský program pro školy "S Haruškou za tajemstvím Egypta", připravený Mgr. Ilonou Boháčkovou, (786 osob) a přednášku RSDr. Ladislava Jouzy "Nálety na Kolín" (92 osob).

Všechny expozice a výstavy Regionálního muzea v Kolíně včetně poboček v Kouřimi a Českém Brodě v roce 2014 navštívilo celkem 33913 osob.

zavřeno

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Lidové písně z Kouřimska

více - Lidové písně z Kouřimska
Naše muzeum vydalo druhý díl publikace, jejímž autorem je etnograf a historik Mgr. Adam Votruba, Ph.D.
(12.2.2021)

Jak temné bylo temno?

více - Jak temné bylo temno?
V sobotu 6. února promluvil v pořadu "Historie.cs", vysílaném Českou televizí, historik našeho muzea PhDr. Vladimír Jakub Mrvík, Ph.D.
(8.2.2021)

Reportáž o zvonici chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně

více - Reportáž o zvonici chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně
V neděli 25. ledna uvedl Český rozhlas reportáž o svatobartolomějské zvonici, v níž promluvil ředitel našeho muzea Mgr. Vladimír Rišlink.
(25.1.2021)

Povídání o českých loupežnících

více - Povídání o českých loupežnících
V pondělí 18. ledna promluvil v České televizi v rámci pořadu "Sama doma" historik našeho muzea PhDr. Vladimír Jakub Mrvík, Ph.D.
(19.1.2021)