Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Vánoce v měšťanském domě
  • Návrat k přírodě
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby

Vyšla publikace o chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně | (19. 12. 2014)

Od úterý 23.prosince bude v našem muzeu k prodeji nová reprezentativní publikace "Arciděkanský chrám sv. Bartoloměje v Kolíně" autorů Michala Patrného a Jana Beránka.

Publikaci, na jejímž vzniku se podílelo i naše muzeum, si bude možné exkluzivně zakoupit již v pondělí 22. prosince na Adventním koncertu Radima Schwaba v chrámu sv. Bartoloměje za zvýhodněnou cenu 300,-Kč.

V úterý 23. prosince se bude kniha prodávat s předvánoční slevou za 330,-Kč.

Běžná cena je stanovena na 350,-Kč.

Kniha zohledňuje zcela nové poznatky získané během mnohaleté opravy chrámu, která započala v roce 2004 a byla završena v roce 2014. Text doprovází množství barevných fotografií a vizualizací.

sobota - neděle:

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické adventní a vánoční instalace, která je k vidění ve dnech 26. listopadu - 30. prosince.
(18.11.2022)

Výstava "O včelách a včelařství"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která je pro veřejnost otevřena ve dnech 15. listopadu - 14. května.
(9.11.2022)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(20.10.2022)

Svatohavelské posvícení v kouřimském skanzenu

více - Svatohavelské posvícení v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatohavelské posvícení", který se koná v neděli 16. října v 10.00 - 16.00 hodin.
(9.10.2022)