• Sladkosti na Kolínsku
  • Umění ve službách reklamy
  • Vánoce v měšťanském domě
  • Nejen nepřátelé

Vyšla publikace o chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně | (19. 12. 2014)

Od úterý 23.prosince bude v našem muzeu k prodeji nová reprezentativní publikace "Arciděkanský chrám sv. Bartoloměje v Kolíně" autorů Michala Patrného a Jana Beránka.

Publikaci, na jejímž vzniku se podílelo i naše muzeum, si bude možné exkluzivně zakoupit již v pondělí 22. prosince na Adventním koncertu Radima Schwaba v chrámu sv. Bartoloměje za zvýhodněnou cenu 300,-Kč.

V úterý 23. prosince se bude kniha prodávat s předvánoční slevou za 330,-Kč.

Běžná cena je stanovena na 350,-Kč.

Kniha zohledňuje zcela nové poznatky získané během mnohaleté opravy chrámu, která započala v roce 2004 a byla završena v roce 2014. Text doprovází množství barevných fotografií a vizualizací.

zavřeno

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace přibližující adventní a vánoční obyčeje, která bude k vidění ve dnech 5. prosince - 10. ledna.
(29.11.2020)

Koncert "Rozeznělé rukopisy"

více - Koncert
Ve středu 25. listopadu v 19.30 hodin se formou live streamu můžete zúčastnit koncertu v refektáři Emauzského kláštera v Praze, v jehož rámci bude uvedena dosud neznámá skladba Jana Křtitele Vaňhala, která byla v loňském roce objevena ve sbírkách Podlipanského muzea v Českém Brodě.
(22.11.2020)

Povídání o tradici Dušiček

více - Povídání o tradici Dušiček
V pondělí 26. října uvedla Česká televize v rámci pořadu "Sama doma" rozhovor s etnologem našeho muzea Mgr. Adamem Votrubou, Ph.D.
(29.10.2020)

Reportáž o kostele ve Třebovli a klášteře v Klášterní Skalici

více - Reportáž o kostele ve Třebovli a klášteře v Klášterní Skalici
V neděli 11. října uvedla Česká televize v rámci pořadu "Toulavá kamera" reportáž o kostele sv. Bartoloměje ve Třebovli a bývalém klášteře cisterciáků v Klášterní Skalici.
(11.10.2020)