• Přednáška
  • Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

Vyšla publikace o chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně | (19. 12. 2014)

Od úterý 23.prosince bude v našem muzeu k prodeji nová reprezentativní publikace "Arciděkanský chrám sv. Bartoloměje v Kolíně" autorů Michala Patrného a Jana Beránka.

Publikaci, na jejímž vzniku se podílelo i naše muzeum, si bude možné exkluzivně zakoupit již v pondělí 22. prosince na Adventním koncertu Radima Schwaba v chrámu sv. Bartoloměje za zvýhodněnou cenu 300,-Kč.

V úterý 23. prosince se bude kniha prodávat s předvánoční slevou za 330,-Kč.

Běžná cena je stanovena na 350,-Kč.

Kniha zohledňuje zcela nové poznatky získané během mnohaleté opravy chrámu, která započala v roce 2004 a byla završena v roce 2014. Text doprovází množství barevných fotografií a vizualizací.

Pořad "Historie.cs"

více - Pořad
V sobotu 10. listopadu uvedla Česká televize pořad "Historie.cs: I války mají svůj konec", v němž mimo jiné promluvil historik našeho muzea RSDr. Ladislav Jouza.
(12.11.2018)

Přednáška "Životní styl v dobách první republiky"

Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná ve středu 14. listopadu v 17.00 hodin.
(8.11.2018)

Videomapping ke stému výročí republiky

více - Videomapping ke stému výročí republiky
V rámci oslav stého výročí republiky v neděli 28. října posloužilo průčelí hlavní budovy našeho muzea pro projekci působivého videomappingu.
(28.10.2018)

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"