• Česká státnost
  • Příběh vějíře
  • František Karel Foltýn
  • Nejen nepřátelé

V muzeu se konal seminář Českého svazu muzeí v přírodě | (12. 11. 2014)

FotogalerieV úterý 11. listopadu se v našem muzeu konal pracovní seminář s názvem "Aktualizace metodiky muzeí v přírodě", pořádaný Českým svazem muzeí v přírodě a Metodickým centrem pro muzea v přírodě.

Jednání se zúčastnli zástupci řady muzeí v České republice i v zahraničí a naši přední odborníci v oblasti prezentace památek lidové architektury. V dopoledním bloku byl diskutován a připomínkován návrh nové verze metodiky muzeí v přírodě. Odpoledne a v podvečer účastníci semináře navštívili Muzeum lidových staveb a kostel sv. Štěpána v Kouřimi.
Fotogalerie:
Seminář Českého svazu muzeí v přírodě Seminář Českého svazu muzeí v přírodě Seminář Českého svazu muzeí v přírodě Seminář Českého svazu muzeí v přírodě Seminář Českého svazu muzeí v přírodě

sobota, neděle:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Prohlídka kostela sv. Anny v Sudějově

více - Prohlídka kostela sv. Anny v Sudějově
Zveme Vás na prohlídku poutního kostela sv. Anny v Sudějově, která se koná v sobotu 25. července v 11.00 hodin.
(19.7.2020)

Dny lidové architektury Středočeského kraje 2020

více - Dny lidové architektury Středočeského kraje 2020
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na bohatý program Dnů lidové architektury, který se koná ve dnech 18. - 19. července.
(10.7.2020)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, přibližující lidové obyčeje vrcholícího léta, která je k vidění ve dnech 14. července - 6. září.
(6.7.2020)

Komentované prohlídky výstavy "Nejen nepřátelé"

více - Komentované prohlídky výstavy
Zveme Vás na komentované prohlídky výstavy "Nejen nepřátelé - staří Řekové a jejich sousedé", které se v rámci programu "Archeologické léto" konají ve Dvořákově muzeu pravěku.
(3.7.2020)