• Přednáška
  • Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

Uskutečnili jsme výlet do Berlína | (10. 11. 2014)

V sobotu 8. listopadu se za krásného podzimního počasí konal výlet do Berlína, který naše muzeum pořádalo u příležitosti probíhající výstavy "Poklady starého Egypta".

Exkurze se ovšem zdaleka netýkala pouze staroegyptského umění. Cestou do Berlína jsme se seznámili s historií a urbanismem německé metropole prostřednictvím zajímavého výkladu Mgr. Vladimíra Rišlinka a Mgr. Jindřicha Záhorky.

První částí programu v samotném centru Berlína byla návštěva Muzejního ostrova, který je zapsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Muzejní ostrov je komplexem pěti berlínských státních muzeí, kde jsme si kromě egyptského umění v Novém muzeu mohli prohlédnout i sbírky dokumentující kulturní vývoj evropských i mimoevropských civilizací.

Odpoledne jsme se s historiky umění vypravili do berlínských ulic. Zájemci o stavební památky od středověku do 19. století absolvovali trasu s výkladem Mgr. Vladimíra Rišlinka. Druhá skupina se vydala s Mgr. Jindřichem Záhorkou na procházku tematicky zaměřenou na Berlín 20. století.

Fotografie z výletu najdete zde.

Pořad "Historie.cs"

více - Pořad
V sobotu 10. listopadu uvedla Česká televize pořad "Historie.cs: I války mají svůj konec", v němž mimo jiné promluvil historik našeho muzea RSDr. Ladislav Jouza.
(12.11.2018)

Přednáška "Životní styl v dobách první republiky"

Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná ve středu 14. listopadu v 17.00 hodin.
(8.11.2018)

Videomapping ke stému výročí republiky

více - Videomapping ke stému výročí republiky
V rámci oslav stého výročí republiky v neděli 28. října posloužilo průčelí hlavní budovy našeho muzea pro projekci působivého videomappingu.
(28.10.2018)

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"