• Jak se žilo za císaře pána
  • Kolínská výtvarná scéna 1918–1968

Uskutečnili jsme výlet do Berlína | (10. 11. 2014)

V sobotu 8. listopadu se za krásného podzimního počasí konal výlet do Berlína, který naše muzeum pořádalo u příležitosti probíhající výstavy "Poklady starého Egypta".

Exkurze se ovšem zdaleka netýkala pouze staroegyptského umění. Cestou do Berlína jsme se seznámili s historií a urbanismem německé metropole prostřednictvím zajímavého výkladu Mgr. Vladimíra Rišlinka a Mgr. Jindřicha Záhorky.

První částí programu v samotném centru Berlína byla návštěva Muzejního ostrova, který je zapsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Muzejní ostrov je komplexem pěti berlínských státních muzeí, kde jsme si kromě egyptského umění v Novém muzeu mohli prohlédnout i sbírky dokumentující kulturní vývoj evropských i mimoevropských civilizací.

Odpoledne jsme se s historiky umění vypravili do berlínských ulic. Zájemci o stavební památky od středověku do 19. století absolvovali trasu s výkladem Mgr. Vladimíra Rišlinka. Druhá skupina se vydala s Mgr. Jindřichem Záhorkou na procházku tematicky zaměřenou na Berlín 20. století.

Fotografie z výletu najdete zde.

Výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie".
(16.2.2018)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(16.2.2018)

Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici

více - Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici
V pondělí 12. února uvedla Česká televize v rámci pořadu "Reportéři ČT" reportáž o bývalém klášteru v Klášterní Skalici. Promluvil v ní pracovník našeho muzea Michal Vevera.
(13.2.2018)

Rozhovor s ředitelem muzea

více - Rozhovor s ředitelem muzea
Týdeník Kolínský pres přinesl v úterý 2. února rozhovor s Mgr. Vladimírem Rišlinkem o aktuálním dění v Regionálním muzeu.
(13.2.2018)