• Ozdoby dávné doby
  • Umění gotiky a renesance
  • Tesaříci ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně
  • Prohlídka městem

Uskutečnili jsme výlet do Berlína | (10. 11. 2014)

V sobotu 8. listopadu se za krásného podzimního počasí konal výlet do Berlína, který naše muzeum pořádalo u příležitosti probíhající výstavy "Poklady starého Egypta".

Exkurze se ovšem zdaleka netýkala pouze staroegyptského umění. Cestou do Berlína jsme se seznámili s historií a urbanismem německé metropole prostřednictvím zajímavého výkladu Mgr. Vladimíra Rišlinka a Mgr. Jindřicha Záhorky.

První částí programu v samotném centru Berlína byla návštěva Muzejního ostrova, který je zapsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Muzejní ostrov je komplexem pěti berlínských státních muzeí, kde jsme si kromě egyptského umění v Novém muzeu mohli prohlédnout i sbírky dokumentující kulturní vývoj evropských i mimoevropských civilizací.

Odpoledne jsme se s historiky umění vypravili do berlínských ulic. Zájemci o stavební památky od středověku do 19. století absolvovali trasu s výkladem Mgr. Vladimíra Rišlinka. Druhá skupina se vydala s Mgr. Jindřichem Záhorkou na procházku tematicky zaměřenou na Berlín 20. století.

Fotografie z výletu najdete zde.

sobota - neděle:

Letní kino v kouřimském skanzenu - Tajemství staré bambitky 2

více - Letní kino v kouřimském skanzenu - Tajemství staré bambitky 2
V pátek 8. července Vás zveme do Muzea lidových staveb v Kouřimi na promítání filmové pohádky.
(1.7.2022)

Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu

více - Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na program Řemeslného pohádkového léta, který se koná ve dnech 2. července - 13. srpna.
(26.6.2022)

Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích

více - Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích
Zveme Vás na komentovanou prohlídku kostelů sv. Jiljí a sv. Aloise v Uhlířských Janovicích, která se koná v sobotu 25. června ve 14.00 hodin.
(21.6.2022)

Tajemství svatojánské noci v kouřimském skanzenu

více - Tajemství svatojánské noci v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, která je k vidění ve dnech 23. června - 3. července.
(17.6.2022)