• Stavby století republiky
  • Kolín 1914–1918

Probíhá rekonstrukce Veigertovského domu | (20. 10. 2014)

FotogalerieRekonstrukce hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně je v plném proudu.

Na nádvoří historického Veigertovského domu byl dokončen archeologický výzkum. Po odebrání horních vrstev zeminy vystoupil na povrch mohutný skalní masiv, jehož část bude nutné odtěžit pro založení přístavby s muzejními depozitáři, víceúčelovým sálem a knihovnou historického oddělení. V domě samotném byla zahájena sanace těžce poškozených konstrukcí krovu a provedena první část bouracích prací. Došlo již k částečnému otevření zazděných arkád do nádvoří a odstranění necitlivých novodobých vestaveb v místnostech přízemí a druhého patra. V západním traktu druhého patra vzniká po vybourání novodobých příček prostor budoucího sálu pro pořádání krátkodobých výstav.

Rekonstrukce a dostavba domu by měla být dokončena v polovině roku 2015.

Fotogalerie:

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"
(16.10.2018)

Posvícení v kouřimském skanzenu

více - Posvícení v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatohavelské posvícení", který se koná v neděli 21. října v 10.00 - 16.00 hodin.
(11.10.2018)

více - Rekonstrukce a dostavba hlavní budovy našeho muzea byla oceněna v rámci soutěže Stavba roku Středočeského kraje
Rekonstrukce a dostavba Veigertovského domu v Kolíně získala Cenu pro stavbu, kterou financuje kraj, nebo jeho příspěvkové organizace.
(30.9.2018)

Prohlídka výstavy "Kolín 1914 - 1918" pro děti

více - Prohlídka výstavy
Zveme všechny mladé zájemce na komentovanou prohlídku výstavy "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky", která se koná v sobotu 6. října v 9.00 - 12.00 hodin.
(29.9.2018)