• Vánoce v měšťanském domě
  • Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

Probíhá rekonstrukce Veigertovského domu | (20. 10. 2014)

FotogalerieRekonstrukce hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně je v plném proudu.

Na nádvoří historického Veigertovského domu byl dokončen archeologický výzkum. Po odebrání horních vrstev zeminy vystoupil na povrch mohutný skalní masiv, jehož část bude nutné odtěžit pro založení přístavby s muzejními depozitáři, víceúčelovým sálem a knihovnou historického oddělení. V domě samotném byla zahájena sanace těžce poškozených konstrukcí krovu a provedena první část bouracích prací. Došlo již k částečnému otevření zazděných arkád do nádvoří a odstranění necitlivých novodobých vestaveb v místnostech přízemí a druhého patra. V západním traktu druhého patra vzniká po vybourání novodobých příček prostor budoucího sálu pro pořádání krátkodobých výstav.

Rekonstrukce a dostavba domu by měla být dokončena v polovině roku 2015.

Fotogalerie:

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás k prohlídce adventní a vánoční instalace v Muzeu lidových staveb v Kouřimi, která bude k vidění ve dnech 1. - 30. prosince.
(23.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje