• Ozdoby dávné doby
  • Umění gotiky a renesance
  • Tesaříci ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně
  • Prohlídka městem

Probíhá rekonstrukce Veigertovského domu | (20. 10. 2014)

FotogalerieRekonstrukce hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně je v plném proudu.

Na nádvoří historického Veigertovského domu byl dokončen archeologický výzkum. Po odebrání horních vrstev zeminy vystoupil na povrch mohutný skalní masiv, jehož část bude nutné odtěžit pro založení přístavby s muzejními depozitáři, víceúčelovým sálem a knihovnou historického oddělení. V domě samotném byla zahájena sanace těžce poškozených konstrukcí krovu a provedena první část bouracích prací. Došlo již k částečnému otevření zazděných arkád do nádvoří a odstranění necitlivých novodobých vestaveb v místnostech přízemí a druhého patra. V západním traktu druhého patra vzniká po vybourání novodobých příček prostor budoucího sálu pro pořádání krátkodobých výstav.

Rekonstrukce a dostavba domu by měla být dokončena v polovině roku 2015.

Fotogalerie:

sobota - neděle:

Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu

více - Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na program Řemeslného pohádkového léta, který se koná ve dnech 2. července - 13. srpna.
(26.6.2022)

Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích

více - Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích
Zveme Vás na komentovanou prohlídku kostelů sv. Jiljí a sv. Aloise v Uhlířských Janovicích, která se koná v sobotu 25. června ve 14.00 hodin.
(21.6.2022)

Tajemství svatojánské noci v kouřimském skanzenu

více - Tajemství svatojánské noci v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, která je k vidění ve dnech 23. června - 3. července.
(17.6.2022)

Svatojánská noc v kouřimském skanzenu

více - Svatojánská noc v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatojánská noc", který se koná v pátek 24. června v 19.00 - 23.00 hodin.
(17.6.2022)