Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Od hospodyňky k femme fatale
  • Světlo a svítidla
  • expozice Dějiny Kolína
  • Ozdoby dávné doby

Probíhá rekonstrukce Veigertovského domu | (20. 10. 2014)

FotogalerieRekonstrukce hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně je v plném proudu.

Na nádvoří historického Veigertovského domu byl dokončen archeologický výzkum. Po odebrání horních vrstev zeminy vystoupil na povrch mohutný skalní masiv, jehož část bude nutné odtěžit pro založení přístavby s muzejními depozitáři, víceúčelovým sálem a knihovnou historického oddělení. V domě samotném byla zahájena sanace těžce poškozených konstrukcí krovu a provedena první část bouracích prací. Došlo již k částečnému otevření zazděných arkád do nádvoří a odstranění necitlivých novodobých vestaveb v místnostech přízemí a druhého patra. V západním traktu druhého patra vzniká po vybourání novodobých příček prostor budoucího sálu pro pořádání krátkodobých výstav.

Rekonstrukce a dostavba domu by měla být dokončena v polovině roku 2015.

Fotogalerie:

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Podzim na vsi v kouřimském skanzenu

více - Podzim na vsi v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na nový národopisný pořad, který se koná v sobotu 30. září v 10.00 - 17.00 hodin.
(23.9.2023)

Komentovaná prohlídka Muzea lidových staveb v Kouřimi

více - Komentovaná prohlídka Muzea lidových staveb v Kouřimi
V rámci programu Evropského dne lidové kultury Vás zveme na prohlídku kouřimského skanzenu s výkladem ředitele Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v sobotu 23. září ve 14.00 hodin.
(19.9.2023)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(29.8.2023)

Výběrové řízení na pozici "Konzervátor"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Konzervátor".
(29.8.2023)