• Jarní tábor
  • Jak se žilo za císaře pána
  • Kolínská výtvarná scéna 1918–1968

Probíhá rekonstrukce Veigertovského domu | (20. 10. 2014)

FotogalerieRekonstrukce hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně je v plném proudu.

Na nádvoří historického Veigertovského domu byl dokončen archeologický výzkum. Po odebrání horních vrstev zeminy vystoupil na povrch mohutný skalní masiv, jehož část bude nutné odtěžit pro založení přístavby s muzejními depozitáři, víceúčelovým sálem a knihovnou historického oddělení. V domě samotném byla zahájena sanace těžce poškozených konstrukcí krovu a provedena první část bouracích prací. Došlo již k částečnému otevření zazděných arkád do nádvoří a odstranění necitlivých novodobých vestaveb v místnostech přízemí a druhého patra. V západním traktu druhého patra vzniká po vybourání novodobých příček prostor budoucího sálu pro pořádání krátkodobých výstav.

Rekonstrukce a dostavba domu by měla být dokončena v polovině roku 2015.

Fotogalerie:

Výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie".
(16.2.2018)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(16.2.2018)

Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici

více - Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici
V pondělí 12. února uvedla Česká televize v rámci pořadu "Reportéři ČT" reportáž o bývalém klášteru v Klášterní Skalici. Promluvil v ní pracovník našeho muzea Michal Vevera.
(13.2.2018)

Rozhovor s ředitelem muzea

více - Rozhovor s ředitelem muzea
Týdeník Kolínský pres přinesl v úterý 2. února rozhovor s Mgr. Vladimírem Rišlinkem o aktuálním dění v Regionálním muzeu.
(13.2.2018)