• Sladkosti na Kolínsku
  • Umění ve službách reklamy
  • Nejen nepřátelé

Probíhá rekonstrukce Veigertovského domu | (20. 10. 2014)

FotogalerieRekonstrukce hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně je v plném proudu.

Na nádvoří historického Veigertovského domu byl dokončen archeologický výzkum. Po odebrání horních vrstev zeminy vystoupil na povrch mohutný skalní masiv, jehož část bude nutné odtěžit pro založení přístavby s muzejními depozitáři, víceúčelovým sálem a knihovnou historického oddělení. V domě samotném byla zahájena sanace těžce poškozených konstrukcí krovu a provedena první část bouracích prací. Došlo již k částečnému otevření zazděných arkád do nádvoří a odstranění necitlivých novodobých vestaveb v místnostech přízemí a druhého patra. V západním traktu druhého patra vzniká po vybourání novodobých příček prostor budoucího sálu pro pořádání krátkodobých výstav.

Rekonstrukce a dostavba domu by měla být dokončena v polovině roku 2015.

Fotogalerie:

zavřeno

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Rozhovor o fotografiích Josefa Sudka

více - Rozhovor o fotografiích Josefa Sudka
Kolínský PRES zveřejnil v pátek 19. března rozhovor s historičkou umění Mgr. Petrou Hollerovou o kolekci fotografií Josefa Sudka, uložené v Regionálním muzeu v Kolíně.
(19.3.2021)

Lidové písně z Kouřimska

více - Lidové písně z Kouřimska
Naše muzeum vydalo druhý díl publikace, jejímž autorem je etnograf a historik Mgr. Adam Votruba, Ph.D.
(12.2.2021)

Jak temné bylo temno?

více - Jak temné bylo temno?
V sobotu 6. února promluvil v pořadu "Historie.cs", vysílaném Českou televizí, historik našeho muzea PhDr. Vladimír Jakub Mrvík, Ph.D.
(8.2.2021)

Reportáž o zvonici chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně

více - Reportáž o zvonici chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně
V neděli 25. ledna uvedl Český rozhlas reportáž o svatobartolomějské zvonici, v níž promluvil ředitel našeho muzea Mgr. Vladimír Rišlink.
(25.1.2021)