• Literární podvečer
  • IMAGINÁRNÍ SETKÁNÍ FOTOGRAFŮ 2019

Svatováclavská dílna | (23. 9. 2014)

Víte, kdo byl svatý Václav? Jaký byl, jak žil a zemřel? Proč byl prohlášen za svatého? Seznamte se s nejvýznamnějším českým světcem a knížetem, poznejte dobu, ve které žil.

Státním svátkem 28. září si připomínáme smrt významného světce a patrona českých zemí svatého Václava. Tento den slavíme jako Den české státnosti.

Regionální muzeum v Kolíně připravilo pro své návštěvníky na sváteční den interaktivní program pro rodiny s dětmi plný povídání a tvůrčích aktivit. Zájemce o dávnou historii čeká v 11.00 - 16.00 hodin vyprávění o životě a smrti sv. Václava, o svatováclavské zbroji (včetně nových zjištění z průzkumů 2009 - 2014), ukázka replik dobových artefaktů, oděvu a promítání krátkého absolventského filmu Smrt svatého Václava. Malí návštěvníci pak mohou dát prostor svým výtvarným schopnostem ve Svatováclavské dílně.

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Výběrové řízení na pozici "Edukátor v kultuře"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Edukátor v kultuře" - zaměření na práci s dospělými a seniory.
(1.2.2019)

Výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v MLS v Kouřimi"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v Muzeu lidových staveb v Kouřimi".
(15.1.2019)

Edice "Polabští překladatelé"

více - Edice
V Regionálním muzeu je v prodeji první publikace z naší nové ediční řady "Polabští překladatelé", která v překladu Jaroslava Janíka přibližuje dílo "Poemy" Oscara Vladislase de Lubicz - Milosz.
(12.1.2019)

Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu

více - Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Tříkrálová koleda", který se koná v neděli 6. ledna v 10.00 - 16.00 hodin.
(29.12.2018)