• Kolín 1914–1918
  • čtení v muzeu
  • Jan Havránek

Svatováclavská dílna | (23. 9. 2014)

Víte, kdo byl svatý Václav? Jaký byl, jak žil a zemřel? Proč byl prohlášen za svatého? Seznamte se s nejvýznamnějším českým světcem a knížetem, poznejte dobu, ve které žil.

Státním svátkem 28. září si připomínáme smrt významného světce a patrona českých zemí svatého Václava. Tento den slavíme jako Den české státnosti.

Regionální muzeum v Kolíně připravilo pro své návštěvníky na sváteční den interaktivní program pro rodiny s dětmi plný povídání a tvůrčích aktivit. Zájemce o dávnou historii čeká v 11.00 - 16.00 hodin vyprávění o životě a smrti sv. Václava, o svatováclavské zbroji (včetně nových zjištění z průzkumů 2009 - 2014), ukázka replik dobových artefaktů, oděvu a promítání krátkého absolventského filmu Smrt svatého Václava. Malí návštěvníci pak mohou dát prostor svým výtvarným schopnostem ve Svatováclavské dílně.

Dožínky v kouřimském skanzenu

více - Dožínky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Dožínky", který se koná v sobotu 18. srpna v 10.00 - 18.00 hodin.
(10.8.2018)

Reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem"

více - Reportáž o výstavě
V neděli 5. srpna uvedla Česká televize v rámci pořadu "Toulavá kamera" reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem", která do 16. září probíhá v našem muzeu.
(6.8.2018)

Výstava "Zmizelé Českobrodsko"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na komorní výstavu o lidové architektuře na Českobrodsku, která se koná ve dnech 14. července - 16. září.
(8.7.2018)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje v době pozdního léta, která bude k vidění ve dnech 14. července - 9. září.
(8.7.2018)