• Jak se žilo za císaře pána
  • Kolínská výtvarná scéna 1918–1968

Svatováclavská dílna | (23. 9. 2014)

Víte, kdo byl svatý Václav? Jaký byl, jak žil a zemřel? Proč byl prohlášen za svatého? Seznamte se s nejvýznamnějším českým světcem a knížetem, poznejte dobu, ve které žil.

Státním svátkem 28. září si připomínáme smrt významného světce a patrona českých zemí svatého Václava. Tento den slavíme jako Den české státnosti.

Regionální muzeum v Kolíně připravilo pro své návštěvníky na sváteční den interaktivní program pro rodiny s dětmi plný povídání a tvůrčích aktivit. Zájemce o dávnou historii čeká v 11.00 - 16.00 hodin vyprávění o životě a smrti sv. Václava, o svatováclavské zbroji (včetně nových zjištění z průzkumů 2009 - 2014), ukázka replik dobových artefaktů, oděvu a promítání krátkého absolventského filmu Smrt svatého Václava. Malí návštěvníci pak mohou dát prostor svým výtvarným schopnostem ve Svatováclavské dílně.

Výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie".
(16.2.2018)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(16.2.2018)

Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici

více - Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici
V pondělí 12. února uvedla Česká televize v rámci pořadu "Reportéři ČT" reportáž o bývalém klášteru v Klášterní Skalici. Promluvil v ní pracovník našeho muzea Michal Vevera.
(13.2.2018)

Rozhovor s ředitelem muzea

více - Rozhovor s ředitelem muzea
Týdeník Kolínský pres přinesl v úterý 2. února rozhovor s Mgr. Vladimírem Rišlinkem o aktuálním dění v Regionálním muzeu.
(13.2.2018)