Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Přednáška
  • Vánoce v měšťanském domě
  • Návrat k přírodě
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby

Svatováclavská dílna | (23. 9. 2014)

Víte, kdo byl svatý Václav? Jaký byl, jak žil a zemřel? Proč byl prohlášen za svatého? Seznamte se s nejvýznamnějším českým světcem a knížetem, poznejte dobu, ve které žil.

Státním svátkem 28. září si připomínáme smrt významného světce a patrona českých zemí svatého Václava. Tento den slavíme jako Den české státnosti.

Regionální muzeum v Kolíně připravilo pro své návštěvníky na sváteční den interaktivní program pro rodiny s dětmi plný povídání a tvůrčích aktivit. Zájemce o dávnou historii čeká v 11.00 - 16.00 hodin vyprávění o životě a smrti sv. Václava, o svatováclavské zbroji (včetně nových zjištění z průzkumů 2009 - 2014), ukázka replik dobových artefaktů, oděvu a promítání krátkého absolventského filmu Smrt svatého Václava. Malí návštěvníci pak mohou dát prostor svým výtvarným schopnostem ve Svatováclavské dílně.

sobota - neděle:

Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu

více - Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatomikulášská obchůzka", který se koná v neděli 4. prosince v 10.00 - 16.00 hodin.
(27.11.2022)

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické adventní a vánoční instalace, která je k vidění ve dnech 26. listopadu - 30. prosince.
(18.11.2022)

Výstava "O včelách a včelařství"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která je pro veřejnost otevřena ve dnech 15. listopadu - 14. května.
(9.11.2022)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(20.10.2022)