Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Přednáška
  • Vánoce v měšťanském domě
  • Návrat k přírodě
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby

Byla zahájena výstava "Poklady starého Egypta" | (16. 9. 2014)

V pátek 12. září byla v našem muzeu slavnostně zahájena reprezentativní výstava, připravená ve spolupráci s Národním muzeem - Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur a Českým egyptologickým ústavem FFUK v Praze.

V rámci vernisáže, které se zúčastnila řada významných hostů, promluvil zástupce velvyslance Egyptské arabské republiky v Praze pan Khaled Hassan, statutární zástupce ředitele Národního muzea Mgr. Martin Sekera, Ph. D., egyptolog Prof. PhDr. Miroslav Verner, DrSc., náměstek hejtmana Středočeského kraje PhDr. Bc. Marek Semerád, MBA, radní pro oblast kultury a památkové péče Středočeského kraje Ing. Zdeněk Štefek, radní pro oblast regionálního rozvoje Středočeského kraje Mgr. Karel Horčička a ředitel Regionálního muzea v Kolíně Mgr. Vladimír Rišlink.

Reportáž Kolínského deníku najdete zde.

Další fotografie z vernisáže najdete zde.

Více informací o výstavě najdete zde.

sobota - neděle:

Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu

více - Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatomikulášská obchůzka", který se koná v neděli 4. prosince v 10.00 - 16.00 hodin.
(27.11.2022)

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické adventní a vánoční instalace, která je k vidění ve dnech 26. listopadu - 30. prosince.
(18.11.2022)

Výstava "O včelách a včelařství"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která je pro veřejnost otevřena ve dnech 15. listopadu - 14. května.
(9.11.2022)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(20.10.2022)