• Střílíme si z času
  • Zapomenutá vůně střelného prachu
  • Ludmila Padrtová
  • Josef Čáslava – Návrat v čase

Byla zahájena výstava "Poklady starého Egypta" | (16. 9. 2014)

V pátek 12. září byla v našem muzeu slavnostně zahájena reprezentativní výstava, připravená ve spolupráci s Národním muzeem - Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur a Českým egyptologickým ústavem FFUK v Praze.

V rámci vernisáže, které se zúčastnila řada významných hostů, promluvil zástupce velvyslance Egyptské arabské republiky v Praze pan Khaled Hassan, statutární zástupce ředitele Národního muzea Mgr. Martin Sekera, Ph. D., egyptolog Prof. PhDr. Miroslav Verner, DrSc., náměstek hejtmana Středočeského kraje PhDr. Bc. Marek Semerád, MBA, radní pro oblast kultury a památkové péče Středočeského kraje Ing. Zdeněk Štefek, radní pro oblast regionálního rozvoje Středočeského kraje Mgr. Karel Horčička a ředitel Regionálního muzea v Kolíně Mgr. Vladimír Rišlink.

Reportáž Kolínského deníku najdete zde.

Další fotografie z vernisáže najdete zde.

Více informací o výstavě najdete zde.

sobota - neděle:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v Muzeu Kouřimska a v kostele sv. Štěpána v Kouřimi"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v Muzeu Kouřimska a v kostele sv. Štěpána v Kouřimi".
(24.1.2022)

Výběrové řízení na pozici "Pracovník vztahů k veřejnosti"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Pracovník vztahů k veřejnosti" - zaměření na Muzeum lidových staveb v Kouřimi, Muzeum Kouřimska v Kouřimi a Podlipanské muzeum v Českém Brodě.
(3.1.2022)

Reportáž o výstavě "Zapomenutá vůně střelného prachu"

více - Reportáž o výstavě
TV Kolín uvedla v neděli 26. prosince reportáž o výstavě, která právě probíhá ve Veigertovském domě.
(29.12.2021)

Prohlídka výstavy "Krajinou k abstrakci - Ludmila Padrtová"

více - Prohlídka výstavy
Zveme Vás na komentovanou prohlídku výstavy s výkladem autora - historika umění Zdenka Primuse, která se koná v úterý 4. ledna v 17.00 hodin.
(28.12.2021)