• Jan Havránek
  • Přednáška
  • Jak se žilo za císaře pána

Vyšla publikace "Zmizelé Českobrodsko" | (15. 7. 2014)

Tento měsíc vydalo Město Český Brod novou knihu, jejímž autorem je historik našeho muzea PhDr. Vladimír Jakub Mrvík, Ph. D.

Publikace pojednává o dějinách a památkách Českého Brodu a jeho okolí. Text doprovází velké množství historických fotografií ze sbírek našeho muzea.
K získání je v Podlipanském muzeu nebo v Městském informačním centru v Českém Brodě za symbolickou cenu 100 Kč.

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)