• Jak se žilo za císaře pána
  • Kolínská výtvarná scéna 1918–1968

Byla schválena dotace na rekonstrukci a dostavbu Veigertovského domu | (4. 4. 2014)

Řídící výbor regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy schválil v úterý 1. dubna k financování z Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy rekonstrukci a dostavbu hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně.

Díky podpoře z programu Evropské unie tak dojde k záchraně a opětovnému využití desítky let opuštěného historického domu v centru Kolína. Budova po rekonstrukci nabídne důstojné prostory pro zřízení stálé expozice o dějinách města, přírodovědné expozice a pro pořádání krátkodobých výstav. Návštěvníci zde najdou také víceúčelový sál, muzejní obchod a Městské informační centrum. Realizace projektu bude zahájena v červnu 2014 a dokončena ve druhé polovině roku 2015.

Informace na webu Středočeského kraje

Článek v Kolínském deníku

Výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie".
(16.2.2018)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(16.2.2018)

Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici

více - Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici
V pondělí 12. února uvedla Česká televize v rámci pořadu "Reportéři ČT" reportáž o bývalém klášteru v Klášterní Skalici. Promluvil v ní pracovník našeho muzea Michal Vevera.
(13.2.2018)

Rozhovor s ředitelem muzea

více - Rozhovor s ředitelem muzea
Týdeník Kolínský pres přinesl v úterý 2. února rozhovor s Mgr. Vladimírem Rišlinkem o aktuálním dění v Regionálním muzeu.
(13.2.2018)