Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Vánoce v měšťanském domě
  • Návrat k přírodě
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby

Byla schválena dotace na rekonstrukci a dostavbu Veigertovského domu | (4. 4. 2014)

Řídící výbor regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy schválil v úterý 1. dubna k financování z Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy rekonstrukci a dostavbu hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně.

Díky podpoře z programu Evropské unie tak dojde k záchraně a opětovnému využití desítky let opuštěného historického domu v centru Kolína. Budova po rekonstrukci nabídne důstojné prostory pro zřízení stálé expozice o dějinách města, přírodovědné expozice a pro pořádání krátkodobých výstav. Návštěvníci zde najdou také víceúčelový sál, muzejní obchod a Městské informační centrum. Realizace projektu bude zahájena v červnu 2014 a dokončena ve druhé polovině roku 2015.

Informace na webu Středočeského kraje

Článek v Kolínském deníku

sobota - neděle:

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické adventní a vánoční instalace, která je k vidění ve dnech 26. listopadu - 30. prosince.
(18.11.2022)

Výstava "O včelách a včelařství"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která je pro veřejnost otevřena ve dnech 15. listopadu - 14. května.
(9.11.2022)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(20.10.2022)

Svatohavelské posvícení v kouřimském skanzenu

více - Svatohavelské posvícení v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatohavelské posvícení", který se koná v neděli 16. října v 10.00 - 16.00 hodin.
(9.10.2022)