• Jan Havránek
  • Přednáška
  • Jak se žilo za císaře pána

Byla schválena dotace na rekonstrukci a dostavbu Veigertovského domu | (4. 4. 2014)

Řídící výbor regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy schválil v úterý 1. dubna k financování z Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy rekonstrukci a dostavbu hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně.

Díky podpoře z programu Evropské unie tak dojde k záchraně a opětovnému využití desítky let opuštěného historického domu v centru Kolína. Budova po rekonstrukci nabídne důstojné prostory pro zřízení stálé expozice o dějinách města, přírodovědné expozice a pro pořádání krátkodobých výstav. Návštěvníci zde najdou také víceúčelový sál, muzejní obchod a Městské informační centrum. Realizace projektu bude zahájena v červnu 2014 a dokončena ve druhé polovině roku 2015.

Informace na webu Středočeského kraje

Článek v Kolínském deníku

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)