• Střílíme si z času
  • Zapomenutá vůně střelného prachu
  • Ludmila Padrtová
  • Josef Čáslava – Návrat v čase

Připravujeme výstavu o dějinách cyklistiky | (13. 2. 2014)

V letošním roce představí Muzeum Kouřimska v Kouřimi netradiční sportovní výstavu nesoucí název "Dobrodružství cyklistiky – éra vysokého kola v Čechách".

Prvotní inspirací výstavy, která se bude konat ve dnech 4. 4. - 31. 10. 2014, bylo vysoké kolo ze zdejší sbírky od slavného českého výrobce pana Kohouta ze Smíchova, které pro tento účel zrestauroval pan Mgr. Robert Hons. V rámci příprav se podařilo nashromáždit poměrně velké množství informací, kol a dalších zajímavých písemných i obrazových materiálů z území středočeského kraje. Bohužel však o klubech velocipedistů v Kouřimi, blízkém Českém Brodě a Kolíně, máme informací poměrně málo.
Budeme proto rádi, pokud nám veřejnost poskytne jakékoli informace, fotografie, odznaky, písemnosti atp., které výstavu obohatí o důležité regionální prvky.

Kontakt:

Mgr. Lenka Mazačová
e-mail: mazacova@muzeumkolin.cz

sobota - neděle:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v Muzeu Kouřimska a v kostele sv. Štěpána v Kouřimi"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v Muzeu Kouřimska a v kostele sv. Štěpána v Kouřimi".
(24.1.2022)

Výběrové řízení na pozici "Pracovník vztahů k veřejnosti"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Pracovník vztahů k veřejnosti" - zaměření na Muzeum lidových staveb v Kouřimi, Muzeum Kouřimska v Kouřimi a Podlipanské muzeum v Českém Brodě.
(3.1.2022)

Reportáž o výstavě "Zapomenutá vůně střelného prachu"

více - Reportáž o výstavě
TV Kolín uvedla v neděli 26. prosince reportáž o výstavě, která právě probíhá ve Veigertovském domě.
(29.12.2021)

Prohlídka výstavy "Krajinou k abstrakci - Ludmila Padrtová"

více - Prohlídka výstavy
Zveme Vás na komentovanou prohlídku výstavy s výkladem autora - historika umění Zdenka Primuse, která se koná v úterý 4. ledna v 17.00 hodin.
(28.12.2021)