Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Přednáška
  • Vánoce v měšťanském domě
  • Návrat k přírodě
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby

Připravujeme výstavu o dějinách cyklistiky | (13. 2. 2014)

V letošním roce představí Muzeum Kouřimska v Kouřimi netradiční sportovní výstavu nesoucí název "Dobrodružství cyklistiky – éra vysokého kola v Čechách".

Prvotní inspirací výstavy, která se bude konat ve dnech 4. 4. - 31. 10. 2014, bylo vysoké kolo ze zdejší sbírky od slavného českého výrobce pana Kohouta ze Smíchova, které pro tento účel zrestauroval pan Mgr. Robert Hons. V rámci příprav se podařilo nashromáždit poměrně velké množství informací, kol a dalších zajímavých písemných i obrazových materiálů z území středočeského kraje. Bohužel však o klubech velocipedistů v Kouřimi, blízkém Českém Brodě a Kolíně, máme informací poměrně málo.
Budeme proto rádi, pokud nám veřejnost poskytne jakékoli informace, fotografie, odznaky, písemnosti atp., které výstavu obohatí o důležité regionální prvky.

Kontakt:

Mgr. Lenka Mazačová
e-mail: mazacova@muzeumkolin.cz

sobota - neděle:

Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu

více - Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatomikulášská obchůzka", který se koná v neděli 4. prosince v 10.00 - 16.00 hodin.
(27.11.2022)

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické adventní a vánoční instalace, která je k vidění ve dnech 26. listopadu - 30. prosince.
(18.11.2022)

Výstava "O včelách a včelařství"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která je pro veřejnost otevřena ve dnech 15. listopadu - 14. května.
(9.11.2022)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(20.10.2022)