• Literární čtvtek s Ladou
  • Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

Připravujeme výstavu o dějinách cyklistiky | (13. 2. 2014)

V letošním roce představí Muzeum Kouřimska v Kouřimi netradiční sportovní výstavu nesoucí název "Dobrodružství cyklistiky – éra vysokého kola v Čechách".

Prvotní inspirací výstavy, která se bude konat ve dnech 4. 4. - 31. 10. 2014, bylo vysoké kolo ze zdejší sbírky od slavného českého výrobce pana Kohouta ze Smíchova, které pro tento účel zrestauroval pan Mgr. Robert Hons. V rámci příprav se podařilo nashromáždit poměrně velké množství informací, kol a dalších zajímavých písemných i obrazových materiálů z území středočeského kraje. Bohužel však o klubech velocipedistů v Kouřimi, blízkém Českém Brodě a Kolíně, máme informací poměrně málo.
Budeme proto rádi, pokud nám veřejnost poskytne jakékoli informace, fotografie, odznaky, písemnosti atp., které výstavu obohatí o důležité regionální prvky.

Kontakt:

Mgr. Lenka Mazačová
e-mail: mazacova@muzeumkolin.cz

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v MLS v Kouřimi"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v Muzeu lidových staveb v Kouřimi".
(15.1.2019)

Edice "Polabští překladatelé"

více - Edice
V Regionálním muzeu je v prodeji první publikace z naší nové ediční řady "Polabští překladatelé", která v překladu Jaroslava Janíka přibližuje dílo "Poemy" Oscara Vladislase de Lubicz - Milosz.
(12.1.2019)

Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu

více - Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Tříkrálová koleda", který se koná v neděli 6. ledna v 10.00 - 16.00 hodin.
(29.12.2018)

Adventní Otevřená ulice

více - Adventní Otevřená ulice
Zveme Vás na program adventní Otevřené ulice v okolí kolínského chrámu sv. Bartoloměje, v jehož rámci bude v neděli 16. prosince ve večerních hodinách zpřístupněn také Červinkovský dům.
(10.12.2018)