• Střílíme si z času
  • Zapomenutá vůně střelného prachu
  • Ludmila Padrtová
  • Josef Čáslava – Návrat v čase

Domácí zpěvníky aneb Co se zpívalo na Kouřimsku | (13. 2. 2014)

Máte doma osobní rukopisné zpěvníky, které jste si psali vy nebo vaši blízcí?

Je-li odpověď ano, pak byste mohli pomoci při výzkumu, jehož cílem je zmapovat zpěvní repertoár lidových písní na širším Kouřimsku (resp. Kolínsku, Černokostelecku, Českobrodsku) a také fenomén osobních zpěvníků ve 20. století. Budeme rádi, budete-li ochotni tyto zpěvníky zapůjčit na kratší dobu našemu muzeu za účelem fotografické dokumentace. Projekt dokumentace rukopisných zpěvníků z regionu organizuje Regionální muzeum v Kolíně ve spolupráci s Etnografickým oddělením Národního muzea v Praze.

Kontakt:

Mgr. Vladimír Rišlink
e-mail: reditel@muzeumkolin.cz

sobota - neděle:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v Muzeu Kouřimska a v kostele sv. Štěpána v Kouřimi"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v Muzeu Kouřimska a v kostele sv. Štěpána v Kouřimi".
(24.1.2022)

Výběrové řízení na pozici "Pracovník vztahů k veřejnosti"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Pracovník vztahů k veřejnosti" - zaměření na Muzeum lidových staveb v Kouřimi, Muzeum Kouřimska v Kouřimi a Podlipanské muzeum v Českém Brodě.
(3.1.2022)

Reportáž o výstavě "Zapomenutá vůně střelného prachu"

více - Reportáž o výstavě
TV Kolín uvedla v neděli 26. prosince reportáž o výstavě, která právě probíhá ve Veigertovském domě.
(29.12.2021)

Prohlídka výstavy "Krajinou k abstrakci - Ludmila Padrtová"

více - Prohlídka výstavy
Zveme Vás na komentovanou prohlídku výstavy s výkladem autora - historika umění Zdenka Primuse, která se koná v úterý 4. ledna v 17.00 hodin.
(28.12.2021)