• Kolín 1914–1918
  • čtení v muzeu
  • Jan Havránek

VÁNOCE V MUZEU | (19. 12. 2013)

Pro děti i dospělé jsme připravili vánoční program s výtvarnou dílnou, který se v našem muzeu koná ve dnech 26. - 29. prosince.

Vánoce jsou svátky klidu a pohody, které tráví rodina pohromadě. K tradičnímu programu patří sledování pohádek, návštěvy příbuzných a pojídání cukroví. Ale po sladkém nicnedělání je příjemné protáhnout si tělo, zaktivovat mysl a třeba si něco hezkého vyrobit pro sebe nebo své blízké. Proto jsme pro Vás přichystali v Regionálním muzeu v Kolíně vánoční pořad „ Když nastal čas Vánoc“.

Udělejte si s rodinou ve dnech 26. - 29. prosince procházku do kolínského muzea, kde pro Vás bude vždy od 13 do 16 hodin připraven bohatý vánoční program s výtvarnou dílnou pro děti i dospělé, kde si budete moci vyrobit betlémovou postavičku, papírové ozdoby nebo řetěz přání. Děti si navíc mohou vybarvit vánoční omalovánky a vyluštit tematické hádanky. Krom toho si vyslechnete povídání o historii Vánoc a adventních i vánočních zvycích. Dozvíte se např. odpovědi na otázky proč se v adventní době tolik „věštilo“, jaké masky nosily „Lucie“, koho trestala „Perchta“, jaké má Mikuláš pomocníky, kdy se v našich zemích objevil vánoční stromeček, jaké další adventní a vánoční dekorace se vyráběly, co všechno naši předci dělali o Štědrém dnu a co měli na štědrovečerním stole.

Pokud přijdou pouze tatínkové s dětmi a nechají maminky doma zaslouženě odpočívat, čeká je za odměnu malé překvapení. Děti mohou zatím maminkám jako poděkování vyrobit malý dárek.

Vstupné: 30kč (děti i dospělí)

Dožínky v kouřimském skanzenu

více - Dožínky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Dožínky", který se koná v sobotu 18. srpna v 10.00 - 18.00 hodin.
(10.8.2018)

Reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem"

více - Reportáž o výstavě
V neděli 5. srpna uvedla Česká televize v rámci pořadu "Toulavá kamera" reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem", která do 16. září probíhá v našem muzeu.
(6.8.2018)

Výstava "Zmizelé Českobrodsko"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na komorní výstavu o lidové architektuře na Českobrodsku, která se koná ve dnech 14. července - 16. září.
(8.7.2018)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje v době pozdního léta, která bude k vidění ve dnech 14. července - 9. září.
(8.7.2018)