• Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

VÁNOCE V MUZEU | (19. 12. 2013)

Pro děti i dospělé jsme připravili vánoční program s výtvarnou dílnou, který se v našem muzeu koná ve dnech 26. - 29. prosince.

Vánoce jsou svátky klidu a pohody, které tráví rodina pohromadě. K tradičnímu programu patří sledování pohádek, návštěvy příbuzných a pojídání cukroví. Ale po sladkém nicnedělání je příjemné protáhnout si tělo, zaktivovat mysl a třeba si něco hezkého vyrobit pro sebe nebo své blízké. Proto jsme pro Vás přichystali v Regionálním muzeu v Kolíně vánoční pořad „ Když nastal čas Vánoc“.

Udělejte si s rodinou ve dnech 26. - 29. prosince procházku do kolínského muzea, kde pro Vás bude vždy od 13 do 16 hodin připraven bohatý vánoční program s výtvarnou dílnou pro děti i dospělé, kde si budete moci vyrobit betlémovou postavičku, papírové ozdoby nebo řetěz přání. Děti si navíc mohou vybarvit vánoční omalovánky a vyluštit tematické hádanky. Krom toho si vyslechnete povídání o historii Vánoc a adventních i vánočních zvycích. Dozvíte se např. odpovědi na otázky proč se v adventní době tolik „věštilo“, jaké masky nosily „Lucie“, koho trestala „Perchta“, jaké má Mikuláš pomocníky, kdy se v našich zemích objevil vánoční stromeček, jaké další adventní a vánoční dekorace se vyráběly, co všechno naši předci dělali o Štědrém dnu a co měli na štědrovečerním stole.

Pokud přijdou pouze tatínkové s dětmi a nechají maminky doma zaslouženě odpočívat, čeká je za odměnu malé překvapení. Děti mohou zatím maminkám jako poděkování vyrobit malý dárek.

Vstupné: 30kč (děti i dospělí)

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás k prohlídce adventní a vánoční instalace v Muzeu lidových staveb v Kouřimi, která bude k vidění ve dnech 1. - 30. prosince.
(23.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje