• Jan Havránek
  • Jak se žilo za císaře pána

VÁNOCE V MUZEU | (19. 12. 2013)

Pro děti i dospělé jsme připravili vánoční program s výtvarnou dílnou, který se v našem muzeu koná ve dnech 26. - 29. prosince.

Vánoce jsou svátky klidu a pohody, které tráví rodina pohromadě. K tradičnímu programu patří sledování pohádek, návštěvy příbuzných a pojídání cukroví. Ale po sladkém nicnedělání je příjemné protáhnout si tělo, zaktivovat mysl a třeba si něco hezkého vyrobit pro sebe nebo své blízké. Proto jsme pro Vás přichystali v Regionálním muzeu v Kolíně vánoční pořad „ Když nastal čas Vánoc“.

Udělejte si s rodinou ve dnech 26. - 29. prosince procházku do kolínského muzea, kde pro Vás bude vždy od 13 do 16 hodin připraven bohatý vánoční program s výtvarnou dílnou pro děti i dospělé, kde si budete moci vyrobit betlémovou postavičku, papírové ozdoby nebo řetěz přání. Děti si navíc mohou vybarvit vánoční omalovánky a vyluštit tematické hádanky. Krom toho si vyslechnete povídání o historii Vánoc a adventních i vánočních zvycích. Dozvíte se např. odpovědi na otázky proč se v adventní době tolik „věštilo“, jaké masky nosily „Lucie“, koho trestala „Perchta“, jaké má Mikuláš pomocníky, kdy se v našich zemích objevil vánoční stromeček, jaké další adventní a vánoční dekorace se vyráběly, co všechno naši předci dělali o Štědrém dnu a co měli na štědrovečerním stole.

Pokud přijdou pouze tatínkové s dětmi a nechají maminky doma zaslouženě odpočívat, čeká je za odměnu malé překvapení. Děti mohou zatím maminkám jako poděkování vyrobit malý dárek.

Vstupné: 30kč (děti i dospělí)

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)