• Ozdoby dávné doby
  • Umění gotiky a renesance
  • Tesaříci ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně
  • Prohlídka městem

VÁNOCE V MUZEU | (19. 12. 2013)

Pro děti i dospělé jsme připravili vánoční program s výtvarnou dílnou, který se v našem muzeu koná ve dnech 26. - 29. prosince.

Vánoce jsou svátky klidu a pohody, které tráví rodina pohromadě. K tradičnímu programu patří sledování pohádek, návštěvy příbuzných a pojídání cukroví. Ale po sladkém nicnedělání je příjemné protáhnout si tělo, zaktivovat mysl a třeba si něco hezkého vyrobit pro sebe nebo své blízké. Proto jsme pro Vás přichystali v Regionálním muzeu v Kolíně vánoční pořad „ Když nastal čas Vánoc“.

Udělejte si s rodinou ve dnech 26. - 29. prosince procházku do kolínského muzea, kde pro Vás bude vždy od 13 do 16 hodin připraven bohatý vánoční program s výtvarnou dílnou pro děti i dospělé, kde si budete moci vyrobit betlémovou postavičku, papírové ozdoby nebo řetěz přání. Děti si navíc mohou vybarvit vánoční omalovánky a vyluštit tematické hádanky. Krom toho si vyslechnete povídání o historii Vánoc a adventních i vánočních zvycích. Dozvíte se např. odpovědi na otázky proč se v adventní době tolik „věštilo“, jaké masky nosily „Lucie“, koho trestala „Perchta“, jaké má Mikuláš pomocníky, kdy se v našich zemích objevil vánoční stromeček, jaké další adventní a vánoční dekorace se vyráběly, co všechno naši předci dělali o Štědrém dnu a co měli na štědrovečerním stole.

Pokud přijdou pouze tatínkové s dětmi a nechají maminky doma zaslouženě odpočívat, čeká je za odměnu malé překvapení. Děti mohou zatím maminkám jako poděkování vyrobit malý dárek.

Vstupné: 30kč (děti i dospělí)

sobota - neděle:

Letní kino v kouřimském skanzenu - Tajemství staré bambitky 2

více - Letní kino v kouřimském skanzenu - Tajemství staré bambitky 2
V pátek 8. července Vás zveme do Muzea lidových staveb v Kouřimi na promítání filmové pohádky.
(1.7.2022)

Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu

více - Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na program Řemeslného pohádkového léta, který se koná ve dnech 2. července - 13. srpna.
(26.6.2022)

Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích

více - Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích
Zveme Vás na komentovanou prohlídku kostelů sv. Jiljí a sv. Aloise v Uhlířských Janovicích, která se koná v sobotu 25. června ve 14.00 hodin.
(21.6.2022)

Tajemství svatojánské noci v kouřimském skanzenu

více - Tajemství svatojánské noci v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, která je k vidění ve dnech 23. června - 3. července.
(17.6.2022)