• Jak se žilo za císaře pána
  • Kolínská výtvarná scéna 1918–1968

VÁNOCE V MUZEU | (19. 12. 2013)

Pro děti i dospělé jsme připravili vánoční program s výtvarnou dílnou, který se v našem muzeu koná ve dnech 26. - 29. prosince.

Vánoce jsou svátky klidu a pohody, které tráví rodina pohromadě. K tradičnímu programu patří sledování pohádek, návštěvy příbuzných a pojídání cukroví. Ale po sladkém nicnedělání je příjemné protáhnout si tělo, zaktivovat mysl a třeba si něco hezkého vyrobit pro sebe nebo své blízké. Proto jsme pro Vás přichystali v Regionálním muzeu v Kolíně vánoční pořad „ Když nastal čas Vánoc“.

Udělejte si s rodinou ve dnech 26. - 29. prosince procházku do kolínského muzea, kde pro Vás bude vždy od 13 do 16 hodin připraven bohatý vánoční program s výtvarnou dílnou pro děti i dospělé, kde si budete moci vyrobit betlémovou postavičku, papírové ozdoby nebo řetěz přání. Děti si navíc mohou vybarvit vánoční omalovánky a vyluštit tematické hádanky. Krom toho si vyslechnete povídání o historii Vánoc a adventních i vánočních zvycích. Dozvíte se např. odpovědi na otázky proč se v adventní době tolik „věštilo“, jaké masky nosily „Lucie“, koho trestala „Perchta“, jaké má Mikuláš pomocníky, kdy se v našich zemích objevil vánoční stromeček, jaké další adventní a vánoční dekorace se vyráběly, co všechno naši předci dělali o Štědrém dnu a co měli na štědrovečerním stole.

Pokud přijdou pouze tatínkové s dětmi a nechají maminky doma zaslouženě odpočívat, čeká je za odměnu malé překvapení. Děti mohou zatím maminkám jako poděkování vyrobit malý dárek.

Vstupné: 30kč (děti i dospělí)

Výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie".
(16.2.2018)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(16.2.2018)

Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici

více - Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici
V pondělí 12. února uvedla Česká televize v rámci pořadu "Reportéři ČT" reportáž o bývalém klášteru v Klášterní Skalici. Promluvil v ní pracovník našeho muzea Michal Vevera.
(13.2.2018)

Rozhovor s ředitelem muzea

více - Rozhovor s ředitelem muzea
Týdeník Kolínský pres přinesl v úterý 2. února rozhovor s Mgr. Vladimírem Rišlinkem o aktuálním dění v Regionálním muzeu.
(13.2.2018)