Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Vánoce v měšťanském domě
  • Návrat k přírodě
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby

Středočeský kraj se stal jediným majitelem Veigertovského domu | (16. 12. 2013)

Po dvou desítkách let se letos konečně podařilo vykoupit spoluvlastnický podíl ve Veigertovském domě na Karlově náměstí v Kolíně.

Od podzimních měsíců je výhradním vlastníkem domu čp. 8 Středočeský kraj, který našemu muzeu udělil právo hospodaření s tímto majetkem. 5/18 této historické budovy bylo v roce 1992 vydáno v restituci soukromým majitelům, čímž bylo v podstatě znemožněno její využívání. Po nedokončené rekonstrukci z 80. let 20. století tento dům, který v minulosti sloužil jako hlavní budova Regionálního muzea, bez jakéhokoliv užitku chátral. V souvislosti s vykoupením spoluvlastnického podílu Středočeským krajem byl zpracován projekt celkové obnovy domu pro potřeby naší instituce, přičemž v říjnu tohoto roku byla podána žádost o poskytnutí dotace z fondů Evropské unie.

sobota - neděle:

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické adventní a vánoční instalace, která je k vidění ve dnech 26. listopadu - 30. prosince.
(18.11.2022)

Výstava "O včelách a včelařství"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která je pro veřejnost otevřena ve dnech 15. listopadu - 14. května.
(9.11.2022)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(20.10.2022)

Svatohavelské posvícení v kouřimském skanzenu

více - Svatohavelské posvícení v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatohavelské posvícení", který se koná v neděli 16. října v 10.00 - 16.00 hodin.
(9.10.2022)