• Ozdoby dávné doby
  • Umění gotiky a renesance
  • Tesaříci ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně
  • Prohlídka městem

Středočeský kraj se stal jediným majitelem Veigertovského domu | (16. 12. 2013)

Po dvou desítkách let se letos konečně podařilo vykoupit spoluvlastnický podíl ve Veigertovském domě na Karlově náměstí v Kolíně.

Od podzimních měsíců je výhradním vlastníkem domu čp. 8 Středočeský kraj, který našemu muzeu udělil právo hospodaření s tímto majetkem. 5/18 této historické budovy bylo v roce 1992 vydáno v restituci soukromým majitelům, čímž bylo v podstatě znemožněno její využívání. Po nedokončené rekonstrukci z 80. let 20. století tento dům, který v minulosti sloužil jako hlavní budova Regionálního muzea, bez jakéhokoliv užitku chátral. V souvislosti s vykoupením spoluvlastnického podílu Středočeským krajem byl zpracován projekt celkové obnovy domu pro potřeby naší instituce, přičemž v říjnu tohoto roku byla podána žádost o poskytnutí dotace z fondů Evropské unie.

sobota - neděle:

Letní kino v kouřimském skanzenu - Tajemství staré bambitky 2

více - Letní kino v kouřimském skanzenu - Tajemství staré bambitky 2
V pátek 8. července Vás zveme do Muzea lidových staveb v Kouřimi na promítání filmové pohádky.
(1.7.2022)

Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu

více - Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na program Řemeslného pohádkového léta, který se koná ve dnech 2. července - 13. srpna.
(26.6.2022)

Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích

více - Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích
Zveme Vás na komentovanou prohlídku kostelů sv. Jiljí a sv. Aloise v Uhlířských Janovicích, která se koná v sobotu 25. června ve 14.00 hodin.
(21.6.2022)

Tajemství svatojánské noci v kouřimském skanzenu

více - Tajemství svatojánské noci v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, která je k vidění ve dnech 23. června - 3. července.
(17.6.2022)