• Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

Středočeský kraj se stal jediným majitelem Veigertovského domu | (16. 12. 2013)

Po dvou desítkách let se letos konečně podařilo vykoupit spoluvlastnický podíl ve Veigertovském domě na Karlově náměstí v Kolíně.

Od podzimních měsíců je výhradním vlastníkem domu čp. 8 Středočeský kraj, který našemu muzeu udělil právo hospodaření s tímto majetkem. 5/18 této historické budovy bylo v roce 1992 vydáno v restituci soukromým majitelům, čímž bylo v podstatě znemožněno její využívání. Po nedokončené rekonstrukci z 80. let 20. století tento dům, který v minulosti sloužil jako hlavní budova Regionálního muzea, bez jakéhokoliv užitku chátral. V souvislosti s vykoupením spoluvlastnického podílu Středočeským krajem byl zpracován projekt celkové obnovy domu pro potřeby naší instituce, přičemž v říjnu tohoto roku byla podána žádost o poskytnutí dotace z fondů Evropské unie.

Pořad "Historie.cs"

více - Pořad
V sobotu 10. listopadu uvedla Česká televize pořad "Historie.cs: I války mají svůj konec", v němž mimo jiné promluvil historik našeho muzea RSDr. Ladislav Jouza.
(12.11.2018)

Přednáška "Životní styl v dobách první republiky"

Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná ve středu 14. listopadu v 17.00 hodin.
(8.11.2018)

Videomapping ke stému výročí republiky

více - Videomapping ke stému výročí republiky
V rámci oslav stého výročí republiky v neděli 28. října posloužilo průčelí hlavní budovy našeho muzea pro projekci působivého videomappingu.
(28.10.2018)

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"