• Kolín 1914–1918
  • čtení v muzeu
  • Jan Havránek

Středočeský kraj se stal jediným majitelem Veigertovského domu | (16. 12. 2013)

Po dvou desítkách let se letos konečně podařilo vykoupit spoluvlastnický podíl ve Veigertovském domě na Karlově náměstí v Kolíně.

Od podzimních měsíců je výhradním vlastníkem domu čp. 8 Středočeský kraj, který našemu muzeu udělil právo hospodaření s tímto majetkem. 5/18 této historické budovy bylo v roce 1992 vydáno v restituci soukromým majitelům, čímž bylo v podstatě znemožněno její využívání. Po nedokončené rekonstrukci z 80. let 20. století tento dům, který v minulosti sloužil jako hlavní budova Regionálního muzea, bez jakéhokoliv užitku chátral. V souvislosti s vykoupením spoluvlastnického podílu Středočeským krajem byl zpracován projekt celkové obnovy domu pro potřeby naší instituce, přičemž v říjnu tohoto roku byla podána žádost o poskytnutí dotace z fondů Evropské unie.

Dožínky v kouřimském skanzenu

více - Dožínky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Dožínky", který se koná v sobotu 18. srpna v 10.00 - 18.00 hodin.
(10.8.2018)

Reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem"

více - Reportáž o výstavě
V neděli 5. srpna uvedla Česká televize v rámci pořadu "Toulavá kamera" reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem", která do 16. září probíhá v našem muzeu.
(6.8.2018)

Výstava "Zmizelé Českobrodsko"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na komorní výstavu o lidové architektuře na Českobrodsku, která se koná ve dnech 14. července - 16. září.
(8.7.2018)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje v době pozdního léta, která bude k vidění ve dnech 14. července - 9. září.
(8.7.2018)