• Jan Havránek
  • Jak se žilo za císaře pána

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY | (29. 10. 2013)

FotogalerieU příležitosti státního svátku a Dne Středočeského kraje se v pondělí 28. října konala komentovaná prohlídka výstavy "Nikdy nezapadá - život barokního kavalíra Adolfa Vratislava ze Šternberka".

Odborný výklad zájemcům poskytli autoři výstavy PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D. a Mgr. Vladimír Rišlink. Výstava bude veřejnosti přístupná až do 5. ledna 2014.

Fotogalerie:

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)