• Kolín 1914–1918
  • čtení v muzeu
  • Jan Havránek

FOTOGRAFIE Z VÝLETU DO PRAHY | (26. 10. 2013)

FotogaleriePřinášíme Vám několik fotografií z exkurze po stopách hraběcí rodiny Šternberků, která se za překrásného podzimního počasí konala v sobotu 26. října.

Společně se členy Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně a dalšími příznivci jsme navštívili Šternberské paláce na Malé Straně a Hradčanech a prohlédli si Trojský zámek. Prohlídky památek doprovázel výklad historiků Mgr. Vladimíra Rišlinka a PhDr. Miroslavy Jouzové, Ph. D. Výlet byl doprovodným programem k právě probíhající výstavě "Nikdy nezapadá - život barokního kavalíra Adolfa Vratislava ze Šternberka".

Fotogalerie:

Dožínky v kouřimském skanzenu

více - Dožínky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Dožínky", který se koná v sobotu 18. srpna v 10.00 - 18.00 hodin.
(10.8.2018)

Reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem"

více - Reportáž o výstavě
V neděli 5. srpna uvedla Česká televize v rámci pořadu "Toulavá kamera" reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem", která do 16. září probíhá v našem muzeu.
(6.8.2018)

Výstava "Zmizelé Českobrodsko"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na komorní výstavu o lidové architektuře na Českobrodsku, která se koná ve dnech 14. července - 16. září.
(8.7.2018)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje v době pozdního léta, která bude k vidění ve dnech 14. července - 9. září.
(8.7.2018)