• Přednáška
  • Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

FOTOGRAFIE Z VÝLETU DO PRAHY | (26. 10. 2013)

FotogaleriePřinášíme Vám několik fotografií z exkurze po stopách hraběcí rodiny Šternberků, která se za překrásného podzimního počasí konala v sobotu 26. října.

Společně se členy Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně a dalšími příznivci jsme navštívili Šternberské paláce na Malé Straně a Hradčanech a prohlédli si Trojský zámek. Prohlídky památek doprovázel výklad historiků Mgr. Vladimíra Rišlinka a PhDr. Miroslavy Jouzové, Ph. D. Výlet byl doprovodným programem k právě probíhající výstavě "Nikdy nezapadá - život barokního kavalíra Adolfa Vratislava ze Šternberka".

Fotogalerie:

Pořad "Historie.cs"

více - Pořad
V sobotu 10. listopadu uvedla Česká televize pořad "Historie.cs: I války mají svůj konec", v němž mimo jiné promluvil historik našeho muzea RSDr. Ladislav Jouza.
(12.11.2018)

Přednáška "Životní styl v dobách první republiky"

Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná ve středu 14. listopadu v 17.00 hodin.
(8.11.2018)

Videomapping ke stému výročí republiky

více - Videomapping ke stému výročí republiky
V rámci oslav stého výročí republiky v neděli 28. října posloužilo průčelí hlavní budovy našeho muzea pro projekci působivého videomappingu.
(28.10.2018)

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"