• Jak se žilo za císaře pána
  • Kolínská výtvarná scéna 1918–1968

FOTOGRAFIE Z VÝLETU DO PRAHY | (26. 10. 2013)

FotogaleriePřinášíme Vám několik fotografií z exkurze po stopách hraběcí rodiny Šternberků, která se za překrásného podzimního počasí konala v sobotu 26. října.

Společně se členy Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně a dalšími příznivci jsme navštívili Šternberské paláce na Malé Straně a Hradčanech a prohlédli si Trojský zámek. Prohlídky památek doprovázel výklad historiků Mgr. Vladimíra Rišlinka a PhDr. Miroslavy Jouzové, Ph. D. Výlet byl doprovodným programem k právě probíhající výstavě "Nikdy nezapadá - život barokního kavalíra Adolfa Vratislava ze Šternberka".

Fotogalerie:

Výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie".
(16.2.2018)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(16.2.2018)

Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici

více - Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici
V pondělí 12. února uvedla Česká televize v rámci pořadu "Reportéři ČT" reportáž o bývalém klášteru v Klášterní Skalici. Promluvil v ní pracovník našeho muzea Michal Vevera.
(13.2.2018)

Rozhovor s ředitelem muzea

více - Rozhovor s ředitelem muzea
Týdeník Kolínský pres přinesl v úterý 2. února rozhovor s Mgr. Vladimírem Rišlinkem o aktuálním dění v Regionálním muzeu.
(13.2.2018)