• Jan Havránek
  • Jak se žilo za císaře pána

FOTOGRAFIE Z VÝLETU DO PRAHY | (26. 10. 2013)

FotogaleriePřinášíme Vám několik fotografií z exkurze po stopách hraběcí rodiny Šternberků, která se za překrásného podzimního počasí konala v sobotu 26. října.

Společně se členy Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně a dalšími příznivci jsme navštívili Šternberské paláce na Malé Straně a Hradčanech a prohlédli si Trojský zámek. Prohlídky památek doprovázel výklad historiků Mgr. Vladimíra Rišlinka a PhDr. Miroslavy Jouzové, Ph. D. Výlet byl doprovodným programem k právě probíhající výstavě "Nikdy nezapadá - život barokního kavalíra Adolfa Vratislava ze Šternberka".

Fotogalerie:

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)