• Přednáška
  • Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

DEN STŘEDOČESKÉHO KRAJE | (18. 10. 2013)

U příležitosti státního svátku a Dne Středočeského kraje je naše muzeum mimořádně otevřeno také v pondělí 28. října za symbolické vstupné 1,- Kč. Dále jsme pro Vás připravili doprovodný program.

Tento den je muzeum otevřeno v 10.00 - 17.00 hodin.

V 10.00 hodin začíná komentovaná prohlídka výstavy "Nikdy nezapadá - život barokního kavalíra Adolfa Vratislava ze Šternberka" s výkladem jejích autorů PhDr. Miroslavy Jouzové, Ph. D., RSDr. Ladislava Jouzy a Mgr. Vladimíra Rišlinka.

Od 13.00 do 16.00 hodin se ve stálých expozicích v Červinkovském domě koná historicky první řetězové provázení dětí z Klubu mladých muzejníků. Jedná se o první projekt našeho muzea tohoto typu, postavený na metodě prožitkové historie.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Pořad "Historie.cs"

více - Pořad
V sobotu 10. listopadu uvedla Česká televize pořad "Historie.cs: I války mají svůj konec", v němž mimo jiné promluvil historik našeho muzea RSDr. Ladislav Jouza.
(12.11.2018)

Přednáška "Životní styl v dobách první republiky"

Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná ve středu 14. listopadu v 17.00 hodin.
(8.11.2018)

Videomapping ke stému výročí republiky

více - Videomapping ke stému výročí republiky
V rámci oslav stého výročí republiky v neděli 28. října posloužilo průčelí hlavní budovy našeho muzea pro projekci působivého videomappingu.
(28.10.2018)

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"