• Jan Havránek
  • Jak se žilo za císaře pána

DEN STŘEDOČESKÉHO KRAJE | (18. 10. 2013)

U příležitosti státního svátku a Dne Středočeského kraje je naše muzeum mimořádně otevřeno také v pondělí 28. října za symbolické vstupné 1,- Kč. Dále jsme pro Vás připravili doprovodný program.

Tento den je muzeum otevřeno v 10.00 - 17.00 hodin.

V 10.00 hodin začíná komentovaná prohlídka výstavy "Nikdy nezapadá - život barokního kavalíra Adolfa Vratislava ze Šternberka" s výkladem jejích autorů PhDr. Miroslavy Jouzové, Ph. D., RSDr. Ladislava Jouzy a Mgr. Vladimíra Rišlinka.

Od 13.00 do 16.00 hodin se ve stálých expozicích v Červinkovském domě koná historicky první řetězové provázení dětí z Klubu mladých muzejníků. Jedná se o první projekt našeho muzea tohoto typu, postavený na metodě prožitkové historie.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)