• Kolín 1914–1918
  • čtení v muzeu
  • Jan Havránek

FOTOGRAFIE Z VÝLETU DO ČASTOLOVIC | (3. 10. 2013)

FotogaleriePřinášíme Vám několik fotografií z muzejního výletu do Častolovic a Týniště nad Orlicí, který se uskutečnil za krásného podzimního počasí v sobotu 28. září.

Výlet, doprovázený výkladem historiků PhDr. Miroslavy Jouzové, Ph. D. a Mgr. Vladimíra Rišlinka, byl součástí doprovodného programu k právě probíhající výstavě "Nikdy nezapadá - život barokního kavalíra Adolfa Vratislava ze Šternberka". Zúčastnili se jej členové Klubu přátel muzea a další zájemci o dějiny našeho regionu.

Fotogalerie:

Dožínky v kouřimském skanzenu

více - Dožínky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Dožínky", který se koná v sobotu 18. srpna v 10.00 - 18.00 hodin.
(10.8.2018)

Reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem"

více - Reportáž o výstavě
V neděli 5. srpna uvedla Česká televize v rámci pořadu "Toulavá kamera" reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem", která do 16. září probíhá v našem muzeu.
(6.8.2018)

Výstava "Zmizelé Českobrodsko"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na komorní výstavu o lidové architektuře na Českobrodsku, která se koná ve dnech 14. července - 16. září.
(8.7.2018)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje v době pozdního léta, která bude k vidění ve dnech 14. července - 9. září.
(8.7.2018)