• Muzejní noc v Kolíně
  • Zapomenutá vůně střelného prachu
  • Tesaříci ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně
  • Prohlídka městem

FOTOGRAFIE Z VÝLETU DO ČASTOLOVIC | (3. 10. 2013)

FotogaleriePřinášíme Vám několik fotografií z muzejního výletu do Častolovic a Týniště nad Orlicí, který se uskutečnil za krásného podzimního počasí v sobotu 28. září.

Výlet, doprovázený výkladem historiků PhDr. Miroslavy Jouzové, Ph. D. a Mgr. Vladimíra Rišlinka, byl součástí doprovodného programu k právě probíhající výstavě "Nikdy nezapadá - život barokního kavalíra Adolfa Vratislava ze Šternberka". Zúčastnili se jej členové Klubu přátel muzea a další zájemci o dějiny našeho regionu.

Fotogalerie:

sobota - neděle:

Výstava "Vážky Českobrodska"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu "Vážky Českobrodska", která se koná ve dnech 26. května - 30. října.
(23.5.2022)

Naše muzeum bylo oceněno v soutěži Gloria musaealis

více - Naše muzeum bylo oceněno v soutěži Gloria musaealis
V národní soutěži Gloria musaealis v kategorii Muzejní publikace roku 2021 získala zvláštní ocenění kniha Lenky Mazačové a Roberta Honse "Dobrodružství cyklistiky - Éra vysokého kola v Čechách", kterou vydalo Regionální muzeum v Kolíně.
(21.5.2022)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, přibližující dnes již zapomenuté lidové obyčeje pozdního jara, která je k vidění ve dnech 21. května - 19. června.
(15.5.2022)

Výběrové řízení na pozici "Edukátor v Mašínově statku v Lošanech"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Edukátor v Mašínově statku - památníku tří odbojů v Lošanech".
(10.5.2022)