• Přednáška
  • Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

FOTOGRAFIE Z VÝLETU DO ČASTOLOVIC | (3. 10. 2013)

FotogaleriePřinášíme Vám několik fotografií z muzejního výletu do Častolovic a Týniště nad Orlicí, který se uskutečnil za krásného podzimního počasí v sobotu 28. září.

Výlet, doprovázený výkladem historiků PhDr. Miroslavy Jouzové, Ph. D. a Mgr. Vladimíra Rišlinka, byl součástí doprovodného programu k právě probíhající výstavě "Nikdy nezapadá - život barokního kavalíra Adolfa Vratislava ze Šternberka". Zúčastnili se jej členové Klubu přátel muzea a další zájemci o dějiny našeho regionu.

Fotogalerie:

Pořad "Historie.cs"

více - Pořad
V sobotu 10. listopadu uvedla Česká televize pořad "Historie.cs: I války mají svůj konec", v němž mimo jiné promluvil historik našeho muzea RSDr. Ladislav Jouza.
(12.11.2018)

Přednáška "Životní styl v dobách první republiky"

Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná ve středu 14. listopadu v 17.00 hodin.
(8.11.2018)

Videomapping ke stému výročí republiky

více - Videomapping ke stému výročí republiky
V rámci oslav stého výročí republiky v neděli 28. října posloužilo průčelí hlavní budovy našeho muzea pro projekci působivého videomappingu.
(28.10.2018)

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"