• Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

VÍKENDOVÉ PROHLÍDKY PAMÁTEK | (8. 9. 2013)

V sobotu 14. září a v neděli 15. září ukončí program letošních Dnů evropského dědictví prohlídky památek v Kolíně, Hradeníně a Přistoupimi.

V sobotu 14. září se kromě výletu za barokními památkami severně od Kolína koná v 16.00 hodin prohlídka areálu kolínského zámku.

V neděli 15. září si můžete vybrat z tohoto programu:

V 10.00 hodin - prohlídka židovského ghetta, synagogy a Starého židovského hřbitova v Kolíně (začátek před Regionálním muzeem v Brandlově ulici)

V 10.00 hodin - prohlídka tvrze v Hradeníně

Ve 14.00 hodin - prohlídka kostela sv. Václava a židovského hřbitova v Přistoupimi

V 17.00 hodin - prohlídka sboru Církve československé husitské a sochy M. Jana Husa v Kolíně

Těšíme se na setkání s Vámi!

Pořad "Historie.cs"

více - Pořad
V sobotu 10. listopadu uvedla Česká televize pořad "Historie.cs: I války mají svůj konec", v němž mimo jiné promluvil historik našeho muzea RSDr. Ladislav Jouza.
(12.11.2018)

Přednáška "Životní styl v dobách první republiky"

Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná ve středu 14. listopadu v 17.00 hodin.
(8.11.2018)

Videomapping ke stému výročí republiky

více - Videomapping ke stému výročí republiky
V rámci oslav stého výročí republiky v neděli 28. října posloužilo průčelí hlavní budovy našeho muzea pro projekci působivého videomappingu.
(28.10.2018)

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"