• Jan Havránek
  • Jak se žilo za císaře pána

VÍKENDOVÉ PROHLÍDKY PAMÁTEK | (8. 9. 2013)

V sobotu 14. září a v neděli 15. září ukončí program letošních Dnů evropského dědictví prohlídky památek v Kolíně, Hradeníně a Přistoupimi.

V sobotu 14. září se kromě výletu za barokními památkami severně od Kolína koná v 16.00 hodin prohlídka areálu kolínského zámku.

V neděli 15. září si můžete vybrat z tohoto programu:

V 10.00 hodin - prohlídka židovského ghetta, synagogy a Starého židovského hřbitova v Kolíně (začátek před Regionálním muzeem v Brandlově ulici)

V 10.00 hodin - prohlídka tvrze v Hradeníně

Ve 14.00 hodin - prohlídka kostela sv. Václava a židovského hřbitova v Přistoupimi

V 17.00 hodin - prohlídka sboru Církve československé husitské a sochy M. Jana Husa v Kolíně

Těšíme se na setkání s Vámi!

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)