• Kolín 1914–1918
  • čtení v muzeu
  • Jan Havránek

PROHLÍDKY KOLÍNSKÝCH PAMÁTEK | (4. 9. 2013)

V rámci programu Dnů evropského dědictví jsme pro Vás také ve všední dny od 10. do 13. září připravili několik komentovaných prohlídek kolínských památek.

V úterý 10. září se v 16.00 hodin koná prohlídka kapucínského kostela Nejsvětější Trojice s výkladem PhDr. Miroslavy Jouzové, Ph. D.

Ve středu 11. září začíná v 16.00 hodin před Městským informačním centrem v ulici Na Hradbách vycházka s názvem "Z pamětí kolínských domů - putování za knihovníky, knihovnami a tiskárnami, a nejen za nimi". Výklad zajišťují historikové PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D. a RSDr. Ladislav Jouza.

Ve čtvrtek 12. září se od 14.00 do 18.00 hodin budou průběžně konat komentované prohlídky chrámu sv. Bartoloměje s výkladem historiků umění Mgr. Petry Hollerové, Mgr. Vladimíra Rišlinka a Mgr. Jindřicha Záhorky.

V pátek 13. září začíná v 16.00 hodinpřed Městským informačním centrem v ulici Na Hradbách prohlídka kolínského městského opevnění, kterou bude doprovázet výklad historiků Mgr. Vladimíra Rišlinka a PhDr. Miroslavy Jouzové, Ph. D.

Těšíme se na setkání s Vámi!

Fotografie byla převzata z www.cestyapamatky.cz

Dožínky v kouřimském skanzenu

více - Dožínky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Dožínky", který se koná v sobotu 18. srpna v 10.00 - 18.00 hodin.
(10.8.2018)

Reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem"

více - Reportáž o výstavě
V neděli 5. srpna uvedla Česká televize v rámci pořadu "Toulavá kamera" reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem", která do 16. září probíhá v našem muzeu.
(6.8.2018)

Výstava "Zmizelé Českobrodsko"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na komorní výstavu o lidové architektuře na Českobrodsku, která se koná ve dnech 14. července - 16. září.
(8.7.2018)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje v době pozdního léta, která bude k vidění ve dnech 14. července - 9. září.
(8.7.2018)