• Jarní tábor
  • Jak se žilo za císaře pána
  • Kolínská výtvarná scéna 1918–1968

PROHLÍDKY KOLÍNSKÝCH PAMÁTEK | (4. 9. 2013)

V rámci programu Dnů evropského dědictví jsme pro Vás také ve všední dny od 10. do 13. září připravili několik komentovaných prohlídek kolínských památek.

V úterý 10. září se v 16.00 hodin koná prohlídka kapucínského kostela Nejsvětější Trojice s výkladem PhDr. Miroslavy Jouzové, Ph. D.

Ve středu 11. září začíná v 16.00 hodin před Městským informačním centrem v ulici Na Hradbách vycházka s názvem "Z pamětí kolínských domů - putování za knihovníky, knihovnami a tiskárnami, a nejen za nimi". Výklad zajišťují historikové PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D. a RSDr. Ladislav Jouza.

Ve čtvrtek 12. září se od 14.00 do 18.00 hodin budou průběžně konat komentované prohlídky chrámu sv. Bartoloměje s výkladem historiků umění Mgr. Petry Hollerové, Mgr. Vladimíra Rišlinka a Mgr. Jindřicha Záhorky.

V pátek 13. září začíná v 16.00 hodinpřed Městským informačním centrem v ulici Na Hradbách prohlídka kolínského městského opevnění, kterou bude doprovázet výklad historiků Mgr. Vladimíra Rišlinka a PhDr. Miroslavy Jouzové, Ph. D.

Těšíme se na setkání s Vámi!

Fotografie byla převzata z www.cestyapamatky.cz

Výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie".
(16.2.2018)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(16.2.2018)

Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici

více - Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici
V pondělí 12. února uvedla Česká televize v rámci pořadu "Reportéři ČT" reportáž o bývalém klášteru v Klášterní Skalici. Promluvil v ní pracovník našeho muzea Michal Vevera.
(13.2.2018)

Rozhovor s ředitelem muzea

více - Rozhovor s ředitelem muzea
Týdeník Kolínský pres přinesl v úterý 2. února rozhovor s Mgr. Vladimírem Rišlinkem o aktuálním dění v Regionálním muzeu.
(13.2.2018)