• Jan Havránek
  • Jak se žilo za císaře pána

PROHLÍDKY KOLÍNSKÝCH PAMÁTEK | (4. 9. 2013)

V rámci programu Dnů evropského dědictví jsme pro Vás také ve všední dny od 10. do 13. září připravili několik komentovaných prohlídek kolínských památek.

V úterý 10. září se v 16.00 hodin koná prohlídka kapucínského kostela Nejsvětější Trojice s výkladem PhDr. Miroslavy Jouzové, Ph. D.

Ve středu 11. září začíná v 16.00 hodin před Městským informačním centrem v ulici Na Hradbách vycházka s názvem "Z pamětí kolínských domů - putování za knihovníky, knihovnami a tiskárnami, a nejen za nimi". Výklad zajišťují historikové PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D. a RSDr. Ladislav Jouza.

Ve čtvrtek 12. září se od 14.00 do 18.00 hodin budou průběžně konat komentované prohlídky chrámu sv. Bartoloměje s výkladem historiků umění Mgr. Petry Hollerové, Mgr. Vladimíra Rišlinka a Mgr. Jindřicha Záhorky.

V pátek 13. září začíná v 16.00 hodinpřed Městským informačním centrem v ulici Na Hradbách prohlídka kolínského městského opevnění, kterou bude doprovázet výklad historiků Mgr. Vladimíra Rišlinka a PhDr. Miroslavy Jouzové, Ph. D.

Těšíme se na setkání s Vámi!

Fotografie byla převzata z www.cestyapamatky.cz

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)