• Přednáška
  • Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

PROHLÍDKY KOLÍNSKÝCH PAMÁTEK | (4. 9. 2013)

V rámci programu Dnů evropského dědictví jsme pro Vás také ve všední dny od 10. do 13. září připravili několik komentovaných prohlídek kolínských památek.

V úterý 10. září se v 16.00 hodin koná prohlídka kapucínského kostela Nejsvětější Trojice s výkladem PhDr. Miroslavy Jouzové, Ph. D.

Ve středu 11. září začíná v 16.00 hodin před Městským informačním centrem v ulici Na Hradbách vycházka s názvem "Z pamětí kolínských domů - putování za knihovníky, knihovnami a tiskárnami, a nejen za nimi". Výklad zajišťují historikové PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D. a RSDr. Ladislav Jouza.

Ve čtvrtek 12. září se od 14.00 do 18.00 hodin budou průběžně konat komentované prohlídky chrámu sv. Bartoloměje s výkladem historiků umění Mgr. Petry Hollerové, Mgr. Vladimíra Rišlinka a Mgr. Jindřicha Záhorky.

V pátek 13. září začíná v 16.00 hodinpřed Městským informačním centrem v ulici Na Hradbách prohlídka kolínského městského opevnění, kterou bude doprovázet výklad historiků Mgr. Vladimíra Rišlinka a PhDr. Miroslavy Jouzové, Ph. D.

Těšíme se na setkání s Vámi!

Fotografie byla převzata z www.cestyapamatky.cz

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Etnograf - Dokumentátor Regionálního odborného pracoviště pro péči o tradiční lidovou kulturu"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Etnograf - Dokumentátor Regionálního odborného pracoviště pro péči o tradiční lidovou kulturu".
(1.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje