Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Přednáška
  • Vánoce v měšťanském domě
  • Návrat k přírodě
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby

PROHLÍDKY KOLÍNSKÝCH PAMÁTEK | (4. 9. 2013)

V rámci programu Dnů evropského dědictví jsme pro Vás také ve všední dny od 10. do 13. září připravili několik komentovaných prohlídek kolínských památek.

V úterý 10. září se v 16.00 hodin koná prohlídka kapucínského kostela Nejsvětější Trojice s výkladem PhDr. Miroslavy Jouzové, Ph. D.

Ve středu 11. září začíná v 16.00 hodin před Městským informačním centrem v ulici Na Hradbách vycházka s názvem "Z pamětí kolínských domů - putování za knihovníky, knihovnami a tiskárnami, a nejen za nimi". Výklad zajišťují historikové PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D. a RSDr. Ladislav Jouza.

Ve čtvrtek 12. září se od 14.00 do 18.00 hodin budou průběžně konat komentované prohlídky chrámu sv. Bartoloměje s výkladem historiků umění Mgr. Petry Hollerové, Mgr. Vladimíra Rišlinka a Mgr. Jindřicha Záhorky.

V pátek 13. září začíná v 16.00 hodinpřed Městským informačním centrem v ulici Na Hradbách prohlídka kolínského městského opevnění, kterou bude doprovázet výklad historiků Mgr. Vladimíra Rišlinka a PhDr. Miroslavy Jouzové, Ph. D.

Těšíme se na setkání s Vámi!

Fotografie byla převzata z www.cestyapamatky.cz

sobota - neděle:

Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu

více - Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatomikulášská obchůzka", který se koná v neděli 4. prosince v 10.00 - 16.00 hodin.
(27.11.2022)

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické adventní a vánoční instalace, která je k vidění ve dnech 26. listopadu - 30. prosince.
(18.11.2022)

Výstava "O včelách a včelařství"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která je pro veřejnost otevřena ve dnech 15. listopadu - 14. května.
(9.11.2022)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(20.10.2022)