• Jak se žilo za císaře pána
  • Kolínská výtvarná scéna 1918–1968

Mezinárodní den archivů | (21. 5. 2013)

Státní okresní archiv Kolín zve při příležitosti Mezinárodního dne archivů na zajímavou soutěžní procházku Kolínem.

Tématem budou příběhy památníků a pamětních desek. Zájemci si mohou vyzvednout v archivu, knihovně, muzeu či informačním centru brožurku, která je provede po zajímavých místech města. Součástí individuálního putování bude zodpovězení otázek, vztahujících se k jednotlivým zastavením. S vyplněnou brožurkou poté stačí zajít ve čtvrtek 6. června v 17.00 hod. do Státního okresního archivu Kolín (Zahradní ulice 278), kde proběhne beseda nad archiváliemi spjatými s navštívenými místy a vyhodnocení soutěže.

Výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie".
(16.2.2018)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(16.2.2018)

Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici

více - Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici
V pondělí 12. února uvedla Česká televize v rámci pořadu "Reportéři ČT" reportáž o bývalém klášteru v Klášterní Skalici. Promluvil v ní pracovník našeho muzea Michal Vevera.
(13.2.2018)

Rozhovor s ředitelem muzea

více - Rozhovor s ředitelem muzea
Týdeník Kolínský pres přinesl v úterý 2. února rozhovor s Mgr. Vladimírem Rišlinkem o aktuálním dění v Regionálním muzeu.
(13.2.2018)