Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Vánoce v měšťanském domě
  • Návrat k přírodě
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby

Mladí muzejníci si zkusili být dítětem monarchie | (22. 4. 2013)

FotogalerieAni zamračené nebe a padající kapky deště nezabránily dětem z Klubu mladých muzejníků navštívit nejvýznamnější českou muzejní instituci – Národní muzeum v Praze.

V sobotu 20. dubna si na Václavském náměstí prohlédly historickou hlavní budovu a pak zavítaly do Nové budovy Národního muzea na interaktivní výstavu Dětský svět za císaře pána, která je součástí výstavního cyklu Monarchie. Malí muzejníci se nechali vtáhnout do světa dětí 2. poloviny 19. století, a za doprovodu autorky výstavy PhDr. Vandy Marešové se seznámili s fenoménem dětské kultury přibližující nejen narození, křest a školní docházku, ale také hry, hračky, oblečení, či nepříliš veselá témata jako byly nemoci, smrt či dětská práce. Muzejníci nasáli atmosféru dávných časů a na vlastní kůži si vyzkoušeli, jaké to bylo být dítětem monarchie. Mohli si přebalit panenku, klečet na hrachu, obléknout si dobový oděv nebo vyzkoušet některé hračky. V rámci doprovodného programu děti také navštívily šperkařskou a výtvarnou dílnu, zahrály si maňáskové divadlo, odpočinuly si u projekce Karafiátových Broučků, zasoutěžily ve cvrnkání kuliček, a někteří odvážlivci se dokonce zúčastnili i výuky dobových tanců pod vedením kostýmovaných tanečníků. Domů si děti odvážely nejen své podařené výrobky, ale také vědomí, že muzeum může být místem poznání i zábavy současně.
Fotogalerie:

sobota - neděle:

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické adventní a vánoční instalace, která je k vidění ve dnech 26. listopadu - 30. prosince.
(18.11.2022)

Výstava "O včelách a včelařství"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která je pro veřejnost otevřena ve dnech 15. listopadu - 14. května.
(9.11.2022)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(20.10.2022)

Svatohavelské posvícení v kouřimském skanzenu

více - Svatohavelské posvícení v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatohavelské posvícení", který se koná v neděli 16. října v 10.00 - 16.00 hodin.
(9.10.2022)