• Jan Havránek
  • Jak se žilo za císaře pána

ČARODĚJNICE NA PROVÁZKU I JINAK | (22. 4. 2013)

V sobotu 27. dubna je v našem muzeu pro rodiče s dětmi připraven speciální doprovodný program!

Ještě necelý měsíc bude v kolínském muzeu otevřena výstava Herci na provázku - historické loutky z muzejních sbírek. Výstava je určena primárně dětem mateřských škol a prvního stupně, o víkendech je však  ve velké míře navštěvována i rodinami s dětmi. Právě pro ně je připraven doprovodný program:

Čarodějnice na provázku i jinak

v sobotu 27. dubna 2013 od 10.00 do 17.00 hodin

Po celou sobotu Vás v muzeu přivítají skutečné „muzejní čarodějnice“, které Vás zavedou do tvůrčí dílny. Zde se blíže seznámíte nejen s historickými loutkami ve výstavě, ale i s historií loutek a loutkového divadla. Jaké jsou Vaše nejoblíbenější loutkové postavy a loutkové pohádky? Společně s dětmi si vyrobíte jednoduchou čarodějnici nebo přispějete do improvizované výstavy kreseb vystavených loutek.

Vstupné: 30,- Kč

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)