• Přednáška
  • Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

ČARODĚJNICE NA PROVÁZKU I JINAK | (22. 4. 2013)

V sobotu 27. dubna je v našem muzeu pro rodiče s dětmi připraven speciální doprovodný program!

Ještě necelý měsíc bude v kolínském muzeu otevřena výstava Herci na provázku - historické loutky z muzejních sbírek. Výstava je určena primárně dětem mateřských škol a prvního stupně, o víkendech je však  ve velké míře navštěvována i rodinami s dětmi. Právě pro ně je připraven doprovodný program:

Čarodějnice na provázku i jinak

v sobotu 27. dubna 2013 od 10.00 do 17.00 hodin

Po celou sobotu Vás v muzeu přivítají skutečné „muzejní čarodějnice“, které Vás zavedou do tvůrčí dílny. Zde se blíže seznámíte nejen s historickými loutkami ve výstavě, ale i s historií loutek a loutkového divadla. Jaké jsou Vaše nejoblíbenější loutkové postavy a loutkové pohádky? Společně s dětmi si vyrobíte jednoduchou čarodějnici nebo přispějete do improvizované výstavy kreseb vystavených loutek.

Vstupné: 30,- Kč

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Etnograf - Dokumentátor Regionálního odborného pracoviště pro péči o tradiční lidovou kulturu"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Etnograf - Dokumentátor Regionálního odborného pracoviště pro péči o tradiční lidovou kulturu".
(1.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje