• Jak se žilo za císaře pána
  • Kolínská výtvarná scéna 1918–1968

ČARODĚJNICE NA PROVÁZKU I JINAK | (22. 4. 2013)

V sobotu 27. dubna je v našem muzeu pro rodiče s dětmi připraven speciální doprovodný program!

Ještě necelý měsíc bude v kolínském muzeu otevřena výstava Herci na provázku - historické loutky z muzejních sbírek. Výstava je určena primárně dětem mateřských škol a prvního stupně, o víkendech je však  ve velké míře navštěvována i rodinami s dětmi. Právě pro ně je připraven doprovodný program:

Čarodějnice na provázku i jinak

v sobotu 27. dubna 2013 od 10.00 do 17.00 hodin

Po celou sobotu Vás v muzeu přivítají skutečné „muzejní čarodějnice“, které Vás zavedou do tvůrčí dílny. Zde se blíže seznámíte nejen s historickými loutkami ve výstavě, ale i s historií loutek a loutkového divadla. Jaké jsou Vaše nejoblíbenější loutkové postavy a loutkové pohádky? Společně s dětmi si vyrobíte jednoduchou čarodějnici nebo přispějete do improvizované výstavy kreseb vystavených loutek.

Vstupné: 30,- Kč

Výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie".
(16.2.2018)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(16.2.2018)

Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici

více - Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici
V pondělí 12. února uvedla Česká televize v rámci pořadu "Reportéři ČT" reportáž o bývalém klášteru v Klášterní Skalici. Promluvil v ní pracovník našeho muzea Michal Vevera.
(13.2.2018)

Rozhovor s ředitelem muzea

více - Rozhovor s ředitelem muzea
Týdeník Kolínský pres přinesl v úterý 2. února rozhovor s Mgr. Vladimírem Rišlinkem o aktuálním dění v Regionálním muzeu.
(13.2.2018)