• Ozdoby dávné doby
  • Umění gotiky a renesance
  • Tesaříci ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně
  • Prohlídka městem

ČARODĚJNICE NA PROVÁZKU I JINAK | (22. 4. 2013)

V sobotu 27. dubna je v našem muzeu pro rodiče s dětmi připraven speciální doprovodný program!

Ještě necelý měsíc bude v kolínském muzeu otevřena výstava Herci na provázku - historické loutky z muzejních sbírek. Výstava je určena primárně dětem mateřských škol a prvního stupně, o víkendech je však  ve velké míře navštěvována i rodinami s dětmi. Právě pro ně je připraven doprovodný program:

Čarodějnice na provázku i jinak

v sobotu 27. dubna 2013 od 10.00 do 17.00 hodin

Po celou sobotu Vás v muzeu přivítají skutečné „muzejní čarodějnice“, které Vás zavedou do tvůrčí dílny. Zde se blíže seznámíte nejen s historickými loutkami ve výstavě, ale i s historií loutek a loutkového divadla. Jaké jsou Vaše nejoblíbenější loutkové postavy a loutkové pohádky? Společně s dětmi si vyrobíte jednoduchou čarodějnici nebo přispějete do improvizované výstavy kreseb vystavených loutek.

Vstupné: 30,- Kč

sobota - neděle:

Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu

více - Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na program Řemeslného pohádkového léta, který se koná ve dnech 2. července - 13. srpna.
(26.6.2022)

Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích

více - Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích
Zveme Vás na komentovanou prohlídku kostelů sv. Jiljí a sv. Aloise v Uhlířských Janovicích, která se koná v sobotu 25. června ve 14.00 hodin.
(21.6.2022)

Tajemství svatojánské noci v kouřimském skanzenu

více - Tajemství svatojánské noci v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, která je k vidění ve dnech 23. června - 3. července.
(17.6.2022)

Svatojánská noc v kouřimském skanzenu

více - Svatojánská noc v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatojánská noc", který se koná v pátek 24. června v 19.00 - 23.00 hodin.
(17.6.2022)