• Kolín 1914–1918
  • čtení v muzeu
  • Jan Havránek

ČARODĚJNICE NA PROVÁZKU I JINAK | (22. 4. 2013)

V sobotu 27. dubna je v našem muzeu pro rodiče s dětmi připraven speciální doprovodný program!

Ještě necelý měsíc bude v kolínském muzeu otevřena výstava Herci na provázku - historické loutky z muzejních sbírek. Výstava je určena primárně dětem mateřských škol a prvního stupně, o víkendech je však  ve velké míře navštěvována i rodinami s dětmi. Právě pro ně je připraven doprovodný program:

Čarodějnice na provázku i jinak

v sobotu 27. dubna 2013 od 10.00 do 17.00 hodin

Po celou sobotu Vás v muzeu přivítají skutečné „muzejní čarodějnice“, které Vás zavedou do tvůrčí dílny. Zde se blíže seznámíte nejen s historickými loutkami ve výstavě, ale i s historií loutek a loutkového divadla. Jaké jsou Vaše nejoblíbenější loutkové postavy a loutkové pohádky? Společně s dětmi si vyrobíte jednoduchou čarodějnici nebo přispějete do improvizované výstavy kreseb vystavených loutek.

Vstupné: 30,- Kč

Dožínky v kouřimském skanzenu

více - Dožínky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Dožínky", který se koná v sobotu 18. srpna v 10.00 - 18.00 hodin.
(10.8.2018)

Reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem"

více - Reportáž o výstavě
V neděli 5. srpna uvedla Česká televize v rámci pořadu "Toulavá kamera" reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem", která do 16. září probíhá v našem muzeu.
(6.8.2018)

Výstava "Zmizelé Českobrodsko"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na komorní výstavu o lidové architektuře na Českobrodsku, která se koná ve dnech 14. července - 16. září.
(8.7.2018)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje v době pozdního léta, která bude k vidění ve dnech 14. července - 9. září.
(8.7.2018)