Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Přednáška
  • Vánoce v měšťanském domě
  • Návrat k přírodě
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby

Krajské zastupitelstvo schválilo odkoupení podílu ve Veigertovském domě | (12. 3. 2013)

Zastupitelstvo Středočeského kraje na svém zasedání v pondělí 11. března rozhodlo o vyřešení majetkoprávních vztahů k hlavní budově našeho muzea.

V nejbližší době dojde k uzavření kupní smlouvy na 5/18 domu čp. 8, které jsou od 90. let 20. století majetkem restituentů. Po dvou desítkách let se tak konečně podaří vyřešit svízelnou situaci stran spoluvlastnictví tohoto objektu, který byl historicky hlavním působištěm Regionálního muzea v Kolíně. Veigertovský dům na Karlově náměstí je již třicet let uzavřen z důvodu nedokončené rekonstrukce a bez využití nezadržitelně chátrá.

V letošním roce bude v závislosti na získání dotace z fondu Evropské unie zahájen mimořádně rozsáhlý projekt rekonstrukce a dostavby domu, v němž kromě odpovídajícího zázemí pro návštěvníky i zaměstnance najdou své místo nové historické a přírodovědné expozice a muzejní knihovna. Ke zpřístupnění budovy by mělo dojít v roce 2015.

sobota - neděle:

Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu

více - Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatomikulášská obchůzka", který se koná v neděli 4. prosince v 10.00 - 16.00 hodin.
(27.11.2022)

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické adventní a vánoční instalace, která je k vidění ve dnech 26. listopadu - 30. prosince.
(18.11.2022)

Výstava "O včelách a včelařství"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která je pro veřejnost otevřena ve dnech 15. listopadu - 14. května.
(9.11.2022)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(20.10.2022)