• Přednáška
  • Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

Krajské zastupitelstvo schválilo odkoupení podílu ve Veigertovském domě | (12. 3. 2013)

Zastupitelstvo Středočeského kraje na svém zasedání v pondělí 11. března rozhodlo o vyřešení majetkoprávních vztahů k hlavní budově našeho muzea.

V nejbližší době dojde k uzavření kupní smlouvy na 5/18 domu čp. 8, které jsou od 90. let 20. století majetkem restituentů. Po dvou desítkách let se tak konečně podaří vyřešit svízelnou situaci stran spoluvlastnictví tohoto objektu, který byl historicky hlavním působištěm Regionálního muzea v Kolíně. Veigertovský dům na Karlově náměstí je již třicet let uzavřen z důvodu nedokončené rekonstrukce a bez využití nezadržitelně chátrá.

V letošním roce bude v závislosti na získání dotace z fondu Evropské unie zahájen mimořádně rozsáhlý projekt rekonstrukce a dostavby domu, v němž kromě odpovídajícího zázemí pro návštěvníky i zaměstnance najdou své místo nové historické a přírodovědné expozice a muzejní knihovna. Ke zpřístupnění budovy by mělo dojít v roce 2015.

Pořad "Historie.cs"

více - Pořad
V sobotu 10. listopadu uvedla Česká televize pořad "Historie.cs: I války mají svůj konec", v němž mimo jiné promluvil historik našeho muzea RSDr. Ladislav Jouza.
(12.11.2018)

Přednáška "Životní styl v dobách první republiky"

Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná ve středu 14. listopadu v 17.00 hodin.
(8.11.2018)

Videomapping ke stému výročí republiky

více - Videomapping ke stému výročí republiky
V rámci oslav stého výročí republiky v neděli 28. října posloužilo průčelí hlavní budovy našeho muzea pro projekci působivého videomappingu.
(28.10.2018)

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"