• Vánoce v měšťanském domě
  • Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

Krajské zastupitelstvo schválilo odkoupení podílu ve Veigertovském domě | (12. 3. 2013)

Zastupitelstvo Středočeského kraje na svém zasedání v pondělí 11. března rozhodlo o vyřešení majetkoprávních vztahů k hlavní budově našeho muzea.

V nejbližší době dojde k uzavření kupní smlouvy na 5/18 domu čp. 8, které jsou od 90. let 20. století majetkem restituentů. Po dvou desítkách let se tak konečně podaří vyřešit svízelnou situaci stran spoluvlastnictví tohoto objektu, který byl historicky hlavním působištěm Regionálního muzea v Kolíně. Veigertovský dům na Karlově náměstí je již třicet let uzavřen z důvodu nedokončené rekonstrukce a bez využití nezadržitelně chátrá.

V letošním roce bude v závislosti na získání dotace z fondu Evropské unie zahájen mimořádně rozsáhlý projekt rekonstrukce a dostavby domu, v němž kromě odpovídajícího zázemí pro návštěvníky i zaměstnance najdou své místo nové historické a přírodovědné expozice a muzejní knihovna. Ke zpřístupnění budovy by mělo dojít v roce 2015.

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás k prohlídce adventní a vánoční instalace v Muzeu lidových staveb v Kouřimi, která bude k vidění ve dnech 1. - 30. prosince.
(23.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje