• Jak se žilo za císaře pána
  • Kolínská výtvarná scéna 1918–1968

Krajské zastupitelstvo schválilo odkoupení podílu ve Veigertovském domě | (12. 3. 2013)

Zastupitelstvo Středočeského kraje na svém zasedání v pondělí 11. března rozhodlo o vyřešení majetkoprávních vztahů k hlavní budově našeho muzea.

V nejbližší době dojde k uzavření kupní smlouvy na 5/18 domu čp. 8, které jsou od 90. let 20. století majetkem restituentů. Po dvou desítkách let se tak konečně podaří vyřešit svízelnou situaci stran spoluvlastnictví tohoto objektu, který byl historicky hlavním působištěm Regionálního muzea v Kolíně. Veigertovský dům na Karlově náměstí je již třicet let uzavřen z důvodu nedokončené rekonstrukce a bez využití nezadržitelně chátrá.

V letošním roce bude v závislosti na získání dotace z fondu Evropské unie zahájen mimořádně rozsáhlý projekt rekonstrukce a dostavby domu, v němž kromě odpovídajícího zázemí pro návštěvníky i zaměstnance najdou své místo nové historické a přírodovědné expozice a muzejní knihovna. Ke zpřístupnění budovy by mělo dojít v roce 2015.

Výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie".
(16.2.2018)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(16.2.2018)

Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici

více - Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici
V pondělí 12. února uvedla Česká televize v rámci pořadu "Reportéři ČT" reportáž o bývalém klášteru v Klášterní Skalici. Promluvil v ní pracovník našeho muzea Michal Vevera.
(13.2.2018)

Rozhovor s ředitelem muzea

více - Rozhovor s ředitelem muzea
Týdeník Kolínský pres přinesl v úterý 2. února rozhovor s Mgr. Vladimírem Rišlinkem o aktuálním dění v Regionálním muzeu.
(13.2.2018)