• Přednáška
  • Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

Návštěva hejtmana Středočeského kraje | (23. 2. 2013)

FotogalerieV pátek 22. února naše muzeum navštívil hejtman Středočeského kraje MVDr. Josef Řihák.

Za doprovodu náměstka PhDr. Bc. Marka Semeráda, radního pro oblast kultury a památkové péče Ing. Zdeňka Štefka a ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka si prohlédl Veigertovský dům na Karlově náměstí v Kolíně, a poté krátce navštívil také tvrz v Hradeníně. Pan hejtman a přítomní členové Rady Středočeského kraje se seznámili se záměrem rekonstrukce a plánovaného využití těchto památkových objektů ve správě Regionálního muzea v Kolíně.

Informace na webu Středočeského kraje

Další informace na webu Středočeského kraje

Fotogalerie:

Pořad "Historie.cs"

více - Pořad
V sobotu 10. listopadu uvedla Česká televize pořad "Historie.cs: I války mají svůj konec", v němž mimo jiné promluvil historik našeho muzea RSDr. Ladislav Jouza.
(12.11.2018)

Přednáška "Životní styl v dobách první republiky"

Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná ve středu 14. listopadu v 17.00 hodin.
(8.11.2018)

Videomapping ke stému výročí republiky

více - Videomapping ke stému výročí republiky
V rámci oslav stého výročí republiky v neděli 28. října posloužilo průčelí hlavní budovy našeho muzea pro projekci působivého videomappingu.
(28.10.2018)

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"