Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Přednáška
  • Vánoce v měšťanském domě
  • Návrat k přírodě
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby

Výlet Klubu mladých muzejníků | (11. 2. 2013)

FotogalerieV sobotu 9. února zahájili členové Klubu mladých muzejníků letošní sezónu výletem do Hradce Králové.

Ve Východočeském muzeu se vydali po Stezce muzejního badatele, prohlédli si expozice, unikátní výstavu „Pravěk je kůůl!“ a jen několik dnů otevřenou výstavu „Přijďte před sto lety“, která je věnovaná oslavám stoletého výročí budovy muzea.
Odpoledne zavítali do Labyrintu Divadla Drak, prohlédli si muzeum loutek, kde dozvěděli mnoho zajímavého o loutkovém divadle, a navštívili kreativní divadelní laboratoř umožňující zažít proces tvorby představení prostřednictvím přímého zážitku. Děti si vyráběly stínové loutky, vyzkoušely si jednotlivé divadelní profese a zahrály si i představení o Červené Karkulce.
Fotogalerie:

sobota - neděle:

Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu

více - Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatomikulášská obchůzka", který se koná v neděli 4. prosince v 10.00 - 16.00 hodin.
(27.11.2022)

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické adventní a vánoční instalace, která je k vidění ve dnech 26. listopadu - 30. prosince.
(18.11.2022)

Výstava "O včelách a včelařství"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která je pro veřejnost otevřena ve dnech 15. listopadu - 14. května.
(9.11.2022)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(20.10.2022)