• Jan Havránek
  • Přednáška
  • Jak se žilo za císaře pána

Výlet Klubu mladých muzejníků | (11. 2. 2013)

FotogalerieV sobotu 9. února zahájili členové Klubu mladých muzejníků letošní sezónu výletem do Hradce Králové.

Ve Východočeském muzeu se vydali po Stezce muzejního badatele, prohlédli si expozice, unikátní výstavu „Pravěk je kůůl!“ a jen několik dnů otevřenou výstavu „Přijďte před sto lety“, která je věnovaná oslavám stoletého výročí budovy muzea.
Odpoledne zavítali do Labyrintu Divadla Drak, prohlédli si muzeum loutek, kde dozvěděli mnoho zajímavého o loutkovém divadle, a navštívili kreativní divadelní laboratoř umožňující zažít proces tvorby představení prostřednictvím přímého zážitku. Děti si vyráběly stínové loutky, vyzkoušely si jednotlivé divadelní profese a zahrály si i představení o Červené Karkulce.
Fotogalerie:

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)