• Jarní tábor
  • Jak se žilo za císaře pána
  • Kolínská výtvarná scéna 1918–1968

Výlet Klubu mladých muzejníků | (11. 2. 2013)

FotogalerieV sobotu 9. února zahájili členové Klubu mladých muzejníků letošní sezónu výletem do Hradce Králové.

Ve Východočeském muzeu se vydali po Stezce muzejního badatele, prohlédli si expozice, unikátní výstavu „Pravěk je kůůl!“ a jen několik dnů otevřenou výstavu „Přijďte před sto lety“, která je věnovaná oslavám stoletého výročí budovy muzea.
Odpoledne zavítali do Labyrintu Divadla Drak, prohlédli si muzeum loutek, kde dozvěděli mnoho zajímavého o loutkovém divadle, a navštívili kreativní divadelní laboratoř umožňující zažít proces tvorby představení prostřednictvím přímého zážitku. Děti si vyráběly stínové loutky, vyzkoušely si jednotlivé divadelní profese a zahrály si i představení o Červené Karkulce.
Fotogalerie:

Výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie".
(16.2.2018)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(16.2.2018)

Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici

více - Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici
V pondělí 12. února uvedla Česká televize v rámci pořadu "Reportéři ČT" reportáž o bývalém klášteru v Klášterní Skalici. Promluvil v ní pracovník našeho muzea Michal Vevera.
(13.2.2018)

Rozhovor s ředitelem muzea

více - Rozhovor s ředitelem muzea
Týdeník Kolínský pres přinesl v úterý 2. února rozhovor s Mgr. Vladimírem Rišlinkem o aktuálním dění v Regionálním muzeu.
(13.2.2018)