• Vánoce v měšťanském domě
  • Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

Výlet Klubu mladých muzejníků | (11. 2. 2013)

FotogalerieV sobotu 9. února zahájili členové Klubu mladých muzejníků letošní sezónu výletem do Hradce Králové.

Ve Východočeském muzeu se vydali po Stezce muzejního badatele, prohlédli si expozice, unikátní výstavu „Pravěk je kůůl!“ a jen několik dnů otevřenou výstavu „Přijďte před sto lety“, která je věnovaná oslavám stoletého výročí budovy muzea.
Odpoledne zavítali do Labyrintu Divadla Drak, prohlédli si muzeum loutek, kde dozvěděli mnoho zajímavého o loutkovém divadle, a navštívili kreativní divadelní laboratoř umožňující zažít proces tvorby představení prostřednictvím přímého zážitku. Děti si vyráběly stínové loutky, vyzkoušely si jednotlivé divadelní profese a zahrály si i představení o Červené Karkulce.
Fotogalerie:

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás k prohlídce adventní a vánoční instalace v Muzeu lidových staveb v Kouřimi, která bude k vidění ve dnech 1. - 30. prosince.
(23.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje