• Kolín 1914–1918
  • čtení v muzeu
  • Jan Havránek

Výlet Klubu mladých muzejníků | (11. 2. 2013)

FotogalerieV sobotu 9. února zahájili členové Klubu mladých muzejníků letošní sezónu výletem do Hradce Králové.

Ve Východočeském muzeu se vydali po Stezce muzejního badatele, prohlédli si expozice, unikátní výstavu „Pravěk je kůůl!“ a jen několik dnů otevřenou výstavu „Přijďte před sto lety“, která je věnovaná oslavám stoletého výročí budovy muzea.
Odpoledne zavítali do Labyrintu Divadla Drak, prohlédli si muzeum loutek, kde dozvěděli mnoho zajímavého o loutkovém divadle, a navštívili kreativní divadelní laboratoř umožňující zažít proces tvorby představení prostřednictvím přímého zážitku. Děti si vyráběly stínové loutky, vyzkoušely si jednotlivé divadelní profese a zahrály si i představení o Červené Karkulce.
Fotogalerie:

Dožínky v kouřimském skanzenu

více - Dožínky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Dožínky", který se koná v sobotu 18. srpna v 10.00 - 18.00 hodin.
(10.8.2018)

Reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem"

více - Reportáž o výstavě
V neděli 5. srpna uvedla Česká televize v rámci pořadu "Toulavá kamera" reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem", která do 16. září probíhá v našem muzeu.
(6.8.2018)

Výstava "Zmizelé Českobrodsko"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na komorní výstavu o lidové architektuře na Českobrodsku, která se koná ve dnech 14. července - 16. září.
(8.7.2018)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje v době pozdního léta, která bude k vidění ve dnech 14. července - 9. září.
(8.7.2018)