• Vánoce v měšťanském domě
  • Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

Výstavy Vůně vánoc a Hudba v adventu | (1. 12. 2012)

FotogalerieDo 6. ledna 2013 můžete v Červinkovském domě navštívit výstavy Hudba v adventu a Vůně vánoc.

V hlavním výstavním sále je připravena výstava Hudba v adventu, na které můžete vidět množství hudebních nástrojů ze soukromé sbírky rodiny Najbrtovy a ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně. Na vystavená harmonia se bude při adventních koncertech i hrát a to ještě umocní zážitek s této zajímavé předvánoční výstavy.

V Kremličkově síni voní vánoce. Výstava Vůně vánoc každému připomene pohodu a klid vánočních svátků, i když pro každého je vánoční vůně něco jiného. Pro někoho je to vůně cukroví (hlavně vanilkových rohlíčků, které vždy zmizely z prostřeného stolu jako první), pro dalšího nezaměnitelná vůně perníku, která se line z figurek v perníkovém betlému, ozdob na stromečku i z talíře plného perníčků na mlsání. Vánoce jsou omamná vůně jehličí stromečku, purpury na sporáku i pečených kaprů z kuchyně.

Muzeum připomíná touto výstavou i další voňavá lákadla, která si sice přímo nespojujeme s vánočními svátky, ale provázejí nás celý rok. Jsou to káva, čokoláda a čaj. Vystaveny jsou plechové krabičky na kávu a kakao, různé reklamní předměty spojené s výrobou kávy a kávových náhražek i pražičky na kávu různých tvarů. K tématu čokolády a čokoládových cukrovinek jsou prezentovány originální obaly firmy Orion, jejichž autorem byl vynikající výtvarník spojený s Kolínem - Zdenek Rykr. A zejména ženská část návštěvníků výstavy ocení velký výběr porcelánových čajových a kávových souprav, i zajímavých solitérů.

Výstavu doplňuje půvabný perníkový betlém, který je společným dílem pracovníků muzea, dětí ze zdejších  mateřských školek a přátel a příznivců kolínského muzea.

Fotogalerie:
První adventní koncert První adventní neděle v RMK Tomáš Najbrt Bohuslava Najbrtová a Tomáš Najbrt První adventní neděle v RMK

Adventní neděle v muzeu

více - Adventní neděle v muzeu
Zveme Vás do Červinkovského domu v Kolíně na doprovodný program k tématické instalaci "Vánoce v měšťanském domě", který se koná 17. prosince ve 14.00 - 17.00 hodin.
(9.12.2017)

Stříbrná adventní neděle v kouřimském skanzenu

více - Stříbrná adventní neděle v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Stříbrná adventní neděle", který se koná 17. prosince v 10.00 - 16.00 hodin.
(9.12.2017)

V prodeji je kniha Mgr. Jindřicha Záhorky "Hledání ideálního chrámu"

více - V prodeji je kniha Mgr. Jindřicha Záhorky
V pokladnách našeho muzea v Kolíně a Českém Brodě je k získání nová publikace historika umění Mgr. Jindřicha Záhorky přibližující sakrální architekturu období historismu na Kolínsku.
(26.11.2017)

Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu

více - Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na tradiční Svatomikulášskou obchůzku, která se koná v neděli 3. prosince v 10.00 - 16.00 hodin.
(26.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje