• Slavné stavby Jindřicha Freiwalda
  • Verše malované štětcem
  • MEZI KMENY A STATEM
  • MESTANSKY_DUM

Výstavy Vůně vánoc a Hudba v adventu | (1. 12. 2012)

FotogalerieDo 6. ledna 2013 můžete v Červinkovském domě navštívit výstavy Hudba v adventu a Vůně vánoc.

V hlavním výstavním sále je připravena výstava Hudba v adventu, na které můžete vidět množství hudebních nástrojů ze soukromé sbírky rodiny Najbrtovy a ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně. Na vystavená harmonia se bude při adventních koncertech i hrát a to ještě umocní zážitek s této zajímavé předvánoční výstavy.

V Kremličkově síni voní vánoce. Výstava Vůně vánoc každému připomene pohodu a klid vánočních svátků, i když pro každého je vánoční vůně něco jiného. Pro někoho je to vůně cukroví (hlavně vanilkových rohlíčků, které vždy zmizely z prostřeného stolu jako první), pro dalšího nezaměnitelná vůně perníku, která se line z figurek v perníkovém betlému, ozdob na stromečku i z talíře plného perníčků na mlsání. Vánoce jsou omamná vůně jehličí stromečku, purpury na sporáku i pečených kaprů z kuchyně.

Muzeum připomíná touto výstavou i další voňavá lákadla, která si sice přímo nespojujeme s vánočními svátky, ale provázejí nás celý rok. Jsou to káva, čokoláda a čaj. Vystaveny jsou plechové krabičky na kávu a kakao, různé reklamní předměty spojené s výrobou kávy a kávových náhražek i pražičky na kávu různých tvarů. K tématu čokolády a čokoládových cukrovinek jsou prezentovány originální obaly firmy Orion, jejichž autorem byl vynikající výtvarník spojený s Kolínem - Zdenek Rykr. A zejména ženská část návštěvníků výstavy ocení velký výběr porcelánových čajových a kávových souprav, i zajímavých solitérů.

Výstavu doplňuje půvabný perníkový betlém, který je společným dílem pracovníků muzea, dětí ze zdejších  mateřských školek a přátel a příznivců kolínského muzea.

Fotogalerie:
První adventní koncert První adventní neděle v RMK Tomáš Najbrt Bohuslava Najbrtová a Tomáš Najbrt První adventní neděle v RMK

Návštěva lichtenštejnské velvyslankyně

více - Návštěva lichtenštejnské velvyslankyně
U příležitosti slavnostního připomenutí výročí bitvy u Kolína naše muzeum v sobotu 17. června navštívila řada vzácných hostů v čele s velvyslankyní Lichtenštejnského knížectví Marií-Piou Kothbauer, princeznou von Liechtenstein.
(22.6.2017)

Tajemství Svatojánské noci

více - Tajemství Svatojánské noci
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na prohlídku tématické instalace, která je k vidění ve dnech 24. června - 9. července.

Svatojánská noc s Jaroslavem Hutkou

více - Svatojánská noc s Jaroslavem Hutkou
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na komponovaný pořad, který se koná v sobotu 24. června v 19.00 - 24.00 hodin.
(17.6.2017)

Byliny do kuchyně i lékárničky

více - Byliny do kuchyně i lékárničky
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program, který se koná v sobotu 24. června.
logo_kudyznudy_215

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje