• Ozdoby dávné doby
  • Umění gotiky a renesance
  • Tesaříci ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně
  • Prohlídka městem

Klub mladých muzejníků vyrazil na výstavu do Podlipanského muzea | (27. 11. 2012)

FotogalerieCílem sobotního výletu byla výstava Připravte si jízdenky!

Mladí muzejníci si v sobotu 24. listopadu udělali výlet na výstavu Připravte si jízdenky!, která je do konce roku k vidění v Podlipanském muzeu v Českém Brodě.

Ve výstavě měly děti možnost vidět množství mašin a vlaků, včetně sběratelských předmětů-od historických píšťalek výpravčího přes jízdenky, lampy, návěstidla, jízdní řády, historické mapy i technická zařízení.

Dětem se věnoval i člen Sdružení železničních modelářů z Peček a pověděl jim mnoho zajímavého nejen o železnici, ale i o práci železničních modelářů. Každý muzejník si vyzkoušel ovládat i malý model. Odpoledne děti navštívily vlakové nádraží, prohlédly si dispečink a dokonce se podívaly i do kabiny lokomotivy.

Fotogalerie:
V Podlipanském muzeu V Podlipanském muzeu V Podlipanském muzeu Na návštěvě v dispečinku českobrodského nádraží V dispečinku V kabině

sobota - neděle:

Letní kino v kouřimském skanzenu - Tajemství staré bambitky 2

více - Letní kino v kouřimském skanzenu - Tajemství staré bambitky 2
V pátek 8. července Vás zveme do Muzea lidových staveb v Kouřimi na promítání filmové pohádky.
(1.7.2022)

Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu

více - Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na program Řemeslného pohádkového léta, který se koná ve dnech 2. července - 13. srpna.
(26.6.2022)

Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích

více - Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích
Zveme Vás na komentovanou prohlídku kostelů sv. Jiljí a sv. Aloise v Uhlířských Janovicích, která se koná v sobotu 25. června ve 14.00 hodin.
(21.6.2022)

Tajemství svatojánské noci v kouřimském skanzenu

více - Tajemství svatojánské noci v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, která je k vidění ve dnech 23. června - 3. července.
(17.6.2022)