Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Vánoce v měšťanském domě
  • Návrat k přírodě
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby

KOUŘIMSKÁ MUZEA V DOBĚ ADVENTU A VÁNOC | (22. 11. 2012)

Také v prosinci Vás srdečně zveme k návštěvě našich poboček - Muzea lidových staveb a Muzea Kouřimska v Kouřimi.

Starobylá Kouřim má své kouzlo i v zimě. Můžete se o tom přesvědčit při adventní nebo vánoční návštěvě tamních muzeí. Na skanzenu se můžete potěšit tradiční sváteční výzdobou všech obytných stavení a dovědět se o tom, jaké obyčeje naši předkové udržovali od začátku adventu do svátku Tří králů. V Muzeu Kouřimska je zpřístupněna stálá expozice, která seznamuje s bohatými dějinami našeho regionu od středověku do poloviny 19. století. Najdete v ní množství zajímavých exponátů z oblasti archeologie, historie a dějin umění. Zajímavostí je velký interaktivní model středověké podoby královského města Kouřim a jeho nejbližšího okolí.

Obě muzea jsou v prosinci otevřena od pátku do neděle v 10 - 16 hodin (Muzeum Kouřimska zavírá v 17 hodin). Muzeum lidových staveb je dále mimořádně otevřeno 26. - 30. prosince a 6. ledna. Ve dnech 2. prosince, 16. prosince a 6. ledna se ve skanzenu konají národopisné pořady. Také v prosinci a lednu je na objednávku pro skupiny deseti a více osob možné zajistit prohlídku kouřimského kostela sv. Štěpána a zvonice.

Více informací najdete na www.skanzenkourim.cz , www.muzeumkourimska.cz a www.kostelkourim.cz  .

sobota - neděle:

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické adventní a vánoční instalace, která je k vidění ve dnech 26. listopadu - 30. prosince.
(18.11.2022)

Výstava "O včelách a včelařství"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která je pro veřejnost otevřena ve dnech 15. listopadu - 14. května.
(9.11.2022)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(20.10.2022)

Svatohavelské posvícení v kouřimském skanzenu

více - Svatohavelské posvícení v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatohavelské posvícení", který se koná v neděli 16. října v 10.00 - 16.00 hodin.
(9.10.2022)