• Jan Havránek
  • Přednáška
  • Jak se žilo za císaře pána

Podzimní prázdniny Klubu mladých muzejníků | (31. 10. 2012)

FotogalerieVe čtvrtek 25. října členové Klubu mladých muzejníků navštívili výstavu Zpátky ke stromům a vyrazili do přírody se zoologem kolínského muzea ing. Rusem.

O podzimních prázdninách jsme v kolínském muzeu připravili program pro členy Klubu mladých muzejníků, kteří se zúčastnili v létě pilotního projektu Muzejního tábora. Ve čtvrtek dopoledne se účastníci sešli v prostorách výstavy Zpátky ke stromům. Po úvodní diskusi s lektorkou Ilonou Boháčkovou a zoologem Ivo Rusem si vyzkoušeli všechny interaktivní prvky, které jsou ve výstavě. Zahráli si lesní pexeso, poznávali ptáky, motýly nebo listy a plody stromů.

Po svačině společně vyrazili do kolínského lesoparku v Borkách. V kulisách barevné podzimní přírody si užili příjemné odpoledne, při kterém se dozvěděli mnoho zajímavého. Procházeli i nově opravenou naučnou stezku, která byla vodítkem při poznávání přírody.

Zakončení odpolední vycházky proběhlo stylově na dětském hřišti.

Fotogalerie:
výstava Zpátky ke stromům výstava Zpátky ke stromům výstava Zpátky ke stromům výstava Zpátky ke stromům Na vycházce v Borkách se zoologem ing. Rusem Na vycházce v Borkách Na vycházce v Borkách Na vycházce v Borkách Na vycházce v Borkách Na vycházce v Borkách

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)