• Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

Podzimní prázdniny Klubu mladých muzejníků | (31. 10. 2012)

FotogalerieVe čtvrtek 25. října členové Klubu mladých muzejníků navštívili výstavu Zpátky ke stromům a vyrazili do přírody se zoologem kolínského muzea ing. Rusem.

O podzimních prázdninách jsme v kolínském muzeu připravili program pro členy Klubu mladých muzejníků, kteří se zúčastnili v létě pilotního projektu Muzejního tábora. Ve čtvrtek dopoledne se účastníci sešli v prostorách výstavy Zpátky ke stromům. Po úvodní diskusi s lektorkou Ilonou Boháčkovou a zoologem Ivo Rusem si vyzkoušeli všechny interaktivní prvky, které jsou ve výstavě. Zahráli si lesní pexeso, poznávali ptáky, motýly nebo listy a plody stromů.

Po svačině společně vyrazili do kolínského lesoparku v Borkách. V kulisách barevné podzimní přírody si užili příjemné odpoledne, při kterém se dozvěděli mnoho zajímavého. Procházeli i nově opravenou naučnou stezku, která byla vodítkem při poznávání přírody.

Zakončení odpolední vycházky proběhlo stylově na dětském hřišti.

Fotogalerie:
výstava Zpátky ke stromům výstava Zpátky ke stromům výstava Zpátky ke stromům výstava Zpátky ke stromům Na vycházce v Borkách se zoologem ing. Rusem Na vycházce v Borkách Na vycházce v Borkách Na vycházce v Borkách Na vycházce v Borkách Na vycházce v Borkách

Pořad "Historie.cs"

více - Pořad
V sobotu 10. listopadu uvedla Česká televize pořad "Historie.cs: I války mají svůj konec", v němž mimo jiné promluvil historik našeho muzea RSDr. Ladislav Jouza.
(12.11.2018)

Přednáška "Životní styl v dobách první republiky"

Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná ve středu 14. listopadu v 17.00 hodin.
(8.11.2018)

Videomapping ke stému výročí republiky

více - Videomapping ke stému výročí republiky
V rámci oslav stého výročí republiky v neděli 28. října posloužilo průčelí hlavní budovy našeho muzea pro projekci působivého videomappingu.
(28.10.2018)

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"