• Jarní tábor
  • Jak se žilo za císaře pána
  • Kolínská výtvarná scéna 1918–1968

Podzimní prázdniny Klubu mladých muzejníků | (31. 10. 2012)

FotogalerieVe čtvrtek 25. října členové Klubu mladých muzejníků navštívili výstavu Zpátky ke stromům a vyrazili do přírody se zoologem kolínského muzea ing. Rusem.

O podzimních prázdninách jsme v kolínském muzeu připravili program pro členy Klubu mladých muzejníků, kteří se zúčastnili v létě pilotního projektu Muzejního tábora. Ve čtvrtek dopoledne se účastníci sešli v prostorách výstavy Zpátky ke stromům. Po úvodní diskusi s lektorkou Ilonou Boháčkovou a zoologem Ivo Rusem si vyzkoušeli všechny interaktivní prvky, které jsou ve výstavě. Zahráli si lesní pexeso, poznávali ptáky, motýly nebo listy a plody stromů.

Po svačině společně vyrazili do kolínského lesoparku v Borkách. V kulisách barevné podzimní přírody si užili příjemné odpoledne, při kterém se dozvěděli mnoho zajímavého. Procházeli i nově opravenou naučnou stezku, která byla vodítkem při poznávání přírody.

Zakončení odpolední vycházky proběhlo stylově na dětském hřišti.

Fotogalerie:
výstava Zpátky ke stromům výstava Zpátky ke stromům výstava Zpátky ke stromům výstava Zpátky ke stromům Na vycházce v Borkách se zoologem ing. Rusem Na vycházce v Borkách Na vycházce v Borkách Na vycházce v Borkách Na vycházce v Borkách Na vycházce v Borkách

Výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie".
(16.2.2018)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(16.2.2018)

Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici

více - Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici
V pondělí 12. února uvedla Česká televize v rámci pořadu "Reportéři ČT" reportáž o bývalém klášteru v Klášterní Skalici. Promluvil v ní pracovník našeho muzea Michal Vevera.
(13.2.2018)

Rozhovor s ředitelem muzea

více - Rozhovor s ředitelem muzea
Týdeník Kolínský pres přinesl v úterý 2. února rozhovor s Mgr. Vladimírem Rišlinkem o aktuálním dění v Regionálním muzeu.
(13.2.2018)