• Přednáška
  • Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

Prohlídky kolínských kostelů | (8. 9. 2012)

V rámci programu Dnů evropského dědictví Vás zveme na komentované prohlídky kostelů sv. Víta a sv. Jana Křtitele v Kolíně, které se konají v úterý 11. září a ve středu 12. září.

Prohlídky uvedených památek, jejichž začátek je vždy v 16.00 hodin, bude doprovázet výklad historiků umění Mgr. Vladimíra Rišlinka a Mgr. Jindřicha Záhorky.

Celkový přehled doprovodného programu Dnů evropského dědictví najdete zde.

Fotografie převzata z www.cestyapamatky.cz

Pořad "Historie.cs"

více - Pořad
V sobotu 10. listopadu uvedla Česká televize pořad "Historie.cs: I války mají svůj konec", v němž mimo jiné promluvil historik našeho muzea RSDr. Ladislav Jouza.
(12.11.2018)

Přednáška "Životní styl v dobách první republiky"

Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná ve středu 14. listopadu v 17.00 hodin.
(8.11.2018)

Videomapping ke stému výročí republiky

více - Videomapping ke stému výročí republiky
V rámci oslav stého výročí republiky v neděli 28. října posloužilo průčelí hlavní budovy našeho muzea pro projekci působivého videomappingu.
(28.10.2018)

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"