Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Přednáška
  • Vánoce v měšťanském domě
  • Návrat k přírodě
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby

Doprovodný program ke Dnům evropského dědictví | (2. 9. 2012)

Tak jako každoročně jsme pro Vás u příležitosti Dnů evropského dědictví připravili bohatý doprovodný program, který se koná ve dnech 8. - 16. září.

Sobota 8. září

10.00 Kostel sv. Gotharda v Českém Brodě - komentovaná prohlídka - PhDr. Vladimír Jakub Mrvík

13.00 Kostel sv. Havla ve Štolmíři - komentovaná prohlídka - PhDr. Vladimír Jakub Mrvík

15.00 Kostel sv. Bartoloměje v Bylanech u Českého Brodu - komentovaná prohlídka - PhDr. Vladimír Jakub Mrvík

Neděle 9. září

10.00 Městské divadlo v Kolíně - komentovaná prohlídka a přednáška "Moderní architektura v Kolíně - Mgr. Klára Zubíková, Mgr. Martin Zubík

14.00 Vycházka po stopách Františka Kmocha v Kolíně - začátek před Městským informačním centrem - RSDr. Ladislav Jouza, PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D.

Pondělí 10. září

16.00 Řepařskou drážkou za Františkem Horským - komentovaná prohlídka, začátek ve stanici Řepařské drážky v Kolíně - RSDr. Ladislav Jouza, PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D.

Úterý 11. září

16.00 Kostel sv. Víta v Kolíně - komentovaná prohlídka - Mgr. Vladimír Rišlink, Mgr. Jindřich Záhorka

Středa 12. září

16.00 Kostel sv. Jana Křtitele v Kolíně - komentovaná prohlídka - Mgr. Vladimír Rišlink

Čtvrtek 13. září

16.00 Mětské opevnění a mlýny v Kolíně - komentovaná prohlídka, začátek před Městským informačním centrem - Mgr. Jindřich Záhorka, PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D.

Pátek 14. září

16.00 Zámek v Kolíně - komentovaná prohlídka - Mgr. Vladimír Rišlink

Neděle 16. září

10.00 Památky židovského ghetta v Kolíně - komentovaná prohlídka, začátek před Regionálním muzeem v Brandlově ulici - RSDr. Ladislav Jouza, Mgr. Klára Zubíková

14.00 Kapucínský kostel Nejsvětější Trojice v Kolíně - kometovaná prohlídka - PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D.

14.00 Památky města Kouřim - komentovaná prohlídka, začátek před Muzeem Kouřimska - Mgr. Vladimír Rišlink

16.00 Muzeum lidových staveb v Kouřimi - požehnání přeneseného kříže a specializovaná prohlídka muzea s prezentací záměru jeho dostavby - Mgr. Vladimír Rišlink

sobota - neděle:

Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu

více - Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatomikulášská obchůzka", který se koná v neděli 4. prosince v 10.00 - 16.00 hodin.
(27.11.2022)

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické adventní a vánoční instalace, která je k vidění ve dnech 26. listopadu - 30. prosince.
(18.11.2022)

Výstava "O včelách a včelařství"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která je pro veřejnost otevřena ve dnech 15. listopadu - 14. května.
(9.11.2022)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(20.10.2022)