• Vánoce v měšťanském domě
  • Ludmila Padrtová
  • Josef Čáslava – Návrat v čase
  • Nejen nepřátelé

Doprovodný program ke Dnům evropského dědictví | (2. 9. 2012)

Tak jako každoročně jsme pro Vás u příležitosti Dnů evropského dědictví připravili bohatý doprovodný program, který se koná ve dnech 8. - 16. září.

Sobota 8. září

10.00 Kostel sv. Gotharda v Českém Brodě - komentovaná prohlídka - PhDr. Vladimír Jakub Mrvík

13.00 Kostel sv. Havla ve Štolmíři - komentovaná prohlídka - PhDr. Vladimír Jakub Mrvík

15.00 Kostel sv. Bartoloměje v Bylanech u Českého Brodu - komentovaná prohlídka - PhDr. Vladimír Jakub Mrvík

Neděle 9. září

10.00 Městské divadlo v Kolíně - komentovaná prohlídka a přednáška "Moderní architektura v Kolíně - Mgr. Klára Zubíková, Mgr. Martin Zubík

14.00 Vycházka po stopách Františka Kmocha v Kolíně - začátek před Městským informačním centrem - RSDr. Ladislav Jouza, PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D.

Pondělí 10. září

16.00 Řepařskou drážkou za Františkem Horským - komentovaná prohlídka, začátek ve stanici Řepařské drážky v Kolíně - RSDr. Ladislav Jouza, PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D.

Úterý 11. září

16.00 Kostel sv. Víta v Kolíně - komentovaná prohlídka - Mgr. Vladimír Rišlink, Mgr. Jindřich Záhorka

Středa 12. září

16.00 Kostel sv. Jana Křtitele v Kolíně - komentovaná prohlídka - Mgr. Vladimír Rišlink

Čtvrtek 13. září

16.00 Mětské opevnění a mlýny v Kolíně - komentovaná prohlídka, začátek před Městským informačním centrem - Mgr. Jindřich Záhorka, PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D.

Pátek 14. září

16.00 Zámek v Kolíně - komentovaná prohlídka - Mgr. Vladimír Rišlink

Neděle 16. září

10.00 Památky židovského ghetta v Kolíně - komentovaná prohlídka, začátek před Regionálním muzeem v Brandlově ulici - RSDr. Ladislav Jouza, Mgr. Klára Zubíková

14.00 Kapucínský kostel Nejsvětější Trojice v Kolíně - kometovaná prohlídka - PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D.

14.00 Památky města Kouřim - komentovaná prohlídka, začátek před Muzeem Kouřimska - Mgr. Vladimír Rišlink

16.00 Muzeum lidových staveb v Kouřimi - požehnání přeneseného kříže a specializovaná prohlídka muzea s prezentací záměru jeho dostavby - Mgr. Vladimír Rišlink

sobota - neděle:

Zavřeno ve dnech 24., 25. a 31. 12. a 1. 1.

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Dílna na výrobu perličkových ozdob v kouřimském skanzenu

více - Dílna na výrobu perličkových ozdob v kouřimském skanzenu
V sobotu 11. prosince můžete v Muzeu lidových staveb v Kouřimi navštívit adventní dílnu na výrobu vánočních ozdob.
(4.12.2021)

Advent a Vánoce v Muzeu lidových staveb v Kouřimi

více - Advent a Vánoce v Muzeu lidových staveb v Kouřimi
Zveme Vás do kouřimského skanzenu k prohlídce tematické adventní a vánoční instalace, která bude k vidění ve dnech 27. listopadu - 30. prosince.
(20.11.2021)

Komentovaná prohlídka výstavy "Krajinou k abstrakci - Ludmila Padrtová"

více - Komentovaná prohlídka výstavy
Zveme Vás na prohlídku výstavy s výkladem historika umění Zdenka Primuse, která se koná v Červinkovském domě v úterý 23. listopadu v 17.00 hodin.
(16.11.2021)

Publikace "100 uměleckých předmětů"

více - Publikace
V našem muzeu je v prodeji publikace "100 uměleckých předmětů Regionálního muzea v Kolíně", jejímiž autory jsou historikové Mgr. Petra Hollerová a Mgr. Vladimír Rišlink.
(5.10.2021)