• Kolín 1914–1918
  • čtení v muzeu
  • Jan Havránek

Doprovodný program ke Dnům evropského dědictví | (2. 9. 2012)

Tak jako každoročně jsme pro Vás u příležitosti Dnů evropského dědictví připravili bohatý doprovodný program, který se koná ve dnech 8. - 16. září.

Sobota 8. září

10.00 Kostel sv. Gotharda v Českém Brodě - komentovaná prohlídka - PhDr. Vladimír Jakub Mrvík

13.00 Kostel sv. Havla ve Štolmíři - komentovaná prohlídka - PhDr. Vladimír Jakub Mrvík

15.00 Kostel sv. Bartoloměje v Bylanech u Českého Brodu - komentovaná prohlídka - PhDr. Vladimír Jakub Mrvík

Neděle 9. září

10.00 Městské divadlo v Kolíně - komentovaná prohlídka a přednáška "Moderní architektura v Kolíně - Mgr. Klára Zubíková, Mgr. Martin Zubík

14.00 Vycházka po stopách Františka Kmocha v Kolíně - začátek před Městským informačním centrem - RSDr. Ladislav Jouza, PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D.

Pondělí 10. září

16.00 Řepařskou drážkou za Františkem Horským - komentovaná prohlídka, začátek ve stanici Řepařské drážky v Kolíně - RSDr. Ladislav Jouza, PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D.

Úterý 11. září

16.00 Kostel sv. Víta v Kolíně - komentovaná prohlídka - Mgr. Vladimír Rišlink, Mgr. Jindřich Záhorka

Středa 12. září

16.00 Kostel sv. Jana Křtitele v Kolíně - komentovaná prohlídka - Mgr. Vladimír Rišlink

Čtvrtek 13. září

16.00 Mětské opevnění a mlýny v Kolíně - komentovaná prohlídka, začátek před Městským informačním centrem - Mgr. Jindřich Záhorka, PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D.

Pátek 14. září

16.00 Zámek v Kolíně - komentovaná prohlídka - Mgr. Vladimír Rišlink

Neděle 16. září

10.00 Památky židovského ghetta v Kolíně - komentovaná prohlídka, začátek před Regionálním muzeem v Brandlově ulici - RSDr. Ladislav Jouza, Mgr. Klára Zubíková

14.00 Kapucínský kostel Nejsvětější Trojice v Kolíně - kometovaná prohlídka - PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D.

14.00 Památky města Kouřim - komentovaná prohlídka, začátek před Muzeem Kouřimska - Mgr. Vladimír Rišlink

16.00 Muzeum lidových staveb v Kouřimi - požehnání přeneseného kříže a specializovaná prohlídka muzea s prezentací záměru jeho dostavby - Mgr. Vladimír Rišlink

Dožínky v kouřimském skanzenu

více - Dožínky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Dožínky", který se koná v sobotu 18. srpna v 10.00 - 18.00 hodin.
(10.8.2018)

Reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem"

více - Reportáž o výstavě
V neděli 5. srpna uvedla Česká televize v rámci pořadu "Toulavá kamera" reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem", která do 16. září probíhá v našem muzeu.
(6.8.2018)

Výstava "Zmizelé Českobrodsko"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na komorní výstavu o lidové architektuře na Českobrodsku, která se koná ve dnech 14. července - 16. září.
(8.7.2018)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje v době pozdního léta, která bude k vidění ve dnech 14. července - 9. září.
(8.7.2018)