• Vánoce v měšťanském domě
  • Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

PRVNÍ MUZEJNÍ TÁBOR | (22. 8. 2012)

FotogaleriePřinášíme Vám zprávy a fotografie z dětského příměstského tábora, který se v našem muzeu konal od 20. do 24. srpna.

Pondělí 20. srpna

Proběhl první den muzejního tábora. Archeolog děti se seznámil s životem v pravěku. Vyzkoušely si tkaní na vertikálním stavu, zhotovily si pravěkou keramiku, odkrývaly hrob, vyráběly si amulet a vyzkoušely si i dávné rituály. Na závěr si zahrály na jednoduché nástroje, opekly buřty a zazpívaly.

Úterý 21. srpna

Konal se výlet do Kouřimi. Děti se v Muzeu Kouřimska seznámily s životem starých Slovanů, promítal se krátký film "Objevená Kouřim". V písařské dílně si vyzkoušely psaní iniciál husím brkem. Navštívily zvonici kostela sv. Štěpána, následovala procházka podél Kouřimky s povídáním o mlýnech a výstup na hradiště Stará Kouřim s momentálně vyschlým Libušiným jezírkem.

Středa 22. srpna

Podnikli jsme výlet do Českého Brodu. Navštívili jsme Podlipanské muzeum, povídali si o husitech, pak si děti vyzkoušely husitské zbraně a vylezly si na vozovou hradbu, prohlédly si interaktivní expozici, nakreslily si erb a navštívily platnéřskou dílnu, kde si prohlédly a vyzkoušely jednotlivé části zbroje a seznámily se s jejich výrobou. Odpoledne si v parku vyhledaly indicie s informacemi o významných osobnostech husitských válek a ty pak prezentovaly ostatním. Na závěr si prošly českobrodské podzemí.

Čtvrtek 23. srpna

Dnes jsme se opět vypravili do Kouřimi, tentokrát do Muzea lidových staveb. Děti si nejprve vyslechly poutavou prezentaci o lidových obyčejích a slavnostech.
Poté si s kurátorem Honzou Hortvíkem dokonale prohlédly všechny objekty a  dozvěděly se, jak se asi v těchto domech žilo. Typický byl i oběd, pro mnohé děti překvapivý - brambory na loupačku s máslem a mlékem.
Odpoledne jsme si ještě zahráli kuličky, s kuličkami které jsme si v pondělí vlastnoručně vyrobili.

Pátek 24. srpna

Poslední den tábora jsme si povídali o muzeu, co to vůbec je, k čemu slouží, kdo tam pracuje. Děti se dověděly, co je to sbírkový předmět, samy si zkusily zapsat do evidenční karty předměty, které si přinesly z domova, a z nich připravit pro rodiče malou výstavu. Dále jsme navštívili archeologický depozitář, kde si děti prohlédly pravěkou keramiku, nástroje, ale i zkamenělé kosti pravěkých zvířat. Nasledovala návštěva konzervátorské  dílny. Tam se děti seznámily s prací restaurátorů a konzervátorů a zkusily si opískovat rezavé předměty přinesené z domova. Odpoledne zhotovovaly pečetě a společnými silami nakreslily velký obraz svých táborových zážitků. Na závěr jim za přítomnosti rodinných příslušníků byl zástupkyní ředitele předán diplom mladého muzejníka a průkazka člena Klubu mladých muzejníků s právem volného vstupu do všech našich muzeí.

Fotogalerie:
Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Čtvrtek 23. srpna Čtvrtek 23. srpna Čtvrtek 23. srpna Čtvrtek 23. srpna Čtvrtek 23. srpna Čtvrtek 23. srpna Čtvrtek 23. srpna Čtvrtek 23. srpna Čtvrtek 23. srpna Čtvrtek 23. srpna Čtvrtek 23. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás k prohlídce adventní a vánoční instalace v Muzeu lidových staveb v Kouřimi, která bude k vidění ve dnech 1. - 30. prosince.
(23.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje