• Ozdoby dávné doby
  • Umění gotiky a renesance
  • Tesaříci ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně
  • Prohlídka městem

PRVNÍ MUZEJNÍ TÁBOR | (22. 8. 2012)

FotogaleriePřinášíme Vám zprávy a fotografie z dětského příměstského tábora, který se v našem muzeu konal od 20. do 24. srpna.

Pondělí 20. srpna

Proběhl první den muzejního tábora. Archeolog děti se seznámil s životem v pravěku. Vyzkoušely si tkaní na vertikálním stavu, zhotovily si pravěkou keramiku, odkrývaly hrob, vyráběly si amulet a vyzkoušely si i dávné rituály. Na závěr si zahrály na jednoduché nástroje, opekly buřty a zazpívaly.

Úterý 21. srpna

Konal se výlet do Kouřimi. Děti se v Muzeu Kouřimska seznámily s životem starých Slovanů, promítal se krátký film "Objevená Kouřim". V písařské dílně si vyzkoušely psaní iniciál husím brkem. Navštívily zvonici kostela sv. Štěpána, následovala procházka podél Kouřimky s povídáním o mlýnech a výstup na hradiště Stará Kouřim s momentálně vyschlým Libušiným jezírkem.

Středa 22. srpna

Podnikli jsme výlet do Českého Brodu. Navštívili jsme Podlipanské muzeum, povídali si o husitech, pak si děti vyzkoušely husitské zbraně a vylezly si na vozovou hradbu, prohlédly si interaktivní expozici, nakreslily si erb a navštívily platnéřskou dílnu, kde si prohlédly a vyzkoušely jednotlivé části zbroje a seznámily se s jejich výrobou. Odpoledne si v parku vyhledaly indicie s informacemi o významných osobnostech husitských válek a ty pak prezentovaly ostatním. Na závěr si prošly českobrodské podzemí.

Čtvrtek 23. srpna

Dnes jsme se opět vypravili do Kouřimi, tentokrát do Muzea lidových staveb. Děti si nejprve vyslechly poutavou prezentaci o lidových obyčejích a slavnostech.
Poté si s kurátorem Honzou Hortvíkem dokonale prohlédly všechny objekty a  dozvěděly se, jak se asi v těchto domech žilo. Typický byl i oběd, pro mnohé děti překvapivý - brambory na loupačku s máslem a mlékem.
Odpoledne jsme si ještě zahráli kuličky, s kuličkami které jsme si v pondělí vlastnoručně vyrobili.

Pátek 24. srpna

Poslední den tábora jsme si povídali o muzeu, co to vůbec je, k čemu slouží, kdo tam pracuje. Děti se dověděly, co je to sbírkový předmět, samy si zkusily zapsat do evidenční karty předměty, které si přinesly z domova, a z nich připravit pro rodiče malou výstavu. Dále jsme navštívili archeologický depozitář, kde si děti prohlédly pravěkou keramiku, nástroje, ale i zkamenělé kosti pravěkých zvířat. Nasledovala návštěva konzervátorské  dílny. Tam se děti seznámily s prací restaurátorů a konzervátorů a zkusily si opískovat rezavé předměty přinesené z domova. Odpoledne zhotovovaly pečetě a společnými silami nakreslily velký obraz svých táborových zážitků. Na závěr jim za přítomnosti rodinných příslušníků byl zástupkyní ředitele předán diplom mladého muzejníka a průkazka člena Klubu mladých muzejníků s právem volného vstupu do všech našich muzeí.

Fotogalerie:
Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Pondělí 20. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Úterý 21. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Středa 22. srpna Čtvrtek 23. srpna Čtvrtek 23. srpna Čtvrtek 23. srpna Čtvrtek 23. srpna Čtvrtek 23. srpna Čtvrtek 23. srpna Čtvrtek 23. srpna Čtvrtek 23. srpna Čtvrtek 23. srpna Čtvrtek 23. srpna Čtvrtek 23. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna Pátek 24. srpna

sobota - neděle:

Letní kino v kouřimském skanzenu - Tajemství staré bambitky 2

více - Letní kino v kouřimském skanzenu - Tajemství staré bambitky 2
V pátek 8. července Vás zveme do Muzea lidových staveb v Kouřimi na promítání filmové pohádky.
(1.7.2022)

Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu

více - Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na program Řemeslného pohádkového léta, který se koná ve dnech 2. července - 13. srpna.
(26.6.2022)

Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích

více - Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích
Zveme Vás na komentovanou prohlídku kostelů sv. Jiljí a sv. Aloise v Uhlířských Janovicích, která se koná v sobotu 25. června ve 14.00 hodin.
(21.6.2022)

Tajemství svatojánské noci v kouřimském skanzenu

více - Tajemství svatojánské noci v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, která je k vidění ve dnech 23. června - 3. července.
(17.6.2022)