• Kolín 1914–1918
  • čtení v muzeu
  • Jan Havránek

ŘEMESLNÉ POHÁDKOVÉ LÉTO V KOUŘIMSKÉM SKANZENU | (2. 7. 2012)

Srdečně Vás zveme do Muzea lidových staveb v Kouřimi, kde se o šesti prázdninových sobotách můžete za poslechu pohádek seznámit s různými tradičními řemesly. První "Keramická sobota" Vás čeká již 7. července!

Program se koná vždy od deseti do šestnácti hodin. Ukázky vybraného řemesla průběžně po celý den doplňuje předčítání pohádek. Podrobnější informace najdete zde.

Dožínky v kouřimském skanzenu

více - Dožínky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Dožínky", který se koná v sobotu 18. srpna v 10.00 - 18.00 hodin.
(10.8.2018)

Reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem"

více - Reportáž o výstavě
V neděli 5. srpna uvedla Česká televize v rámci pořadu "Toulavá kamera" reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem", která do 16. září probíhá v našem muzeu.
(6.8.2018)

Výstava "Zmizelé Českobrodsko"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na komorní výstavu o lidové architektuře na Českobrodsku, která se koná ve dnech 14. července - 16. září.
(8.7.2018)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje v době pozdního léta, která bude k vidění ve dnech 14. července - 9. září.
(8.7.2018)