• Jan Havránek
  • Jak se žilo za císaře pána

ŘEMESLNÉ POHÁDKOVÉ LÉTO V KOUŘIMSKÉM SKANZENU | (2. 7. 2012)

Srdečně Vás zveme do Muzea lidových staveb v Kouřimi, kde se o šesti prázdninových sobotách můžete za poslechu pohádek seznámit s různými tradičními řemesly. První "Keramická sobota" Vás čeká již 7. července!

Program se koná vždy od deseti do šestnácti hodin. Ukázky vybraného řemesla průběžně po celý den doplňuje předčítání pohádek. Podrobnější informace najdete zde.

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)