• Jan Havránek
  • Jak se žilo za císaře pána

Návštěva členů rodu Lichtenštejnů na Kolínsku | (5. 6. 2012)

Fotogalerie31. května navštívili Kolín a Křečhoř princ Constantin Ferdinand Maria von Liechtenstein a velvyslankyně Lichtenštejnského knížectví ve Vídni princezna Maria-Pia Kothbauer - Liechtenstein.

Slavnostního přijetí na kolínské radnici a u památníku bitvy u Kolína v Křečhoři se zúčastnili také zástupci našeho muzea - ředitel Mgr. Vladimír Rišlink a historik RSDr. Ladislav Jouza.

Na území našeho regionu byl knížecí rod Lichtenštejnů od 17. do 19. století držitelem panství Kostelec nad Černými lesy, Škvorec, Kounice, Rataje nad Sázavou, Plaňany a Radim, až do konce 20. let 20. století mu patřil značný pozemkový majetek na Černokostelecku, Českobrodsku, Kouřimsku a Uhlířskojanovicku.

Reportáž o návštěvě v Kolínském deníku

Fotogalerie:
Pavel Juřík, Maria-Pia Kothbauer - Liechtenstein a Constantin Ferdinad Maria von Liechtenstein u památníku bitvy u Kolína U památníku bitvy u Kolína Pavel Juřík, Constantin Ferdinand Maria von Liechtenstein a Vít Rakušan Na kolínském náměstí Petr Král, Pavel Juřík, Ladislav Jouza, Constantin Ferdinad Maria von Liechtenstein a Maria-Pia Kothbauer - Liechtenstein u památníku bitvy u Kolína prohlídka chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně návštěva v Kolíně u památníku bitvy u Kolína u památníku bitvy u Kolína

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)