Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Přednáška
  • Vánoce v měšťanském domě
  • Návrat k přírodě
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby

Návštěva členů rodu Lichtenštejnů na Kolínsku | (5. 6. 2012)

Fotogalerie31. května navštívili Kolín a Křečhoř princ Constantin Ferdinand Maria von Liechtenstein a velvyslankyně Lichtenštejnského knížectví ve Vídni princezna Maria-Pia Kothbauer - Liechtenstein.

Slavnostního přijetí na kolínské radnici a u památníku bitvy u Kolína v Křečhoři se zúčastnili také zástupci našeho muzea - ředitel Mgr. Vladimír Rišlink a historik RSDr. Ladislav Jouza.

Na území našeho regionu byl knížecí rod Lichtenštejnů od 17. do 19. století držitelem panství Kostelec nad Černými lesy, Škvorec, Kounice, Rataje nad Sázavou, Plaňany a Radim, až do konce 20. let 20. století mu patřil značný pozemkový majetek na Černokostelecku, Českobrodsku, Kouřimsku a Uhlířskojanovicku.

Reportáž o návštěvě v Kolínském deníku

Fotogalerie:
Pavel Juřík, Maria-Pia Kothbauer - Liechtenstein a Constantin Ferdinad Maria von Liechtenstein u památníku bitvy u Kolína U památníku bitvy u Kolína Pavel Juřík, Constantin Ferdinand Maria von Liechtenstein a Vít Rakušan Na kolínském náměstí Petr Král, Pavel Juřík, Ladislav Jouza, Constantin Ferdinad Maria von Liechtenstein a Maria-Pia Kothbauer - Liechtenstein u památníku bitvy u Kolína prohlídka chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně návštěva v Kolíně u památníku bitvy u Kolína u památníku bitvy u Kolína

sobota - neděle:

Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu

více - Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatomikulášská obchůzka", který se koná v neděli 4. prosince v 10.00 - 16.00 hodin.
(27.11.2022)

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické adventní a vánoční instalace, která je k vidění ve dnech 26. listopadu - 30. prosince.
(18.11.2022)

Výstava "O včelách a včelařství"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která je pro veřejnost otevřena ve dnech 15. listopadu - 14. května.
(9.11.2022)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(20.10.2022)