• Jak se žilo za císaře pána
  • Kolínská výtvarná scéna 1918–1968

Návštěva členů rodu Lichtenštejnů na Kolínsku | (5. 6. 2012)

Fotogalerie31. května navštívili Kolín a Křečhoř princ Constantin Ferdinand Maria von Liechtenstein a velvyslankyně Lichtenštejnského knížectví ve Vídni princezna Maria-Pia Kothbauer - Liechtenstein.

Slavnostního přijetí na kolínské radnici a u památníku bitvy u Kolína v Křečhoři se zúčastnili také zástupci našeho muzea - ředitel Mgr. Vladimír Rišlink a historik RSDr. Ladislav Jouza.

Na území našeho regionu byl knížecí rod Lichtenštejnů od 17. do 19. století držitelem panství Kostelec nad Černými lesy, Škvorec, Kounice, Rataje nad Sázavou, Plaňany a Radim, až do konce 20. let 20. století mu patřil značný pozemkový majetek na Černokostelecku, Českobrodsku, Kouřimsku a Uhlířskojanovicku.

Reportáž o návštěvě v Kolínském deníku

Fotogalerie:
Pavel Juřík, Maria-Pia Kothbauer - Liechtenstein a Constantin Ferdinad Maria von Liechtenstein u památníku bitvy u Kolína U památníku bitvy u Kolína Pavel Juřík, Constantin Ferdinand Maria von Liechtenstein a Vít Rakušan Na kolínském náměstí Petr Král, Pavel Juřík, Ladislav Jouza, Constantin Ferdinad Maria von Liechtenstein a Maria-Pia Kothbauer - Liechtenstein u památníku bitvy u Kolína prohlídka chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně návštěva v Kolíně u památníku bitvy u Kolína u památníku bitvy u Kolína

Výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie".
(16.2.2018)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(16.2.2018)

Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici

více - Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici
V pondělí 12. února uvedla Česká televize v rámci pořadu "Reportéři ČT" reportáž o bývalém klášteru v Klášterní Skalici. Promluvil v ní pracovník našeho muzea Michal Vevera.
(13.2.2018)

Rozhovor s ředitelem muzea

více - Rozhovor s ředitelem muzea
Týdeník Kolínský pres přinesl v úterý 2. února rozhovor s Mgr. Vladimírem Rišlinkem o aktuálním dění v Regionálním muzeu.
(13.2.2018)