• Vánoce v měšťanském domě
  • Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

Návštěva členů rodu Lichtenštejnů na Kolínsku | (5. 6. 2012)

Fotogalerie31. května navštívili Kolín a Křečhoř princ Constantin Ferdinand Maria von Liechtenstein a velvyslankyně Lichtenštejnského knížectví ve Vídni princezna Maria-Pia Kothbauer - Liechtenstein.

Slavnostního přijetí na kolínské radnici a u památníku bitvy u Kolína v Křečhoři se zúčastnili také zástupci našeho muzea - ředitel Mgr. Vladimír Rišlink a historik RSDr. Ladislav Jouza.

Na území našeho regionu byl knížecí rod Lichtenštejnů od 17. do 19. století držitelem panství Kostelec nad Černými lesy, Škvorec, Kounice, Rataje nad Sázavou, Plaňany a Radim, až do konce 20. let 20. století mu patřil značný pozemkový majetek na Černokostelecku, Českobrodsku, Kouřimsku a Uhlířskojanovicku.

Reportáž o návštěvě v Kolínském deníku

Fotogalerie:
Pavel Juřík, Maria-Pia Kothbauer - Liechtenstein a Constantin Ferdinad Maria von Liechtenstein u památníku bitvy u Kolína U památníku bitvy u Kolína Pavel Juřík, Constantin Ferdinand Maria von Liechtenstein a Vít Rakušan Na kolínském náměstí Petr Král, Pavel Juřík, Ladislav Jouza, Constantin Ferdinad Maria von Liechtenstein a Maria-Pia Kothbauer - Liechtenstein u památníku bitvy u Kolína prohlídka chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně návštěva v Kolíně u památníku bitvy u Kolína u památníku bitvy u Kolína

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás k prohlídce adventní a vánoční instalace v Muzeu lidových staveb v Kouřimi, která bude k vidění ve dnech 1. - 30. prosince.
(23.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje