• Česká státnost
  • Příběh vějíře
  • František Karel Foltýn
  • Nejen nepřátelé

DRUHÝ VÝLET KLUBU PŘÁTEL RMK | (28. 5. 2012)

FotogalerieV sobotu 26. května se konal již druhý výlet členů Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně. Tentokrát na Sedlčansko.

První zastávka byla ve skanzenu Vysoký Chlumec. Zaujala nás zde zejména funkční vodní pila z Dolní Sloupnice nebo vodní mlýn z Radešic. Skanzen má velice příjemnou atmosféru, která byla umocněná krásným slunečným počasím.

Slunce nás doprovázelo i při výstupu na zříceninu Vrškamýk u Kamýka nad Vltavou. Prohlídka této nepříliš známé zříceniny byla pro většinu z nás velkým překvapením. Přestože z hradu se zachovalo velice málo, díky naučné stezce Zpátky do středověku a zejména fundovanému výkladu Mgr. Vladimíra Rišlinka jsme blíže poznali opravdu nádherné romantické místo.

Po přestávce na oběd v Sedlčanech jsme na závěr navštívili zámek Vrchotovy Janovice a jeho půvabný park. Zámeckou expozici jsme si prohlédli opravdu netradičně, neboť zde právě probíhal 18. ročník řetězového provádění. Průvodci v zámku nám tak byly děti místní základní školy v dobových kostýmech.

Fotogalerie:

sobota, neděle:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Dny lidové architektury Středočeského kraje 2020

více - Dny lidové architektury Středočeského kraje 2020
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na bohatý program Dnů lidové architektury, který se koná ve dnech 18. - 19. července.
(10.7.2020)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, přibližující lidové obyčeje vrcholícího léta, která je k vidění ve dnech 14. července - 6. září.
(6.7.2020)

Komentované prohlídky výstavy "Nejen nepřátelé"

více - Komentované prohlídky výstavy
Zveme Vás na komentované prohlídky výstavy "Nejen nepřátelé - staří Řekové a jejich sousedé", které se v rámci programu "Archeologické léto" konají ve Dvořákově muzeu pravěku.
(3.7.2020)

Zvýhodněná vstupenka do muzeí v Kolíně a Kutné Hoře

více - Zvýhodněná vstupenka do muzeí v Kolíně a Kutné Hoře
V našem muzeu si můžete zakoupit zvýhodněnou vstupenku do tří příspěvkových organizací Středočeského kraje - Regionálního muzea v Kolíně, Českého muzea stříbra Kutná Hora a GASK - Galerie Středočeského kraje.
(1.7.2020)