• Přednáška
  • Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

DRUHÝ VÝLET KLUBU PŘÁTEL RMK | (28. 5. 2012)

FotogalerieV sobotu 26. května se konal již druhý výlet členů Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně. Tentokrát na Sedlčansko.

První zastávka byla ve skanzenu Vysoký Chlumec. Zaujala nás zde zejména funkční vodní pila z Dolní Sloupnice nebo vodní mlýn z Radešic. Skanzen má velice příjemnou atmosféru, která byla umocněná krásným slunečným počasím.

Slunce nás doprovázelo i při výstupu na zříceninu Vrškamýk u Kamýka nad Vltavou. Prohlídka této nepříliš známé zříceniny byla pro většinu z nás velkým překvapením. Přestože z hradu se zachovalo velice málo, díky naučné stezce Zpátky do středověku a zejména fundovanému výkladu Mgr. Vladimíra Rišlinka jsme blíže poznali opravdu nádherné romantické místo.

Po přestávce na oběd v Sedlčanech jsme na závěr navštívili zámek Vrchotovy Janovice a jeho půvabný park. Zámeckou expozici jsme si prohlédli opravdu netradičně, neboť zde právě probíhal 18. ročník řetězového provádění. Průvodci v zámku nám tak byly děti místní základní školy v dobových kostýmech.

Fotogalerie:

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Etnograf - Dokumentátor Regionálního odborného pracoviště pro péči o tradiční lidovou kulturu"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Etnograf - Dokumentátor Regionálního odborného pracoviště pro péči o tradiční lidovou kulturu".
(1.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje