• Jan Havránek
  • Přednáška
  • Jak se žilo za císaře pána

DRUHÝ VÝLET KLUBU PŘÁTEL RMK | (28. 5. 2012)

FotogalerieV sobotu 26. května se konal již druhý výlet členů Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně. Tentokrát na Sedlčansko.

První zastávka byla ve skanzenu Vysoký Chlumec. Zaujala nás zde zejména funkční vodní pila z Dolní Sloupnice nebo vodní mlýn z Radešic. Skanzen má velice příjemnou atmosféru, která byla umocněná krásným slunečným počasím.

Slunce nás doprovázelo i při výstupu na zříceninu Vrškamýk u Kamýka nad Vltavou. Prohlídka této nepříliš známé zříceniny byla pro většinu z nás velkým překvapením. Přestože z hradu se zachovalo velice málo, díky naučné stezce Zpátky do středověku a zejména fundovanému výkladu Mgr. Vladimíra Rišlinka jsme blíže poznali opravdu nádherné romantické místo.

Po přestávce na oběd v Sedlčanech jsme na závěr navštívili zámek Vrchotovy Janovice a jeho půvabný park. Zámeckou expozici jsme si prohlédli opravdu netradičně, neboť zde právě probíhal 18. ročník řetězového provádění. Průvodci v zámku nám tak byly děti místní základní školy v dobových kostýmech.

Fotogalerie:

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)