• Kolín 1914–1918
  • čtení v muzeu
  • Jan Havránek

DRUHÝ VÝLET KLUBU PŘÁTEL RMK | (28. 5. 2012)

FotogalerieV sobotu 26. května se konal již druhý výlet členů Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně. Tentokrát na Sedlčansko.

První zastávka byla ve skanzenu Vysoký Chlumec. Zaujala nás zde zejména funkční vodní pila z Dolní Sloupnice nebo vodní mlýn z Radešic. Skanzen má velice příjemnou atmosféru, která byla umocněná krásným slunečným počasím.

Slunce nás doprovázelo i při výstupu na zříceninu Vrškamýk u Kamýka nad Vltavou. Prohlídka této nepříliš známé zříceniny byla pro většinu z nás velkým překvapením. Přestože z hradu se zachovalo velice málo, díky naučné stezce Zpátky do středověku a zejména fundovanému výkladu Mgr. Vladimíra Rišlinka jsme blíže poznali opravdu nádherné romantické místo.

Po přestávce na oběd v Sedlčanech jsme na závěr navštívili zámek Vrchotovy Janovice a jeho půvabný park. Zámeckou expozici jsme si prohlédli opravdu netradičně, neboť zde právě probíhal 18. ročník řetězového provádění. Průvodci v zámku nám tak byly děti místní základní školy v dobových kostýmech.

Fotogalerie:

Dožínky v kouřimském skanzenu

více - Dožínky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Dožínky", který se koná v sobotu 18. srpna v 10.00 - 18.00 hodin.
(10.8.2018)

Reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem"

více - Reportáž o výstavě
V neděli 5. srpna uvedla Česká televize v rámci pořadu "Toulavá kamera" reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem", která do 16. září probíhá v našem muzeu.
(6.8.2018)

Výstava "Zmizelé Českobrodsko"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na komorní výstavu o lidové architektuře na Českobrodsku, která se koná ve dnech 14. července - 16. září.
(8.7.2018)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje v době pozdního léta, která bude k vidění ve dnech 14. července - 9. září.
(8.7.2018)