• Jarní tábor
  • Jak se žilo za císaře pána
  • Kolínská výtvarná scéna 1918–1968

DRUHÝ VÝLET KLUBU PŘÁTEL RMK | (28. 5. 2012)

FotogalerieV sobotu 26. května se konal již druhý výlet členů Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně. Tentokrát na Sedlčansko.

První zastávka byla ve skanzenu Vysoký Chlumec. Zaujala nás zde zejména funkční vodní pila z Dolní Sloupnice nebo vodní mlýn z Radešic. Skanzen má velice příjemnou atmosféru, která byla umocněná krásným slunečným počasím.

Slunce nás doprovázelo i při výstupu na zříceninu Vrškamýk u Kamýka nad Vltavou. Prohlídka této nepříliš známé zříceniny byla pro většinu z nás velkým překvapením. Přestože z hradu se zachovalo velice málo, díky naučné stezce Zpátky do středověku a zejména fundovanému výkladu Mgr. Vladimíra Rišlinka jsme blíže poznali opravdu nádherné romantické místo.

Po přestávce na oběd v Sedlčanech jsme na závěr navštívili zámek Vrchotovy Janovice a jeho půvabný park. Zámeckou expozici jsme si prohlédli opravdu netradičně, neboť zde právě probíhal 18. ročník řetězového provádění. Průvodci v zámku nám tak byly děti místní základní školy v dobových kostýmech.

Fotogalerie:

Výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie".
(16.2.2018)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(16.2.2018)

Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici

více - Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici
V pondělí 12. února uvedla Česká televize v rámci pořadu "Reportéři ČT" reportáž o bývalém klášteru v Klášterní Skalici. Promluvil v ní pracovník našeho muzea Michal Vevera.
(13.2.2018)

Rozhovor s ředitelem muzea

více - Rozhovor s ředitelem muzea
Týdeník Kolínský pres přinesl v úterý 2. února rozhovor s Mgr. Vladimírem Rišlinkem o aktuálním dění v Regionálním muzeu.
(13.2.2018)