• Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

I HISTORIE MŮŽE BAVIT | (23. 5. 2012)

Regionální muzeum v Kolíně pořádá od 27. - 31. srpna 2012 příměstský tábor pro děti ve věku 9 - 13 let.

Pro mladé nadšence historie jsme připravili pestrý program pod vedením muzejní pedagožky a odborných pracovníků muzea.

Pondělí: Vzhůru do pravěku
Na úvod seznámení s muzeem, prohlídka depozitáře. Povídání o práci archeologa, návštěva archeologické lokality.

Úterý: Středověké putování
Návštěva středověké Kouřimi, slovanského hradiště, kouřimských hradeb a raně gotického kostela sv. Štěpána.

Středa: Za husity do Českého Brodu
Návštěva Podlipanského muzea s interaktivní expozicí, českobrodského podzemí a hradeb. Platnéřská dílna.

Čtvrtek: Život na vsi
Program v Muzeu lidových staveb v Kouřimi

Pátek: Učení není jen mučení
Procházka středověkým Kolínem, písařská dílna a výroba vlastního erbu a pečetě. Odpoledne slavnostní zakončení a předání výučního listu Malého muzejníka.

________________________________________________________________________

Cena: 250,- Kč/ den, 5 dní 1 000,- Kč. Denně 8.00 – 17.00 hodin (dle programu).
V ceně: program, jízdné, oběd. Svačinu a pití vlastní.

Přihlášky ke stažení na www.muzeumkolin.cz nebo k vyzvednutí na pokladně Regionálního muzea v Kolíně, Brandlova 27, Kolín 1.

Bližší informace:
Bc. Ilona Boháčková, muzejní pedagog
Brandlova 27, Kolín 1
Tel.: 321 722 988, 734 312 039
Email: bohackova@muzeumkolin.cz

Přihláška

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás k prohlídce adventní a vánoční instalace v Muzeu lidových staveb v Kouřimi, která bude k vidění ve dnech 1. - 30. prosince.
(23.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje