• Česká státnost
  • Příběh vějíře
  • František Karel Foltýn
  • Nejen nepřátelé

I HISTORIE MŮŽE BAVIT | (23. 5. 2012)

Regionální muzeum v Kolíně pořádá od 27. - 31. srpna 2012 příměstský tábor pro děti ve věku 9 - 13 let.

Pro mladé nadšence historie jsme připravili pestrý program pod vedením muzejní pedagožky a odborných pracovníků muzea.

Pondělí: Vzhůru do pravěku
Na úvod seznámení s muzeem, prohlídka depozitáře. Povídání o práci archeologa, návštěva archeologické lokality.

Úterý: Středověké putování
Návštěva středověké Kouřimi, slovanského hradiště, kouřimských hradeb a raně gotického kostela sv. Štěpána.

Středa: Za husity do Českého Brodu
Návštěva Podlipanského muzea s interaktivní expozicí, českobrodského podzemí a hradeb. Platnéřská dílna.

Čtvrtek: Život na vsi
Program v Muzeu lidových staveb v Kouřimi

Pátek: Učení není jen mučení
Procházka středověkým Kolínem, písařská dílna a výroba vlastního erbu a pečetě. Odpoledne slavnostní zakončení a předání výučního listu Malého muzejníka.

________________________________________________________________________

Cena: 250,- Kč/ den, 5 dní 1 000,- Kč. Denně 8.00 – 17.00 hodin (dle programu).
V ceně: program, jízdné, oběd. Svačinu a pití vlastní.

Přihlášky ke stažení na www.muzeumkolin.cz nebo k vyzvednutí na pokladně Regionálního muzea v Kolíně, Brandlova 27, Kolín 1.

Bližší informace:
Bc. Ilona Boháčková, muzejní pedagog
Brandlova 27, Kolín 1
Tel.: 321 722 988, 734 312 039
Email: bohackova@muzeumkolin.cz

Přihláška

sobota, neděle:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Dny lidové architektury Středočeského kraje 2020

více - Dny lidové architektury Středočeského kraje 2020
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na bohatý program Dnů lidové architektury, který se koná ve dnech 18. - 19. července.
(10.7.2020)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, přibližující lidové obyčeje vrcholícího léta, která je k vidění ve dnech 14. července - 6. září.
(6.7.2020)

Komentované prohlídky výstavy "Nejen nepřátelé"

více - Komentované prohlídky výstavy
Zveme Vás na komentované prohlídky výstavy "Nejen nepřátelé - staří Řekové a jejich sousedé", které se v rámci programu "Archeologické léto" konají ve Dvořákově muzeu pravěku.
(3.7.2020)

Zvýhodněná vstupenka do muzeí v Kolíně a Kutné Hoře

více - Zvýhodněná vstupenka do muzeí v Kolíně a Kutné Hoře
V našem muzeu si můžete zakoupit zvýhodněnou vstupenku do tří příspěvkových organizací Středočeského kraje - Regionálního muzea v Kolíně, Českého muzea stříbra Kutná Hora a GASK - Galerie Středočeského kraje.
(1.7.2020)