• Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

I HISTORIE MŮŽE BAVIT | (23. 5. 2012)

Regionální muzeum v Kolíně pořádá od 27. - 31. srpna 2012 příměstský tábor pro děti ve věku 9 - 13 let.

Pro mladé nadšence historie jsme připravili pestrý program pod vedením muzejní pedagožky a odborných pracovníků muzea.

Pondělí: Vzhůru do pravěku
Na úvod seznámení s muzeem, prohlídka depozitáře. Povídání o práci archeologa, návštěva archeologické lokality.

Úterý: Středověké putování
Návštěva středověké Kouřimi, slovanského hradiště, kouřimských hradeb a raně gotického kostela sv. Štěpána.

Středa: Za husity do Českého Brodu
Návštěva Podlipanského muzea s interaktivní expozicí, českobrodského podzemí a hradeb. Platnéřská dílna.

Čtvrtek: Život na vsi
Program v Muzeu lidových staveb v Kouřimi

Pátek: Učení není jen mučení
Procházka středověkým Kolínem, písařská dílna a výroba vlastního erbu a pečetě. Odpoledne slavnostní zakončení a předání výučního listu Malého muzejníka.

________________________________________________________________________

Cena: 250,- Kč/ den, 5 dní 1 000,- Kč. Denně 8.00 – 17.00 hodin (dle programu).
V ceně: program, jízdné, oběd. Svačinu a pití vlastní.

Přihlášky ke stažení na www.muzeumkolin.cz nebo k vyzvednutí na pokladně Regionálního muzea v Kolíně, Brandlova 27, Kolín 1.

Bližší informace:
Bc. Ilona Boháčková, muzejní pedagog
Brandlova 27, Kolín 1
Tel.: 321 722 988, 734 312 039
Email: bohackova@muzeumkolin.cz

Přihláška

Pořad "Historie.cs"

více - Pořad
V sobotu 10. listopadu uvedla Česká televize pořad "Historie.cs: I války mají svůj konec", v němž mimo jiné promluvil historik našeho muzea RSDr. Ladislav Jouza.
(12.11.2018)

Přednáška "Životní styl v dobách první republiky"

Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná ve středu 14. listopadu v 17.00 hodin.
(8.11.2018)

Videomapping ke stému výročí republiky

více - Videomapping ke stému výročí republiky
V rámci oslav stého výročí republiky v neděli 28. října posloužilo průčelí hlavní budovy našeho muzea pro projekci působivého videomappingu.
(28.10.2018)

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"