• Jan Havránek
  • Přednáška
  • Jak se žilo za císaře pána

I HISTORIE MŮŽE BAVIT | (23. 5. 2012)

Regionální muzeum v Kolíně pořádá od 27. - 31. srpna 2012 příměstský tábor pro děti ve věku 9 - 13 let.

Pro mladé nadšence historie jsme připravili pestrý program pod vedením muzejní pedagožky a odborných pracovníků muzea.

Pondělí: Vzhůru do pravěku
Na úvod seznámení s muzeem, prohlídka depozitáře. Povídání o práci archeologa, návštěva archeologické lokality.

Úterý: Středověké putování
Návštěva středověké Kouřimi, slovanského hradiště, kouřimských hradeb a raně gotického kostela sv. Štěpána.

Středa: Za husity do Českého Brodu
Návštěva Podlipanského muzea s interaktivní expozicí, českobrodského podzemí a hradeb. Platnéřská dílna.

Čtvrtek: Život na vsi
Program v Muzeu lidových staveb v Kouřimi

Pátek: Učení není jen mučení
Procházka středověkým Kolínem, písařská dílna a výroba vlastního erbu a pečetě. Odpoledne slavnostní zakončení a předání výučního listu Malého muzejníka.

________________________________________________________________________

Cena: 250,- Kč/ den, 5 dní 1 000,- Kč. Denně 8.00 – 17.00 hodin (dle programu).
V ceně: program, jízdné, oběd. Svačinu a pití vlastní.

Přihlášky ke stažení na www.muzeumkolin.cz nebo k vyzvednutí na pokladně Regionálního muzea v Kolíně, Brandlova 27, Kolín 1.

Bližší informace:
Bc. Ilona Boháčková, muzejní pedagog
Brandlova 27, Kolín 1
Tel.: 321 722 988, 734 312 039
Email: bohackova@muzeumkolin.cz

Přihláška

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)