Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Vánoce v měšťanském domě
  • Návrat k přírodě
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby

PRVNÍ VÝLET KLUBU PŘÁTEL REGIONÁLNÍHO MUZEA V KOLÍNĚ | (24. 4. 2012)

FotogalerieV sobotu 21. dubna se zcela zaplněný autobus vydal na poznávání kraje pod tajemným Blaníkem.

Zcela zaplněný autobus, převážně členkami Klubu přátel Regionálního muzea, měl první zastávku v Muzeu Podblanicka ve Vlašimi. Zde jsme si společně s odborným doprovodem prohlédli expozici Zámecké parky, která dokumentuje historii unikátního vlašimského zámeckého parku a dalších přírodně krajinářských parků v regionu. V parku jsme si prohlédli i interiéry zajímavého Čínského pavilónu a pseudogotický romantický Starý hrad.

Další zastávkou bylo Farní muzeum v Kondraci. Neuvěřitelně půvabný areál nabízí autentický interiér z přelomu 19. a 20. století a množství zajímavých informací o životě na faře. Spolu s expozicí na faře jsme navštívili i expozici v bývalé márnici a románský kostel sv. Bartoloměje. Zasvěceným průvodcem, nejen po Farním muzeu, nám byl ředitel kolínského muzea Mgr. Vladimír Rišlink.

Po polední pauze, kterou jsme strávili na zrekonstruované Farmě Blaník, jsme zamířili na samotný Velký Blaník. V Louňovicích pod Blaníkem si část turistů prohlídla místní muzeum a také Muzeum včelařství s ukázkou včelstva v prohlížecím úlu."Vrcholové družstvo" zamířilo na Velký Blaník. V odpoledních hodinách byl již krásný rozhled do kraje a tak myslím, že nikdo nelitoval.

Třešničkou na dortu úspěšného výletu byl při příjezdu do Kolína pohled od kolínského letiště. V dáli jsme mohli vidět zcela jasně vrcholy Krkonoš, Ještěd i Bezděz.

Fotogalerie:
Starý hrad Na Velkém Blaníku Fontána před vlašimským zámkem Farní muzeum v Kondraci

sobota - neděle:

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické adventní a vánoční instalace, která je k vidění ve dnech 26. listopadu - 30. prosince.
(18.11.2022)

Výstava "O včelách a včelařství"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která je pro veřejnost otevřena ve dnech 15. listopadu - 14. května.
(9.11.2022)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(20.10.2022)

Svatohavelské posvícení v kouřimském skanzenu

více - Svatohavelské posvícení v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatohavelské posvícení", který se koná v neděli 16. října v 10.00 - 16.00 hodin.
(9.10.2022)