• Přednáška
  • Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

PRVNÍ VÝLET KLUBU PŘÁTEL REGIONÁLNÍHO MUZEA V KOLÍNĚ | (24. 4. 2012)

FotogalerieV sobotu 21. dubna se zcela zaplněný autobus vydal na poznávání kraje pod tajemným Blaníkem.

Zcela zaplněný autobus, převážně členkami Klubu přátel Regionálního muzea, měl první zastávku v Muzeu Podblanicka ve Vlašimi. Zde jsme si společně s odborným doprovodem prohlédli expozici Zámecké parky, která dokumentuje historii unikátního vlašimského zámeckého parku a dalších přírodně krajinářských parků v regionu. V parku jsme si prohlédli i interiéry zajímavého Čínského pavilónu a pseudogotický romantický Starý hrad.

Další zastávkou bylo Farní muzeum v Kondraci. Neuvěřitelně půvabný areál nabízí autentický interiér z přelomu 19. a 20. století a množství zajímavých informací o životě na faře. Spolu s expozicí na faře jsme navštívili i expozici v bývalé márnici a románský kostel sv. Bartoloměje. Zasvěceným průvodcem, nejen po Farním muzeu, nám byl ředitel kolínského muzea Mgr. Vladimír Rišlink.

Po polední pauze, kterou jsme strávili na zrekonstruované Farmě Blaník, jsme zamířili na samotný Velký Blaník. V Louňovicích pod Blaníkem si část turistů prohlídla místní muzeum a také Muzeum včelařství s ukázkou včelstva v prohlížecím úlu."Vrcholové družstvo" zamířilo na Velký Blaník. V odpoledních hodinách byl již krásný rozhled do kraje a tak myslím, že nikdo nelitoval.

Třešničkou na dortu úspěšného výletu byl při příjezdu do Kolína pohled od kolínského letiště. V dáli jsme mohli vidět zcela jasně vrcholy Krkonoš, Ještěd i Bezděz.

Fotogalerie:
Starý hrad Na Velkém Blaníku Fontána před vlašimským zámkem Farní muzeum v Kondraci

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Etnograf - Dokumentátor Regionálního odborného pracoviště pro péči o tradiční lidovou kulturu"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Etnograf - Dokumentátor Regionálního odborného pracoviště pro péči o tradiční lidovou kulturu".
(1.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje