• Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

PRVNÍ VÝLET KLUBU PŘÁTEL REGIONÁLNÍHO MUZEA V KOLÍNĚ | (24. 4. 2012)

FotogalerieV sobotu 21. dubna se zcela zaplněný autobus vydal na poznávání kraje pod tajemným Blaníkem.

Zcela zaplněný autobus, převážně členkami Klubu přátel Regionálního muzea, měl první zastávku v Muzeu Podblanicka ve Vlašimi. Zde jsme si společně s odborným doprovodem prohlédli expozici Zámecké parky, která dokumentuje historii unikátního vlašimského zámeckého parku a dalších přírodně krajinářských parků v regionu. V parku jsme si prohlédli i interiéry zajímavého Čínského pavilónu a pseudogotický romantický Starý hrad.

Další zastávkou bylo Farní muzeum v Kondraci. Neuvěřitelně půvabný areál nabízí autentický interiér z přelomu 19. a 20. století a množství zajímavých informací o životě na faře. Spolu s expozicí na faře jsme navštívili i expozici v bývalé márnici a románský kostel sv. Bartoloměje. Zasvěceným průvodcem, nejen po Farním muzeu, nám byl ředitel kolínského muzea Mgr. Vladimír Rišlink.

Po polední pauze, kterou jsme strávili na zrekonstruované Farmě Blaník, jsme zamířili na samotný Velký Blaník. V Louňovicích pod Blaníkem si část turistů prohlídla místní muzeum a také Muzeum včelařství s ukázkou včelstva v prohlížecím úlu."Vrcholové družstvo" zamířilo na Velký Blaník. V odpoledních hodinách byl již krásný rozhled do kraje a tak myslím, že nikdo nelitoval.

Třešničkou na dortu úspěšného výletu byl při příjezdu do Kolína pohled od kolínského letiště. V dáli jsme mohli vidět zcela jasně vrcholy Krkonoš, Ještěd i Bezděz.

Fotogalerie:
Starý hrad Na Velkém Blaníku Fontána před vlašimským zámkem Farní muzeum v Kondraci

Pořad "Historie.cs"

více - Pořad
V sobotu 10. listopadu uvedla Česká televize pořad "Historie.cs: I války mají svůj konec", v němž mimo jiné promluvil historik našeho muzea RSDr. Ladislav Jouza.
(12.11.2018)

Přednáška "Životní styl v dobách první republiky"

Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná ve středu 14. listopadu v 17.00 hodin.
(8.11.2018)

Videomapping ke stému výročí republiky

více - Videomapping ke stému výročí republiky
V rámci oslav stého výročí republiky v neděli 28. října posloužilo průčelí hlavní budovy našeho muzea pro projekci působivého videomappingu.
(28.10.2018)

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"