• Kolín 1914–1918
  • čtení v muzeu
  • Jan Havránek

PRVNÍ VÝLET KLUBU PŘÁTEL REGIONÁLNÍHO MUZEA V KOLÍNĚ | (24. 4. 2012)

FotogalerieV sobotu 21. dubna se zcela zaplněný autobus vydal na poznávání kraje pod tajemným Blaníkem.

Zcela zaplněný autobus, převážně členkami Klubu přátel Regionálního muzea, měl první zastávku v Muzeu Podblanicka ve Vlašimi. Zde jsme si společně s odborným doprovodem prohlédli expozici Zámecké parky, která dokumentuje historii unikátního vlašimského zámeckého parku a dalších přírodně krajinářských parků v regionu. V parku jsme si prohlédli i interiéry zajímavého Čínského pavilónu a pseudogotický romantický Starý hrad.

Další zastávkou bylo Farní muzeum v Kondraci. Neuvěřitelně půvabný areál nabízí autentický interiér z přelomu 19. a 20. století a množství zajímavých informací o životě na faře. Spolu s expozicí na faře jsme navštívili i expozici v bývalé márnici a románský kostel sv. Bartoloměje. Zasvěceným průvodcem, nejen po Farním muzeu, nám byl ředitel kolínského muzea Mgr. Vladimír Rišlink.

Po polední pauze, kterou jsme strávili na zrekonstruované Farmě Blaník, jsme zamířili na samotný Velký Blaník. V Louňovicích pod Blaníkem si část turistů prohlídla místní muzeum a také Muzeum včelařství s ukázkou včelstva v prohlížecím úlu."Vrcholové družstvo" zamířilo na Velký Blaník. V odpoledních hodinách byl již krásný rozhled do kraje a tak myslím, že nikdo nelitoval.

Třešničkou na dortu úspěšného výletu byl při příjezdu do Kolína pohled od kolínského letiště. V dáli jsme mohli vidět zcela jasně vrcholy Krkonoš, Ještěd i Bezděz.

Fotogalerie:
Starý hrad Na Velkém Blaníku Fontána před vlašimským zámkem Farní muzeum v Kondraci

Dožínky v kouřimském skanzenu

více - Dožínky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Dožínky", který se koná v sobotu 18. srpna v 10.00 - 18.00 hodin.
(10.8.2018)

Reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem"

více - Reportáž o výstavě
V neděli 5. srpna uvedla Česká televize v rámci pořadu "Toulavá kamera" reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem", která do 16. září probíhá v našem muzeu.
(6.8.2018)

Výstava "Zmizelé Českobrodsko"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na komorní výstavu o lidové architektuře na Českobrodsku, která se koná ve dnech 14. července - 16. září.
(8.7.2018)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje v době pozdního léta, která bude k vidění ve dnech 14. července - 9. září.
(8.7.2018)