• Ozdoby dávné doby
  • Umění gotiky a renesance
  • Tesaříci ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně
  • Prohlídka městem

PRVNÍ VÝLET KLUBU PŘÁTEL REGIONÁLNÍHO MUZEA V KOLÍNĚ | (24. 4. 2012)

FotogalerieV sobotu 21. dubna se zcela zaplněný autobus vydal na poznávání kraje pod tajemným Blaníkem.

Zcela zaplněný autobus, převážně členkami Klubu přátel Regionálního muzea, měl první zastávku v Muzeu Podblanicka ve Vlašimi. Zde jsme si společně s odborným doprovodem prohlédli expozici Zámecké parky, která dokumentuje historii unikátního vlašimského zámeckého parku a dalších přírodně krajinářských parků v regionu. V parku jsme si prohlédli i interiéry zajímavého Čínského pavilónu a pseudogotický romantický Starý hrad.

Další zastávkou bylo Farní muzeum v Kondraci. Neuvěřitelně půvabný areál nabízí autentický interiér z přelomu 19. a 20. století a množství zajímavých informací o životě na faře. Spolu s expozicí na faře jsme navštívili i expozici v bývalé márnici a románský kostel sv. Bartoloměje. Zasvěceným průvodcem, nejen po Farním muzeu, nám byl ředitel kolínského muzea Mgr. Vladimír Rišlink.

Po polední pauze, kterou jsme strávili na zrekonstruované Farmě Blaník, jsme zamířili na samotný Velký Blaník. V Louňovicích pod Blaníkem si část turistů prohlídla místní muzeum a také Muzeum včelařství s ukázkou včelstva v prohlížecím úlu."Vrcholové družstvo" zamířilo na Velký Blaník. V odpoledních hodinách byl již krásný rozhled do kraje a tak myslím, že nikdo nelitoval.

Třešničkou na dortu úspěšného výletu byl při příjezdu do Kolína pohled od kolínského letiště. V dáli jsme mohli vidět zcela jasně vrcholy Krkonoš, Ještěd i Bezděz.

Fotogalerie:
Starý hrad Na Velkém Blaníku Fontána před vlašimským zámkem Farní muzeum v Kondraci

sobota - neděle:

Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu

více - Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na program Řemeslného pohádkového léta, který se koná ve dnech 2. července - 13. srpna.
(26.6.2022)

Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích

více - Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích
Zveme Vás na komentovanou prohlídku kostelů sv. Jiljí a sv. Aloise v Uhlířských Janovicích, která se koná v sobotu 25. června ve 14.00 hodin.
(21.6.2022)

Tajemství svatojánské noci v kouřimském skanzenu

více - Tajemství svatojánské noci v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, která je k vidění ve dnech 23. června - 3. července.
(17.6.2022)

Svatojánská noc v kouřimském skanzenu

více - Svatojánská noc v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatojánská noc", který se koná v pátek 24. června v 19.00 - 23.00 hodin.
(17.6.2022)