• Jarní tábor
  • Jak se žilo za císaře pána
  • Kolínská výtvarná scéna 1918–1968

MEZINÁRODNÍ DEN PAMÁTEK A HISTORICKÝCH SÍDEL | (12. 4. 2012)

U příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel jsme pro Vás ve středu 18. dubna připravili komentované prohlídky a zvýhodněné vstupy do památkových objektů ve správě našeho muzea.

Za symbolické vstupné 1,- Kč je tento den pro veřejnost otevřen Červinkovský dům a Stará farní škola, přičemž v 16.00 hodin začínají prohlídky těchto památek s výkladem historiků Mgr. Vladimíra Rišlinka a RSDr. Ladislava Jouzy. Budova Dvořákova muzea Kolínska v pravěku je bohužel uzavřena z důvodu probíhající reinstalace stálé expozice.

Za symbolické vstupné 1,- Kč je 18. dubna pro veřejnost otevřeno také Podlipanské muzeum v Českém Brodě a Muzeum Kouřimska v Kouřimi. Prohlídka českobrodského muzea s výkladem historika PhDr. Vladimíra J. Mrvíka začíná v 16.00 hodin.

Mimořádně bude za symbolické vstupné zpřístupněn také kostel sv. Štěpána se zvonicí v Kouřimi, jehož prohlídky s výkladem začínají v 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hodin.

Muzeum lidových staveb v Kouřimi nebude 18. dubna pro veřejnost otevřeno z důvodu probíhajících stavebních prací. Jeho obvyklá otevírací doba v dubnu zůstává ve dnech pátek - neděle.

Výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie".
(16.2.2018)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(16.2.2018)

Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici

více - Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici
V pondělí 12. února uvedla Česká televize v rámci pořadu "Reportéři ČT" reportáž o bývalém klášteru v Klášterní Skalici. Promluvil v ní pracovník našeho muzea Michal Vevera.
(13.2.2018)

Rozhovor s ředitelem muzea

více - Rozhovor s ředitelem muzea
Týdeník Kolínský pres přinesl v úterý 2. února rozhovor s Mgr. Vladimírem Rišlinkem o aktuálním dění v Regionálním muzeu.
(13.2.2018)