• Přednáška
  • Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

MEZINÁRODNÍ DEN PAMÁTEK A HISTORICKÝCH SÍDEL | (12. 4. 2012)

U příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel jsme pro Vás ve středu 18. dubna připravili komentované prohlídky a zvýhodněné vstupy do památkových objektů ve správě našeho muzea.

Za symbolické vstupné 1,- Kč je tento den pro veřejnost otevřen Červinkovský dům a Stará farní škola, přičemž v 16.00 hodin začínají prohlídky těchto památek s výkladem historiků Mgr. Vladimíra Rišlinka a RSDr. Ladislava Jouzy. Budova Dvořákova muzea Kolínska v pravěku je bohužel uzavřena z důvodu probíhající reinstalace stálé expozice.

Za symbolické vstupné 1,- Kč je 18. dubna pro veřejnost otevřeno také Podlipanské muzeum v Českém Brodě a Muzeum Kouřimska v Kouřimi. Prohlídka českobrodského muzea s výkladem historika PhDr. Vladimíra J. Mrvíka začíná v 16.00 hodin.

Mimořádně bude za symbolické vstupné zpřístupněn také kostel sv. Štěpána se zvonicí v Kouřimi, jehož prohlídky s výkladem začínají v 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hodin.

Muzeum lidových staveb v Kouřimi nebude 18. dubna pro veřejnost otevřeno z důvodu probíhajících stavebních prací. Jeho obvyklá otevírací doba v dubnu zůstává ve dnech pátek - neděle.

Pořad "Historie.cs"

více - Pořad
V sobotu 10. listopadu uvedla Česká televize pořad "Historie.cs: I války mají svůj konec", v němž mimo jiné promluvil historik našeho muzea RSDr. Ladislav Jouza.
(12.11.2018)

Přednáška "Životní styl v dobách první republiky"

Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná ve středu 14. listopadu v 17.00 hodin.
(8.11.2018)

Videomapping ke stému výročí republiky

více - Videomapping ke stému výročí republiky
V rámci oslav stého výročí republiky v neděli 28. října posloužilo průčelí hlavní budovy našeho muzea pro projekci působivého videomappingu.
(28.10.2018)

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"