• Kolín 1914–1918
  • čtení v muzeu
  • Jan Havránek

MEZINÁRODNÍ DEN PAMÁTEK A HISTORICKÝCH SÍDEL | (12. 4. 2012)

U příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel jsme pro Vás ve středu 18. dubna připravili komentované prohlídky a zvýhodněné vstupy do památkových objektů ve správě našeho muzea.

Za symbolické vstupné 1,- Kč je tento den pro veřejnost otevřen Červinkovský dům a Stará farní škola, přičemž v 16.00 hodin začínají prohlídky těchto památek s výkladem historiků Mgr. Vladimíra Rišlinka a RSDr. Ladislava Jouzy. Budova Dvořákova muzea Kolínska v pravěku je bohužel uzavřena z důvodu probíhající reinstalace stálé expozice.

Za symbolické vstupné 1,- Kč je 18. dubna pro veřejnost otevřeno také Podlipanské muzeum v Českém Brodě a Muzeum Kouřimska v Kouřimi. Prohlídka českobrodského muzea s výkladem historika PhDr. Vladimíra J. Mrvíka začíná v 16.00 hodin.

Mimořádně bude za symbolické vstupné zpřístupněn také kostel sv. Štěpána se zvonicí v Kouřimi, jehož prohlídky s výkladem začínají v 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hodin.

Muzeum lidových staveb v Kouřimi nebude 18. dubna pro veřejnost otevřeno z důvodu probíhajících stavebních prací. Jeho obvyklá otevírací doba v dubnu zůstává ve dnech pátek - neděle.

Dožínky v kouřimském skanzenu

více - Dožínky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Dožínky", který se koná v sobotu 18. srpna v 10.00 - 18.00 hodin.
(10.8.2018)

Reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem"

více - Reportáž o výstavě
V neděli 5. srpna uvedla Česká televize v rámci pořadu "Toulavá kamera" reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem", která do 16. září probíhá v našem muzeu.
(6.8.2018)

Výstava "Zmizelé Českobrodsko"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na komorní výstavu o lidové architektuře na Českobrodsku, která se koná ve dnech 14. července - 16. září.
(8.7.2018)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje v době pozdního léta, která bude k vidění ve dnech 14. července - 9. září.
(8.7.2018)