• Přednáška
  • Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

1. DUBNA ZAČÍNÁ V KOUŘIMI TURISTICKÁ SEZÓNA | (26. 3. 2012)

Jako každoročně otevírají v dubnu své brány kouřimské památky. Kromě Muzea lidových staveb a Muzea Kouřimska můžete navštívit také chrám sv. Štěpána se zvonicí.

Muzeum Kouřimska je otevřeno denně kromě pondělí v 10 - 17 hodin s polední přestávkou ve 12 - 12.30 hodin. Raně gotický kostel sv. Štěpána s unikátní kaplí sv. Kateřiny a renesanční zvonicí s obrácenými zvony můžete v dubnu navštívit v sobotu v 10 - 17 hodin a v neděli ve 13 - 17 hodin. Prohlídka je možná pouze s průvodcem a začíná v 10, 11, 13, 14, 15 a 16 hodin.

Muzeum lidových staveb je v dubnu otevřeno od pátku do neděle v 10 - 16 hodin. V době Velikonoc bude mimořádně otevřeno také na Zelený čtvrtek (5. 4.) a Velikonoční pondělí (9. 4.). Na Bílou sobotu (7. 4.) je otevírací doba vzhledem k podvečernímu představení Pašijové hry prodloužena do osmnácti hodin. Při prohlídce muzea budete mít zároveň výjimečnou příležitost seznámit se s průběhem první etapy jeho dostavby, která zahrnuje transfer roubené stodoly z Durdic, pocházející z roku 1648, přenesení kopie dřevěného kříže z Němčic a opravu vnějšího pláště domu z Jílového u Děčína.

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Etnograf - Dokumentátor Regionálního odborného pracoviště pro péči o tradiční lidovou kulturu"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Etnograf - Dokumentátor Regionálního odborného pracoviště pro péči o tradiční lidovou kulturu".
(1.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje