• Lví silou, vzletem sokolím
  • Umění gotiky a renesance
  • Tesaříci ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně
  • Prohlídka městem

1. DUBNA ZAČÍNÁ V KOUŘIMI TURISTICKÁ SEZÓNA | (26. 3. 2012)

Jako každoročně otevírají v dubnu své brány kouřimské památky. Kromě Muzea lidových staveb a Muzea Kouřimska můžete navštívit také chrám sv. Štěpána se zvonicí.

Muzeum Kouřimska je otevřeno denně kromě pondělí v 10 - 17 hodin s polední přestávkou ve 12 - 12.30 hodin. Raně gotický kostel sv. Štěpána s unikátní kaplí sv. Kateřiny a renesanční zvonicí s obrácenými zvony můžete v dubnu navštívit v sobotu v 10 - 17 hodin a v neděli ve 13 - 17 hodin. Prohlídka je možná pouze s průvodcem a začíná v 10, 11, 13, 14, 15 a 16 hodin.

Muzeum lidových staveb je v dubnu otevřeno od pátku do neděle v 10 - 16 hodin. V době Velikonoc bude mimořádně otevřeno také na Zelený čtvrtek (5. 4.) a Velikonoční pondělí (9. 4.). Na Bílou sobotu (7. 4.) je otevírací doba vzhledem k podvečernímu představení Pašijové hry prodloužena do osmnácti hodin. Při prohlídce muzea budete mít zároveň výjimečnou příležitost seznámit se s průběhem první etapy jeho dostavby, která zahrnuje transfer roubené stodoly z Durdic, pocházející z roku 1648, přenesení kopie dřevěného kříže z Němčic a opravu vnějšího pláště domu z Jílového u Děčína.

sobota - neděle:

Koncert kapely Krajanka v kouřimském skanzenu

více - Koncert kapely Krajanka v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na koncert "Ta naše písnička česká", který se koná v neděli 14. srpna ve 14.00 hodin.
(6.8.2022)

Prohlídka památek Bartolomějského návrší v Kolíně

více - Prohlídka památek Bartolomějského návrší v Kolíně
V rámci programu Kolínského kulturního léta Vás zveme na večerní prohlídku památek na Bartolomějském návrší, která se koná v neděli 31. července v 18.00 hodin.
(26.7.2022)

Prohlídka kostela sv. Anny v Sudějově

více - Prohlídka kostela sv. Anny v Sudějově
Zveme Vás na prohlídku kostela v Sudějově, která se koná v rámci programu Svatoanenské pouti v sobotu 30. července v 11.00 hodin.
(26.7.2022)

Letní kino v kouřimském skanzenu - Hastrman

více - Letní kino v kouřimském skanzenu - Hastrman
V pátek 22. července Vás zveme na promítání filmu, který se natáčel v Muzeu lidových staveb v Kouřimi.
(11.7.2022)