• Přednáška
  • Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

1. DUBNA ZAČÍNÁ V KOUŘIMI TURISTICKÁ SEZÓNA | (26. 3. 2012)

Jako každoročně otevírají v dubnu své brány kouřimské památky. Kromě Muzea lidových staveb a Muzea Kouřimska můžete navštívit také chrám sv. Štěpána se zvonicí.

Muzeum Kouřimska je otevřeno denně kromě pondělí v 10 - 17 hodin s polední přestávkou ve 12 - 12.30 hodin. Raně gotický kostel sv. Štěpána s unikátní kaplí sv. Kateřiny a renesanční zvonicí s obrácenými zvony můžete v dubnu navštívit v sobotu v 10 - 17 hodin a v neděli ve 13 - 17 hodin. Prohlídka je možná pouze s průvodcem a začíná v 10, 11, 13, 14, 15 a 16 hodin.

Muzeum lidových staveb je v dubnu otevřeno od pátku do neděle v 10 - 16 hodin. V době Velikonoc bude mimořádně otevřeno také na Zelený čtvrtek (5. 4.) a Velikonoční pondělí (9. 4.). Na Bílou sobotu (7. 4.) je otevírací doba vzhledem k podvečernímu představení Pašijové hry prodloužena do osmnácti hodin. Při prohlídce muzea budete mít zároveň výjimečnou příležitost seznámit se s průběhem první etapy jeho dostavby, která zahrnuje transfer roubené stodoly z Durdic, pocházející z roku 1648, přenesení kopie dřevěného kříže z Němčic a opravu vnějšího pláště domu z Jílového u Děčína.

Pořad "Historie.cs"

více - Pořad
V sobotu 10. listopadu uvedla Česká televize pořad "Historie.cs: I války mají svůj konec", v němž mimo jiné promluvil historik našeho muzea RSDr. Ladislav Jouza.
(12.11.2018)

Přednáška "Životní styl v dobách první republiky"

Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná ve středu 14. listopadu v 17.00 hodin.
(8.11.2018)

Videomapping ke stému výročí republiky

více - Videomapping ke stému výročí republiky
V rámci oslav stého výročí republiky v neděli 28. října posloužilo průčelí hlavní budovy našeho muzea pro projekci působivého videomappingu.
(28.10.2018)

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"