Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Vánoční programy
  • Vánoce v měšťanském domě
  • Návrat k přírodě
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby

1. DUBNA ZAČÍNÁ V KOUŘIMI TURISTICKÁ SEZÓNA | (26. 3. 2012)

Jako každoročně otevírají v dubnu své brány kouřimské památky. Kromě Muzea lidových staveb a Muzea Kouřimska můžete navštívit také chrám sv. Štěpána se zvonicí.

Muzeum Kouřimska je otevřeno denně kromě pondělí v 10 - 17 hodin s polední přestávkou ve 12 - 12.30 hodin. Raně gotický kostel sv. Štěpána s unikátní kaplí sv. Kateřiny a renesanční zvonicí s obrácenými zvony můžete v dubnu navštívit v sobotu v 10 - 17 hodin a v neděli ve 13 - 17 hodin. Prohlídka je možná pouze s průvodcem a začíná v 10, 11, 13, 14, 15 a 16 hodin.

Muzeum lidových staveb je v dubnu otevřeno od pátku do neděle v 10 - 16 hodin. V době Velikonoc bude mimořádně otevřeno také na Zelený čtvrtek (5. 4.) a Velikonoční pondělí (9. 4.). Na Bílou sobotu (7. 4.) je otevírací doba vzhledem k podvečernímu představení Pašijové hry prodloužena do osmnácti hodin. Při prohlídce muzea budete mít zároveň výjimečnou příležitost seznámit se s průběhem první etapy jeho dostavby, která zahrnuje transfer roubené stodoly z Durdic, pocházející z roku 1648, přenesení kopie dřevěného kříže z Němčic a opravu vnějšího pláště domu z Jílového u Děčína.

sobota - neděle:

Perličkové ozdoby v kouřimském skanzenu

více - Perličkové ozdoby v kouřimském skanzenu
Navštivte v Muzeu lidových staveb v Kouřimi rukodělnou dílnu na výrobu perličkových ozdob, která bude otevřena v sobotu 10. prosince v 10.00 - 16.00 hodin.
(6.12.2022)

Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu

více - Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatomikulášská obchůzka", který se koná v neděli 4. prosince v 10.00 - 16.00 hodin.
(27.11.2022)

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické adventní a vánoční instalace, která je k vidění ve dnech 26. listopadu - 30. prosince.
(18.11.2022)

Výstava "O včelách a včelařství"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která je pro veřejnost otevřena ve dnech 15. listopadu - 14. května.
(9.11.2022)