• Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

KRAJSKÉ ZASTUPITELSTVO SCHVÁLILO ZAKOUPENÍ TVRZE V HRADENÍNĚ | (21. 3. 2012)

Zastupitelstvo Středočeského kraje na svém zasedání 19. března schválilo zakoupení areálu tvrze v Hradeníně pro potřeby našeho muzea.

Tímto krokem se otevřela možnost záchrany a využití této jedinečné středověké památky, v níž naše muzeum plánuje zřízení nových expozic a centrálního depozitáře s konzervátorskou dílnou.

Fotografie převzata z www.cestyapamatky.cz, kde najdete také další informace o hradenínské tvrzi.

Reportáž České televize ze dne 30. března 2012.

Pořad "Historie.cs"

více - Pořad
V sobotu 10. listopadu uvedla Česká televize pořad "Historie.cs: I války mají svůj konec", v němž mimo jiné promluvil historik našeho muzea RSDr. Ladislav Jouza.
(12.11.2018)

Přednáška "Životní styl v dobách první republiky"

Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná ve středu 14. listopadu v 17.00 hodin.
(8.11.2018)

Videomapping ke stému výročí republiky

více - Videomapping ke stému výročí republiky
V rámci oslav stého výročí republiky v neděli 28. října posloužilo průčelí hlavní budovy našeho muzea pro projekci působivého videomappingu.
(28.10.2018)

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"