• Kolín 1914–1918
  • čtení v muzeu
  • Jan Havránek

Vyšel průvodce po Červinkovském domě | (19. 1. 2012)

K prodeji je nově vydaný průvodce po expozici Regionálního muzea v Kolíně v Červinkovském domě, který byl zpracován našimi odbornými pracovníky Mgr. Petrou Hollerovou, RSDr. Ladislavem Jouzou a Mgr. Vladimírem Rišlinkem.

Publikace s názvem "Měšťanský dům" byla vydána za podpory Středočeského kraje. Přibližuje dějiny Červinkovského domu čp. 27 v Kolíně a popisuje zde umístěné muzejní expozice "Královské město Kolín ve středověku", "Měšťanská domácnost 19. století" a "Hygiena a péče o tělo v průběhu staletí".

V pokladně našeho muzea je k získání za 40,- Kč.

Dožínky v kouřimském skanzenu

více - Dožínky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Dožínky", který se koná v sobotu 18. srpna v 10.00 - 18.00 hodin.
(10.8.2018)

Reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem"

více - Reportáž o výstavě
V neděli 5. srpna uvedla Česká televize v rámci pořadu "Toulavá kamera" reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem", která do 16. září probíhá v našem muzeu.
(6.8.2018)

Výstava "Zmizelé Českobrodsko"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na komorní výstavu o lidové architektuře na Českobrodsku, která se koná ve dnech 14. července - 16. září.
(8.7.2018)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje v době pozdního léta, která bude k vidění ve dnech 14. července - 9. září.
(8.7.2018)