• Jan Havránek
  • Přednáška
  • Jak se žilo za císaře pána

Vyšel průvodce po Červinkovském domě | (19. 1. 2012)

K prodeji je nově vydaný průvodce po expozici Regionálního muzea v Kolíně v Červinkovském domě, který byl zpracován našimi odbornými pracovníky Mgr. Petrou Hollerovou, RSDr. Ladislavem Jouzou a Mgr. Vladimírem Rišlinkem.

Publikace s názvem "Měšťanský dům" byla vydána za podpory Středočeského kraje. Přibližuje dějiny Červinkovského domu čp. 27 v Kolíně a popisuje zde umístěné muzejní expozice "Královské město Kolín ve středověku", "Měšťanská domácnost 19. století" a "Hygiena a péče o tělo v průběhu staletí".

V pokladně našeho muzea je k získání za 40,- Kč.

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)