• Vánoce v měšťanském domě
  • Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

Vyšel průvodce po Červinkovském domě | (19. 1. 2012)

K prodeji je nově vydaný průvodce po expozici Regionálního muzea v Kolíně v Červinkovském domě, který byl zpracován našimi odbornými pracovníky Mgr. Petrou Hollerovou, RSDr. Ladislavem Jouzou a Mgr. Vladimírem Rišlinkem.

Publikace s názvem "Měšťanský dům" byla vydána za podpory Středočeského kraje. Přibližuje dějiny Červinkovského domu čp. 27 v Kolíně a popisuje zde umístěné muzejní expozice "Královské město Kolín ve středověku", "Měšťanská domácnost 19. století" a "Hygiena a péče o tělo v průběhu staletí".

V pokladně našeho muzea je k získání za 40,- Kč.

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás k prohlídce adventní a vánoční instalace v Muzeu lidových staveb v Kouřimi, která bude k vidění ve dnech 1. - 30. prosince.
(23.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje